Książki dla dzieci » Oczami Maluszka

Oczami Maluszka

Oczami Maluszka

Wydawnictwo: Sierra Madre
Wiek dziecka: do 1 roku
Ocena: 5.0/5 od 2 os.

Wspólne oglądanie kontrastowych ilustracji pozwoli Ci budować więź z dzieckiem i dbać o jego rozwój już od pierwszych chwil spędzanych razem!

 

Czy wiesz, jak widzi Twoje dziecko?

 

Noworodek widzi, i to niezbyt wyraźnie, to, co znajduje się w odległości 20-30 centymentrów od jego twarzy. Świat widziany oczami takiego maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze - czarno-białą kolorystykę.


Mamo, Tato, chcę więcej, niż myślisz

 

Wprawdzie Twój Maluszek widzi inaczej niż Ty, ale jego potrzeba poznawania otaczającego świata jest równie silna jak potrzeba miłości. Jako młoda Mama chcesz mu ten świat przybliżyć. Jako świeżo upieczony Tata chcesz stanąć na wysokości zadania i dobrze zrozumieć jego potrzeby. Naukowcy zaobserwowali, że najbardziej atrakcyjne dla niemowlaka są przedmioty w kontrastowych barwach, takich jak czerń i biel. Przedmioty, które mają prosty kształt i formę. Na początku życia są one bardziej stymulujące niż skomplikowane, wielobarwne zabawki. W oparciu o psychologię rozwoju małego dziecka, stworzyliśmy „Oczami maluszka” – serię książeczek dla rodziców, którzy chcą aktywnie wspierać rozwój swoich dzieci w pierwszych miesiącach życia.


Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po książeczki z serii „Oczami maluszka”?

  • Specjalnie dobrane czarno-białe, skontrastowane ilustracje odpowiadają sposobowi, w jaki maluszek postrzega świat.
  • Wspomagają prawidłowy rozwój oraz zdolność kojarzenia u Twojego dziecka.
  • Pomagają wzmocnić więź z dzieckiem.
  • Pokazują przedmioty, postacie i zwierzęta o prostym kształcie i formie, są  więc doskonałą okazją do opowiadania dziecku o otaczającym świecie.
  • Wprowadzają malucha w świat książek już od najmłodszych lat.

 

Książeczki „Oczami maluszka” są doskonałym, oryginalnym prezentem dla niemowlaka, zamiast kolejnej grzechotki czy maskotki.

 

 

Recenzje książki (Oczami Maluszka)

Recenzja rodzica
Naprawdę świetna!

Oczami maluszka jest to urocza książeczka dla najmłodszych, chyba jeszcze nie czytelników, ponieważ sugerowany przedział wiekowy to 0-6 m. Książeczka jest twarda, kwadratowa i ku mojemu największemu zdziwieniu – czarno-biała. Stron jest tylko kilka a każda z nich przedstawia biały kształt przedmiotu czy zwierzęcia na czarnym tle. Jest to dość niezwykłe, tym bardziej, że mojemu 3-miesięcznemu maluszkowi się to podoba. Może podoba to za duże słowo, raczej zdecydowanie przyciąga jego uwagę, a mnie daje okazję do mówienia mu o zwierzątkach, samochodach czy ubraniach, na które właśnie patrzy. Jak dla mnie książeczka jest naprawdę świetna i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zdobyć pozostałe wydane u nas części. Polecam!

Recenzja rodzica
Powinna być wręczana każdemu nowonarodzonemu

Niedawno moja córka dostała w prezencie książeczkę "Oczami maluszka". Byłam nieco zdziwiona, biorąc do ręki czarno-białą książkę, ale postanowiłam pokazać ją mojemu dziecku. Pokazywałam mojej dwumiesięcznej córeczce czarno-białe obrazki i opowiadałem, co się na nich znajduje. Naśladowałam też odgłosy zwierząt i przedmiotów. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że mój bobas słucha i z zainteresowaniem patrzy na pokazywane mu przedmioty! Byłam mile zaskoczona!
Od tamtej pory ta czarno-biała książeczka to ulubiona ZABAWKA mojego dziecka! Kiedy biorę ją do rąk moje dziecko ożywia się i z niecierpliwością czeka na opowieści (zawsze inne) o kolejnych przedmiotach znajdujących się w niezwykłej książce. Te chwile, gdy przytulone do siebie "czytamy" tę oryginalną i wspaniałą książkę należą do najszczęśliwszych i czekamy na nie z niecierpliwością obydwie z córeczką.
Ta fantastyczna książeczka powinna być obowiązkowo wręczana każdemu nowonarodzonemu dziecku, gdyż stanowi wspaniałą pomoc w uczeniu go otaczającego go świata.

Recenzja bibliotekarza
Źródło inspiracji

Oczami dziecka to wspaniała książka, dostosowana do wieku malucha. Piękne, proste obrazki, wykorzystanie kontrastowych barw, piękne wydanie - to atuty tej niezwykłej publikacji. Gratuluję znakomitego pomysłu Wydawcy!
Książkę Oczami maluszka powinno dołączać się do wyprawek, które wręczane są mamom po urodzeniu dziecka. Byłaby ona wówczas nie tylko pierwszą książeczką każdego dziecka, ale również znakomitym źródłem inspiracji dla rodziców, aby dziecku na przykład opowiadać o przedmiotach (bądź zwierzętach) przedstawionych w książeczce, naśladować odgłosy zwierząt lub rzeczy, czy też przeczytać do każdego obrazka odpowiednie wiersze z klasyki polskiej literatury dziecięcej (np. wiersze: Piłka Doroty Gellner, Miś Jana Brzechwy, Kotek Juliana Tuwima, Awantura na podwórku Wiesława Drabika, itp.)
Szkoda, że takich książek nie było jeszcze kilka lat temu, na pewno byłyby znakomitą, ważną pomocą dydaktyczną dla rodziców, stymulującą rozwój wielu dzieci.

Recenzja rodzica
Czarno-białe strony

Pewnie każdy z nas zastanawiał się, jak spostrzega świat małe dziecko. Czy dostrzega kształty, kolory? Noworodek w pierwszych tygodniach życia rodziców widzi z odległości około 20-30 centymetrów. I oczywiście rozpoznaje ich po głosie. Najlepiej jednak dziecko widzi barwy kontrastowe, głównie biel i czerń. W czasie ciąży przeczytałam, że żeby wzrok maluszka dobrze się rozwijał, należy mu pokazywać czarno-białe ilustracje. Miałam kilka przygotowanych i pokazywałam je dziecku. Wydawnictwo Sierra Madre wydało natomiast całą serię książeczek dla najmniejszych.

Książeczki całe są czarne i białe, nie ma w nich żadnych kolorowych elementów i żadnych napisów. Przeznaczone są dla dzieci od pierwszych dni życia do szóstego miesiąca. Inspiracją do stworzenia tego typu książeczek były wyniki badań naukowych psychologów, badających rozwój małego dziecka. Badania wykazują, że dziecko na początku patrzy na styk dwóch kontrastowych kolorów, a dopiero później przesuwa wzrok po kształtach. Główną pomysłodawczynią jest Magdalena Ladzińska. Każda książeczka zawiera zestaw czarno-białych ilustracji, które przedstawiają przedmioty, zwierzęta, rośliny z najbliższego otoczenia dziecka. Nie wiem jednak, czy aby na pewno właśnie tak było. Nie każde dziecko ma np.: żółwia albo delfina. Książeczki wykonane są z grubego, lakierowanego kartonu, nie ma żadnych niebezpiecznych elementów. Jednak jeśli się zastanowić, to raczej kilkudniowy noworodek nie będzie brał takiej książeczki do ręki. Wydaje mi się, że praktyczniejsze byłby po prostu pojedyncze ilustracje, które można by było zamieszczać w dowolnym miejscu, w którym znajduje się dziecko. W książeczce znajdziemy gruszkę, winogrono, hulajnogę, latawiec, delfina, żółwia, kapelusz, parasol, drzewo, grzyby, świnię i krowę. W każdym razie polecam bardzo serdecznie wszystkim mamom całą serię. Warto nawiązać kontakt z naszym dzieckiem już od pierwszych chwil jego życia.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Opowieści na kolorowe sny
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Opowieści na kolorowe sny

Książka: Basia. Bajki na dobranoc
Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać

Książka: Strzał zielonego pioruna
Niezwykłość logiki dziecięcego umysłu
Recenzja rodzica (Dominika Kuś)

Niezwykłość logiki dziecięcego umysłu

Książka: Kto odgadnie, co jest na dnie
Naleśniki ze wszystkich stron świata!
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Naleśniki ze wszystkich stron świata!

Książka: Wszyscy jedzą naleśniki. Książka z przepisami
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Dom nie z tej ziemi

Dom nie z tej ziemi

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Spacer

Spacer

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Biały Teatr panny Nehemias

Biały Teatr panny Nehemias

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Brzuchem do góry

Brzuchem do góry

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda graficzna za książę obrazkową
Rok przyznania: 2017
Dziura w gazecie

Dziura w gazecie

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
więcej nagrodzonych książek
Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019