Warszawa

Łowcy dźwięków. Tom 15
PATRONAT CzasDzieci.pl

Łowcy dźwięków. Tom 15

od 6 do 8 lat
ISBN: 9788380732643
tagi: zagadka  przygoda 

„Już czytam” to seria 16 książek do samodzielnej lektury przez dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Z powodzeniem może służyć do nauki czytania w domu, jak również w szkole – na zajęciach dodatkowych lub w bibliotece.
Książki skonsultowane przez metodyka edukacji wczesnoszkolnej!

W książkach z serii „Już czytam” czekają na dzieci niesamowite opowieści. Dzięki nim odbędą fascynujące podróże, poznają niezwykłych bohaterów, zanurzą się w nieznany świat i odnajdą odpowiedzi na niejedno pytanie.


Łowcy dźwięków
Co tak hałasuje w nocy? I kto zostawił dziwne ślady na polu pod lasem? Czy to ślady poszukiwaczy skarbów, archeologów czy może UFO? Zagadka czeka na rozwiązanie.

Kup teraz

Recenzje książki (Łowcy dźwięków. Tom 15)

Satysfakcja gwarantowana

,,Łowcy dźwięków'' to kolejna z serii ,,Już czytam'' książka - napisana dużą i wyrazistą czcionką – adresowana do sześciolatków oraz starszych dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. Tym razem jej autorka Aniela Cholewińska-Szkolik, znana zapewne miłośnikom literatury dziecięcej, już zagadkowo nieco brzmiącym tytułem, a także równie intrygującą miejscami fabułą, zaprasza młodych czytelników do samodzielnej lektury. Na uwagę zasługują także ilustracje Anity Siwiec trafnie oddające treść książki.

Cała opowieść koncentruje się wokół braci bliźniaków, którym przychodzi zmierzyć się z zadaniem domowym polegającym na utrwaleniu jak najbardziej zagadkowych dźwięków. Okazuje się jednak, że sprostanie owemu wyzwaniu do najprostszych nie należy. Z pomocą jednak przychodzi chłopcom ich wujek. Dzięki nocy spędzonej w jego domku pod lasem udaje się naszym bohaterom zdobyć odznakę łowców oraz szóstki w dzienniku. Jakie dźwięki utrwalili na nagraniu? Co ma wspólnego archeologia i rycerze z nocą spędzoną u wujka? Odpowiedzi na te pytania znajdą już sami czytelnicy, którzy sięgną po ,,Łowców dźwięków.''.

Książkę czyta się szybko i łatwo, a wszelkie na pierwszy rzut oka trudne słowa są specjalnie oznaczone, a następnie objaśnione w ,,Słowniczku młodego czytelnika'' znajdującym się na końcu książki. Tutaj także można sprawdzić znajomość treści (szkoda, że jedynie poprzez jedno pytanie) oraz wzbogacić swój zasób słownictwa o takie słowa, jak np. warchlak, odyniec, itp.

Dobór bohaterów oraz kolorystyka książki czy jej fabuła mogą na pierwszy rzut oka wskazywać, że ,,Łowcy bohaterów'' bardziej spodobają się chłopcom. Jednak pozycja ta także przypaść może do gustu małym czytelniczkom. Przekonałam się o tym, gdy po samodzielnej lekturze moja ośmiolatka rzekła: ,,Mamo, ta książka jest super!''. Lepszej chyba rekomendacji nie potrzeba.

Zachęcam zatem wszystkich małych czytelników do sięgnięcia po ,, Łowców dźwięków''. Przyjemność z czytania, wzbogacona o satysfakcję płynącą z SAMODZIELNEJ LEKTURY, gwarantowana!!!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć