Warszawa

Wiersze dla dzieci
PATRONAT CzasDzieci.pl

Wiersze dla dzieci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 3 do 7 lat
KLASYKA

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 0-4 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 0-4 lat »
ISBN: 978-83-7437-926-7
tagi: wiersze  humor  rymowanki 

Tuwim nie moralizuje, choć jego bajki są pełne praktycznych rad i wskazówek, nie krytykuje, ale uczy zrozumienia i szacunku dla inności, w żartobliwą formę ubiera ważne prawdy i wiedzę o świecie.

 

Nowatorskie wydanie wierszy Juliana Tuwima to połączenie wciąż aktualnych, najpopularniejszych tekstów poety z współczesną, oryginalną grafiką autorstwa Artura Gulewicza.

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Kup teraz

Recenzje książki (Wiersze dla dzieci)

Recenzja rodzica
Poetyckie perełki Juliana Tuwima

Wiersze dla dzieci to bardzo barwne i nowatorskie wydanie klasyki dziecięcej poezji autorstwa - znanego wszystkim rodzicom i ich pociechom - Juliana Tuwima. Zbiór ten, wydany nakładem Wydawnictwa Skrzat, składa się aż z dziewiętnastu tuwimowskich klasyków, takich jak Bambo, Abecadło, Rzepka, Kotek, Idzie Grześ przez wieś czy, uwieczniony na okładce, Pan Maluśkiewicz i wieloryb. Warto zatem w roku poświęconym Tuwimowi sięgnąć po Wiersze dla dzieci, by małym i dużym czytelnikom przypomnieć wiersze dzieciństwa ich rodziców. Tym bardziej, że mimo upływu czasu (100 lat od debiutu autora!) poetyckie perełki Juliana Tuwima nic nie straciły na aktualności. Nadal bawią i śmieszą kolejne pokolenia czytelników, o czym sama się przekonałam zasiadając z moimi pociechami do wspólnej lektury. Chociaż oboje doskonale znają większość zawartych w zbiorze wierszy, słuchali ich z uwagą śmiejąc się przy tym, głośno recytując znane im wiersze, a nade wszystko przyglądając się okraszonym humorem i świetnie oddającym treść ilustracjom autorstwa Artura Gulewicza. Tego ilustratora także miłośnikom dziecięcej literatury przedstawiać nie trzeba, a z połączenia barwnych ilustracji i tuwimowskich rymów wyszła zabawna książka, która wspaniale nadaje się do lektury w rodzinnym gronie. Za sprawą Wierszy dla dzieci starsi czytelnicy mogą przenieść się w świat dzieciństwa i odświeżyć swoją znajomość twórczości Tuwima. Dla młodszych zaś ów zbiór wierszy, zawartych na blisko 50 stronach, stanowił będzie doskonałe wprowadzenie do świata klasyki poezji dziecięcej. Tym bardziej, że pełne ekspresji i zabawne ilustracje wprost zachęcają do czytania. Wiersze dla dzieci to zatem obowiązkowa pozycja na półeczce małego (i dużego) czytelnika. Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć