Warszawa

Jaga Czekolada i władcy wiatru

Jaga Czekolada i władcy wiatru

Wydawnictwo: Wilga
od 8 do 12 lat
ISBN: 978-83-280-3823-3

Opis książki

Jaga Czekolada przekonuje się, czym naprawdę jest magia…


Mija rok od niezwykłych wydarzeń w Pierwszym Świecie, kiedy Jagoda Nugat, dzięki własnym niezwykłym mocom, nieoczekiwanie przeciwstawiła się czarnej magii. Mirella i Lukrecja po zniknięciu niebezpiecznego maga Hedima zamknęły Manufakturę Czekolady z Tysiąca i Jednej Nocy i wróciły wraz z krukiem Zafirem do swojej baszty w Almendurii. Jaga prowadzi teraz aktywne życie zwykłej nastolatki. Tęskni za czarodziejkami, ale coraz więcej czasu poświęca nowym przyjaciołom Maksowi i Dominice oraz doskonaleniu deskorolkowych trików.
Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi wielka przygoda – wyjazd na odległą wyspę Dun, do pensjonatu, który prowadzi Aura, ciotka Maksa. Na miejscu przyjaciół czekają niespodzianki: niewielkie auto należące do ciotki przeobraża się w przestronną amfibię, pokoje hotelowe odkrywają swoje tajemnice, wreszcie nad Dun nadciąga niebezpieczny sztorm.
Od tej chwili wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót – na wyspę przybywają czarodziejki Mirella i Lukrecja w poszukiwaniu sposobu na zdjęcie czaru z Zafira. Okazuje się, że mogą im w tym pomóc jedynie Władcy Wiatru, a drogę do nich zna wyłącznie Aura. Kim naprawdę jest szalona ciotka? Co się wydarzy w trakcie wyprawy do Pieczary Zaklęć? Czy Jagoda znowu użyje swoich nadprzyrodzonych mocy?

 

Bohaterowie serii
- Jaga Czekolada - bohaterka sagi (Jagoda Nugat)
- Pralinka – opiekunka Jagi, typ pankówy, zajmuje się głównie swoim smartfonem
- Mirella - sąsiadka Nugatów, matka Lukrecji, prowadzi sklep z wypiekami i czekoladą „Słodkości
z tysiąca i jednej nocy”, czarownica
- Lukrecja – córka Mirelli, rówieśniczka Jagi, czarownica
- India (Indi) – przygarnięty przez czarownice mała iguana, którym zaopiekuje się Jaga
- Rodzice Jagi


AUTORKA
Agnieszka Mielech – Absolwentka Polonistyki UW, podyplomowego marketingu SGH, kursów literatury dziecięcej na Uniwersytecie Otwartym (UW), profesjonalnie związana z polskim rynkiem rozrywki (Dyrektor Marketingu Warner Bros. w Polsce). Autorka znanej i lubianej serii książek dla dzieci Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.


O ILUSTRACJACH
Magdalena Babińska –  Ilustrator, twórca 120 ilustracji do serii Akademia Czuczu, serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn  oraz podręczników do edukacji wczesnoszkolnej.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć