Warszawa

EMI i Tajny Klub Superdziewczyn

EMI i Tajny Klub Superdziewczyn

Wydawnictwo: Wilga
od 6 do 12 lat
ISBN: 978-83-7881-999-8

Opis książki

Uwaga. Ważny komunikat: Nigdy więcej nudy! Tajny Klub Superdziewczyn już działa! Wspaniałe przygody czekają!

 

Wystarczy otworzyć książkę i zaprzyjaźnić się z pomysłową Emi z ulicy Na Bateryjce.

 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn to nowa seria przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym - już czytających bądź rozpoczynających tę przygodę, prezentuje przygody zaczerpnięte wprost z życia małych ludzi i pewną historyjkę kryminalną, która dodaje opowieści emocji.

 

 

Opowieści koncentrują się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w pewnym dużym mieście i  zwariowanych przyjaciół. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy jest w szkolnej zerówce i za rok ma pójść do szkoły. Wraz z koleżankami z zerówki (jest wśród nich Aniela, która nie cierpi księżniczek) zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego mottem przewodnim jest „nigdy więcej nudy”. Do wstąpienia do Klubu aspirują także inni - nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna, i w końcu też Flora – największa rywalka Emi, starsza o rok córka przyjaciółki jej mamy, Pani Laury Zwiędły. Flora to postać zaborcza, sprawia wrażenie, że nie lubi nikogo i niczego. Spędza czas na sporach i intrygach związanych z przejmowaniem zabawek Emi. Jedynym przyjacielem Flory jest Franek o urodzie zapuszczonego naukowca.

 

Głównym celem Klubu staje się śledztwo związane z Profesorem Kagankiem, wybitnym fizykiem, którego Emi podejrzewa o działania na szkodę środowiska. W toku śledztwa Emi wraz z koleżankami z Tajnego Klubu przekona się, że Profesor Kaganek (prywatnie tata Franka) prowadzi pożyteczne badania z zakresu nanonauki. Dziewczynka przekona się też, choć powoli do swojej rywalki Flory i pozna uroczego Lucka, który wprowadzi się na osiedle. Ale przede wszystkim Klub zbliży dzieciaki do siebie i pozwoli na przekraczanie wielu barier, także w relacjach.


Seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn jest doskonale osadzona we współczesnych dziecięcych realiach. Odwołuje się do aspektów budowania przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym własnej tożsamości, relacji z rówieśnikami oraz bliskimi. Zarysowane postaci są wyraziste. Język bliski dzieciom. Humor czytelny zarówno dla najmłodszego jak i starszego czytelnika.

 

Pierwsza część serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn zadebiutowała na rynku w listopadzie 2013 roku nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydwnicza Foksal). Kolejna część Emi i Tajny Klub Superdziewczyn: Kółko hiszpańskiego zaplanowana jest na styczeń 2014. Wydawnictwo planuje wprowadzić do końca roku 2014 pięć części serii.  

 

Przygody Emi można śledzić  na stronie:

 www.emisuperdziewczyna.pl

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć