Warszawa

Amy i przyjaciele. Poszukiwacze skarbów
PATRONAT CzasDzieci.pl

Amy i przyjaciele. Poszukiwacze skarbów

Wydawnictwo: Akapit Press
od 5 do 7 lat
tagi: tajemnica  przygoda 

Wieści o znalezionym przez srokę starożytnym pierścieniu ze złota, który przypadkiem trafia w ręce Amy, ściągają na wyspę Clamerkin całe tłumy poszukiwaczy skarbów. Intruzi kopią wszędzie głębokie doły, szukając kosztowności. Niszczą zwierzęce nory i wprowadzają mnóstwo zamieszania. Wydaje się, że nie spoczną, dopóki nie znajdą antycznych skarbów. Dzięki sprytowi Amy na wyspę powraca spokój.

 

Czy Amy zdoła przywrócić spokój – bez ujawnienia tajemnicy magicznego naszyjnika?

Kup teraz

Recenzje książki (Amy i przyjaciele. Poszukiwacze skarbów)

Recenzja rodzica
Moc cudownego naszyjnika

To opowieść przeznaczona dla dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej. Książka jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie. Napisana jest przejrzyście, z podziałem na rozdziały, przyjaznym językiem. Wesoła dziewczynka na okładce zachęca nas do zapoznania się z jej historią. Amy, główna bohaterka chodzi do szkoły podstawowej. Posiada ona niezwykłą umiejętność rozmowy ze zwierzętami. Udaje jej się to dzięki mocy cudownego naszyjnika. Oczywiście stara się zachować tę zdolność w jak największej tajemnicy. Pewnego dnia podczas lekcji w szkole dzieci miały zaprezentować przedmioty historyczne. Amy pokazała stary pierścień, który znalazła w drodze do szkoły. Wszyscy okazali wielkie zainteresowanie nim. Na pierścieniu dzieci rozpoznały postać Rzymianina Marka Fabrycjusza. Być może to dowód, że na wyspę dotarli kiedyś starożytni Rzymianie, jak głosi legenda o zaginionym rzymskim skarbie. Czyżby okazała się ona prawdziwa? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie czytając książkę do końca.  

Recenzja bibliotekarza
Do czego prowadzi poszukiwanie skarbów

Jeśli czytelnik szuka przygody i sensacji, to spokojnie może sięgnąć po książkę Diany Kimpton z serii Amy i przyjaciele. Tym razem Amy wraz ze swoją niezwykłą paczką szukają antycznych skarbów. A wszystko zaczęło się od pracy domowej, która polegała na wyszukaniu pamiątki rodzinnej i zaprezentowaniu jej w klasie. Dziewczynka za sprawą niezwykłego naszyjnika rozumiała mowę zwierząt i dzięki temu zaprzyjaźniła się z nimi.

 

Pewnego dnia Amy w drodze do szkoły spotkała srokę, która chciała przekazać dziewczynce znaleziony przez siebie pierścień. Zmusiły ją do tego wyrzuty sumienia, uważała że może być posądzona o kradzież, gdyż nie powinna posiadać przedmiotów należących do człowieka. Dziewczynka zachwyciła się historycznym wizerunkiem postaci na pierścieniu. Wrzucając go kieszonki nie przypuszczała, że wkrótce rozpęta się wokół niego afera na całej wyspie Clamerkin. Wkrótce poszukiwacze zaginionego skarbu, przekopując wyspę zaczęli zagrażać swoimi działaniami zwierzętom zamieszkującym wyspę. Poprosili o pomoc ich przyjaciółkę Amy. 

 

Czy tytułowi poszukiwacze skarbów to żądni sensacji dorośli, czy paczka przyjaciół Amy? Czy dziewczynka uratuje domostwa zwierząt przed inwazją niechcianych pseudoturystów? Książka pochłonie każdego siedmio- i ośmiolatka pomimo dosyć dużej objętości. Szybkiemu czytaniu sprzyja wyrazista czcionka oraz przyjemny dla oka koloryt kartek. Tekst podzielony na rozdziały (8) nie usypia, a wręcz zachęca do śledzenia kolejnych zdarzeń.


Młody czytelnik zaintrygowany pozycjami z tej serii być może odkryje w sobie żyłkę detektywa oraz stanie się przyjacielem środowiska naturalnego. Tak naprawdę nie potrzeba mieć cudownego naszyjnika, aby odkryć czego od nas oczekuje przyroda – wystarczy się w nią z uwagą wsłuchiwać.                                                                                                                         


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć