Warszawa

Dzień czekolady
PATRONAT CzasDzieci.pl

Dzień czekolady

Wyd.: Wydawnictwo Literatura
od 7 lat

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat »
ISBN: 978-83-7672-404-1
tagi: czas  miłość  lęki 

Opowieść o czasie, który wszystko zmienia, o lękach, marzeniach, tęsknocie, a przede wszystkim – o miłości. Jej bohaterowie – siedmioletni Dawid i Monika – przeżywają problemy zbyt trudne na swój wiek. Radzą sobie z nimi, oswajając rzeczywistość na swój dziecięcy sposób.


Książka została nagrodzona w I Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i jest inspiracją do filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Jacka Piotra Bławuta.

Kup teraz

Recenzje książki (Dzień czekolady)

Recenzja bibliotekarza
Dzień czekolady

„Dzień czekolady” Anny Onimichowskiej to niezwykła poetycka i magiczna opowieść o czasie i o jego niestereotypowym postrzeganiu przez najmłodszych oraz poruszająca historia o wielkich (trudnych)problemach małych ludzi, z którymi mali bohaterowie – Dawid i Monika radzą sobie na miarę dziecięcych możliwości. Autorka w przystępny i dostosowany do wieku dziecka sposób porusza w książce tak trudne tematy jak: śmierć rodzeństwa i towarzyszące jej emocje oraz problem sieroctwa i adopcji. W pokonaniu lęków i spełnieniu dziecięcych marzeń pomaga dwójce bohaterów m.in. tajemnicza kotka Zuzia.  Niezbędni okazują się również „pożeracz poniedziałków”  i „skoczek czasu”, który przenosi Dawida i Monikę do przyszłości!


Odsyłam do lektury tej pięknej i wzruszającej książki, która w urokliwy sposób opowiada też o przyjaźni i miłości. Tę niezwykłą opowieść w cudowny sposób uzupełniają zachwycające kolorowe ilustracje Emilii Dziubak, które znakomicie dopełniają całości.
Książkę gorąco polecam!


Na zakończenie dodam jeszcze, że książki Anny Onimichowskiej: piękne, mądre i poruszające cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników olkuskiej Biblioteki i rzadko zalegają na bibliotecznych półkach.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Zarówno w prezentacji książki "DZIEŃ CZEKOLADY" jak i w recenzji pani Beaty Dziąbek występuje błąd w nazwisku autorki książki. Powinno być ONICHIMOWSKA.

dodany: 2016-12-05 00:47:29, przez: Małgorzata

Warto zobaczyć