Warszawa

Mój  piesek
PATRONAT CzasDzieci.pl

Mój piesek

od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-7660-412-1

Cześć! Jestem Twoim pieskiem i bardzo chcę się z Tobą zaprzyjaźnić. Opowiem Ci o sobie wszystko to, co powinieneś o mnie wiedzieć, tak bym spokojnie mógł z Tobą mieszkać, bym był zdrowy i szczęśliwy i co najważniejsze, bym nie przeszkadzał nikomu z domowników.

 

W środku naklejki!

 

Odbiorcy książki: Wszystkie dzieci, które mają pieska lub marzą o jego posiadaniu.


Dlaczego warto ją nabyć?

  • Przystępnym językiem przekazuje dzieciom podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji i hodowli psów (m.in. najpopularniejsze psie rasy, zdrowie psa, sposób żywienia).
  • Urokliwe fotografie i ciekawe informacje sprawią, że dzieci nie tylko pokochają pieski, ale i będą dumne, że doskonale znają ich naturę.

 

Format: 145 x 195 mm
Liczba stron: 64 + naklejki
Ilustracje: kolorowe
Oprawa: miękka, klejona

Recenzje książki (Mój piesek)

Recenzja rodzica
To encyklopedia!

Pewnego dnia w życiu każdego rodzica pojawia się moment, w którym jego pociecha podchodzi do niego, wyglądając mega grzecznie i niewinnie (by przypomnieć wszystkie swoje dobre uczynki) i z promienistym uśmiechem mówi stanowczym głosem: "chcę psa!" (lub kota, chomika czy inne rybki). I wtedy nieoceniona okaże się rewelacyjna seria Mój Mały Przyjaciel wydawnictwa Jedność - w naszym przypadku była to książeczka Mój piesek (w serii znajdziemy też książeczki Mój kotek i Mój chomik).
Mój piesek to prześliczna, malutka encyklopedia wiedzy. Dowiemy się z niej o tym, czego potrzebuje nasz mały przyjaciel, w jaki sposób przygotować dom na jego przyjęcie, co powinien jeść i czego stanowczo dawać mu nie wolno, jak należy dbać o jego higienę i zdrowie oraz znajdziemy tam całą masę innych ciekawych faktów. Nauczymy się również patrzeć na świat oczami psa i rozumieć, co mówi do nas nasz mały przyjaciel, bo przecież psy mówią do nas cały czas. W książeczce znajduje się opis najpopularniejszych ras i krótki rozdział o tym, jak to wszystko się zaczęło - czyli historia psio-ludzkiej przyjaźni. Wreszcie będziemy mogli wyliczyć, od kogo w domu pies jest starszy, a od kogo młodszy (dzięki kalkulatorowi lat psich i ludzkich). Słowem – kompendium wiedzy dla naszych dzieci (i dla nas), zaś cała ta wiedza, podana jest w niezwykle przystępny, zachęcający do czytania (i starszych i młodszych) sposób… może z uwagi na Afika - pieska, który prowadzi narrację i zaprasza nas do poznania psich sekretów.
Dodatkową, kolosalną zaletą książeczki jest jej wydanie – książka jest śliczna, wydana na kredowym papierze, pełna przepięknych ilustracji i zdjęć. Są też naklejki, zakładka i dowód tożsamości pieska, w którym można wpisać dane naszego pupila. Moja córeczka (5 lat) i ja (trochę starsza) jesteśmy tą książeczką absolutnie zauroczone! Lubimy ją przeglądać, czytać, oglądać zdjęcia. Analizujemy zachowania naszego psa i "tłumaczymy je" na ludzki język.
Ta wyjątkowa, pełna rozmaitych zalet, pozycja ma w moim odczuciu jeszcze jedną, może najważniejszą – przepięknie pokazuje (chyba za sprawą Afika, który jest niejako żywą "osobą" i z którym nawiązujemy wieź), że pies to nie jest zabawka, to nie jest "coś" na chwilę - zupełnie jak pluszaki na półkach naszych dzieci - to nie jest "coś", czym można się "pobawić" – to istota posiadająca uczucia, zupełnie tak jak my, która jest od nas całkowicie zależna.
Nasze dzieci zrozumieją z tej mądrej książeczki, że tylko od nas i od nich zależy, czy zbudujemy dla naszego psa szczęśliwy dom i właściwie odpłacimy za bezgraniczną miłość i oddanie naszego przyjaciela i że naprawdę warto!

Recenzja rodzica
Instrukcja obsługi pieska

Ile razy słyszymy od dziecka: „Mamo, tato kupcie mi pieska” czy „Tak bardzo chciałbym mieć pieska – takiego małego szczeniaczka, bo one są takie miłe”. Faktycznie pies to najwierniejszy przyjaciel, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są jego potrzeby?
Ta książka to wspaniały przewodnik po informacjach niezbędnych dla przyszłych posiadaczy psa. Dowiemy się z niej, co psy lubią jeść, jak są zbudowane, czego potrzebują, jak dbać o ich zdrowie, jakie są rasy psów. Myślę, że po lekturze tej pozycji rodzice z łatwością uświadomią dziecku, że pies to nie zabawka, lecz żywa istota, nasz przyjaciel, który wymaga od nas troski i uwagi. Nie jest to zabawka, którą można odłożyć na półkę, gdy się znudzi. Zachęcam do przeczytania przed zakupem szczeniaczka.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

super musze to kupic

dodany: 2012-02-29 08:43:42, przez: Sabinka

Warto zobaczyć