Warszawa

Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia
PATRONAT CzasDzieci.pl

Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia

do 6 lat
ISBN: 978-83-10-12848-5

Narzędzia w garażu okropnie się nudzą. Niektóre po prostu marzą o ucieczce w świat, inne mają bardziej ambitne plany – pragną zbudować rakietę kosmiczną. A gdy zdobędą prawdziwy krążownik szos – taczkę ogrodową – ta przygoda nabierze doprawdy szalonego tempa. W swojej niezwykłej podróży odwiedzą warsztat samochodowy, pracownię lutnika, zakład rzeźbiarski, tartak i wiele innych miejsc, w których ich pomoc okaże się niezbędna.

 

Poznajcie obcęgi, kombinerki, wiertarkę, śrubokręty, klucze, lutownicę, a także licznych przyjaciół naszych bohaterów (w tym dwa tajemnicze jamniki). Dzięki jedynym w swoim rodzaju ilustracjom Daniela de Latoura i zabawnym rymowanym zagadkom Izabeli Mikrut mały czytelnik nauczy się rozpoznawać najważniejszych mieszkańców skrzynki narzędziowej, przy okazji rozwijając spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.

 

Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje też żyrafy, tygrysy, pociągi i mnóstwo innych rzeczy. Za ilustracje do „Atlasu świata. Ameryki Południowej” nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka 2009, a za ilustracje do „Wyprawy do kraju księcia Marginała” i „Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela” – do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (2009, 2015). Niektóre obrazki kopiuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. A jeśli chodzi o narzędzia, najchętniej używa taśmy klejącej.

 

Izabela Mikrut ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m.in. „Słoni na pontonie” i „Co się zdarzyło w piórniku” (razem z Martą Kurczewską). Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyśla…

 

 

 

Kup teraz

Recenzje książki (Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia)

Recenzja bibliotekarza
Co robią narzędzia?

Co robią narzędzia?  to kolejna z serii  OPOWIEM CI MAMO znakomita propozycja dla najmłodszych czytelników. Tym razem przyszli majsterkowicze nie tylko dowiedzą się do czego służą fascynujące narzędzia: obcęgi, śrubokręty, klucze, wiertarka czy lutownica, ale też wspólnie z mieszkańcami narzędziowej skrzynki przeżyją pasjonującą przygodę odwiedzając wiele niezwykłych miejsc, takich jak: zakład rzeźbiarski, tartak, warsztat samochodowy czy pracownia lutnika.


Oprócz zabawnych wierszyków i zagadek autorstwa Izabeli Mikrut oraz kolorowych, oryginalnych i figlarnych ilustracji Daniela de Latour, w tej cudownej książce znajdują się też, rozwijające spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, ciekawe zadania dla dzieci.


Dodatkowo książka daje wiele możliwości interpretacyjnych. Zgodnie z ideą serii – OPOWIEM CI MAMO – dziecko może za każdym razem inaczej opowiadać przedstawione w książce historie. Dzięki temu nie tylko rozwija się  inteligencja językowa małego człowieka, ale też wzbogaca się jego słownictwo.


Do książki można też dokupić wyjątkowy „Narzędziowy blok rysunkowy”. Na małych majsterkowiczów czeka tu mnóstwo kreatywnych zadań i łamigłówek, które nie tylko pomogą im lepiej poznać narzędzia, ale przede wszystkim rozwiną ich wyobraźnię i twórcze myślenie. Gorąco polecam książkę (i całą serie)!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć