Warszawa

MOTYLEK DLA DZIECI Pogodne i optymistyczne opowiadania o stracie, tęsknocie i dziecięcych lękach

MOTYLEK DLA DZIECI Pogodne i optymistyczne opowiadania o stracie, tęsknocie i dziecięcych lękach

Wyd.: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
od 8 do 11 lat
ISBN: 978-83-64565-00-7

Książka zawiera cztery pogodne i optymistyczne opowiadania mówiące o stracie, tęsknocie, chorobie i lękach. Czy dzieci nie są za małe, żeby takie tematy z nimi poruszać? Kiedy nic się nie dzieje, rzeczywiści nie trzeba.
Jednak w codziennym życiu radości i smutki się przeplatają ze sobą.
Dzieci zasmuca kolorowy motyl leżący bez ruchu na parapecie okna, rozstanie z zabawkami z dzieciństwa, strata znanych miejsc i przyjaciół w wyniku przeprowadzki do nowego mieszkania. Boją się chorób i zarazków, bo słyszą wiele błędnych informacji na ich temat. Tęsknią za członkami rodziny, którzy opuścili dom z różnych powodów. Dzieci ciągle stają przed zadaniem uporania się z nieznanymi sobie, przykrymi uczuciami.

Kup teraz

Recenzje książki (MOTYLEK DLA DZIECI Pogodne i optymistyczne opowiadania o stracie, tęsknocie i dziecięcych lękach)

Recenzja bibliotekarza
Motylek

Dlaczego wszystko, co żyje, musi umrzeć? Jak poradzić sobie z tęsknotą? W jaki sposób okiełznać lęk przed chorobą i przed leczeniem? Odpowiedzi na te i inne pytania mali czytelnicy znajdą w cudownej, mądrej i niezwykle pogodnej książce „Motylek” Elżbiety Zubrzyckiej.

 

Cztery ciekawe (i napisane piękną polszczyzną) opowiadania w przystępny, mądry, ale też żartobliwy sposób oswajają najmłodszych z emocjami (lękiem, poczuciem krzywdy, złościom, wstydem), które towarzyszą im niejednokrotnie w czasie trudnych, często traumatycznym przeżyć, jakimi są np. śmierć, rozłąka czy choroba. W pokonaniu złych emocji i mówieniu o nich pomagają najmłodszym książkowi bohaterowie – Adaś, Dorota czy Piotruś, którzy również zmagają się z podobnymi problemami i pokazują, jak sobie z nimi radzić. 

 

Dodatkowo w książce znajduje się wiele cennych rad i wskazówek dla rodziców i wychowawców, które pomogą zainicjować rozmowę, dzięki której dziecko nie tylko zaspokoi swoją ciekawość, lecz także nauczy się społecznych zachowań, szacunku dla samego siebie i innych.

Zachwyca też piękna szata graficzna książki: twarde okładki oraz kolorowe i oryginalne rysunki Katarzyny Bukiert, które znakomicie dopełniają całości i sprawią, że lektura książki będzie dla najmłodszych prawdziwą przyjemnością!

 

Polecam tę niezwykłą książkę, która uczy najmłodszych również empatii, wrażliwości i tolerancji.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć