Warszawa

Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu. Kocham Czytać Zeszyt 42
PATRONAT CzasDzieci.pl

Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu. Kocham Czytać Zeszyt 42

Wyd.: Wydawnictwo Edukacyjne
od 5 do 7 lat
ISBN: 9788363590932
tagi: nauka  podróże  czytanie 

Zeszyt 42. z serii Kocham Czytać. Jagoda i Janek znów podróżują po Polsce. Teraz odwiedzają Zieloną Górę i Żagań.

Na mapie Polski jest coraz więcej miast, które poznali Mali Odkrywcy.

Kup teraz

Recenzje książki (Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu. Kocham Czytać Zeszyt 42)

Co warto zobaczyć

Każda książeczka z serii Kocham czytać. Przygody Jagody i Jacka w Polsce to doskonały materiał do samodzielnej nauki czytania przez dzieci tekstów nieco już bardziej skomplikowanych niż te we wcześniej zredagowanych częściach. Na podstawie przedstawionych tu historii dzieci mogą też uczyć się nie tylko czytać, ale i słuchać i zapamiętywać treść, a następnie doskonalić umiejętność jej opowiadania.
Teksty są tu wakacyjne! Akcja każdej z książeczek rozgrywa się w innym zakątku Polski. Autorka, Jagoda Cieszyńska, opowiada o znanych miejscach, ich zabytkach, czasem historii. Pojawiają się typowe dla krajobrazu rzeki czy góry. Jest tu też mowa o ich mieszkańcach: zwierzętach, ptakach. Jagoda i Janek poznają właściwe dla regionu potrawy czy zwyczaje. Na ostatniej stronie każdej książeczki znajduje się mapa Polski z zaznaczonymi najważniejszymi polskimi miastami ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odwiedzanych w tym odcinku przez dzieci.

Zeszyt 42 zawiera zaś relację z podróży po Zielonej Górze i Żaganiu. Jagoda i Janek odwiedzają planetarium. Wyruszają na wyprawę kajakową, w czasie której obserwują rośliny i typowe dla rzeki zwierzęta. Są oni odpowiednio ciepło ubrani. Podobnie dbają oni o wygodę i bezpieczeństwo w czasie wyprawy rowerowej. Oboje mają kaski na głowach. Poznają mieszkające w okolicy dzieci. Są zadziwieni ich językiem. W Żaganiu słuchają niesamowitej historii o założeniu miasta i zdobiących ściany pałacu maszkaronach. Kosztują miejscowe specjały.

Treść historii zapisana jest tu prostymi zdaniami. Z tymże są to oczywiście już zdania złożone. Autorka zamieściła tu też dłuższe wypowiedzi postaci. Dodatkowym komentarzem do treści jest ilustracja, podkreślająca temat każdej ze stron. Stanowi to ułatwienie w odbiorze tekstu.
Wiedza popularnonaukowa jest tu umiejętnie dawkowana. Nie jest jej ani za mało, ani za dużo. Opowiedziane historyjki są ciekawe. Mogą one stanowić punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat życia mieszkańców w różnych częściach Polski.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć