Warszawa

Amy i przyjaciele. Gdzie jest Bazia?
PATRONAT CzasDzieci.pl

Amy i przyjaciele. Gdzie jest Bazia?

Wydawnictwo: Akapit Press
od 5 do 7 lat
ISBN: 978-83-62955-65-7

Amy działa na dwa fronty. Musi znaleźć nowe lokum dla bezdomnych żab z likwidowanej sadzawki, a zarazem poszukuje zaginionej przyjaciółki – syjamskiej koteczki Bazi, która przepadła bez wieści. Czy dziewczynce wystarczy energii i sił, żeby sprostać obu wyzwaniom?

 

Oprawa: twarda

Kup teraz

Recenzje książki (Amy i przyjaciele. Gdzie jest Bazia?)

Recenzja rodzica
Postępowanie Amy i jej pomysłowość zainspirują młodego czytelnika

Książka Diany Kimpton Gdzie jest Bazia z serii Amy i przyjaciele – to nasze kolejne spotkanie z Amy i jej egzotycznymi przyjaciółmi z wyspy Clamerkin: wielbicielem betoniarek - kotem Isambardem, kotem piekarza Bochenkiem i szkolnym kocurem Einsteinem oraz psem Hiltonem rasy cairn terier i papugą Hypatią. Cała ta paczka spotyka się w niemal-sekretnej-kryjówce, żeby rozwiązywać trudne zadania, które ma do wykonania.

 

Tym razem przed naszą paczką z Clamerkin stoi nie lada wyzwanie: odnaleźć syjamską kotkę, która przepadła bez śladu. Cały świat zwierzęcy i ptasi zostaje włączony w akcję poszukiwawczą  Bazi. Amy - jak rasowy detektyw - krok po kroku wyklucza różne wersje zdarzeń, oczywiście z wielką pomocą swoich przyjaciół. Dzięki magicznemu naszyjnikowi rozumie och język i potrafi zaangażować w akcję poszukiwawczą Bazi cały zwierzęcy i ptasi świat. Ale to nie jedyne wyzwanie, któremu muszą sprostać nasi bohaterowie: czeka ich pomoc Heli i Sabinie w znalezieniu nowego lokum. Nie jest to łatwe, albowiem musi to być miejsce spokojne i bezpieczne w pobliżu sadzawki lub rzeki.


Nasi bohaterowie mają więc pełne ręce roboty i przeżywają wiele przygód, służąc innym pomocą, nie szczędząc przy tym sił i energii. Spotykają na swej drodze życzliwych ludzi i zwierzęta, którzy wspierają ich w ważnej misji. Młodszy czytelnik może początkowo mieć trudność w przyswojeniu sobie dość egzotycznych imion bohaterów, jednak przygody Amy i jej paczki są tak wciągające, że szybko sobie z tym poradzi. Postępowanie Amy i jej pomysłowość na pewno zainspirują młodego czytelnika, jeśli stanie przed podobnymi zadaniami do rozwiązania.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

bardzo fajna książka

dodany: 2013-05-12 09:32:15, przez: anita

Warto zobaczyć