Warszawa

Magiczne baletki. Święta w Krainie Czarów
PATRONAT CzasDzieci.pl

Magiczne baletki. Święta w Krainie Czarów

Wydawnictwo: Hachette Polska
od 6 do 9 lat

Wydanie z płytą CD. Z kompozycjami Piotra Czajkowskiego

 

Nadchodzi Boże Narodzenie – najbardziej magiczny okres w roku. Delfina nie może doczekać się występu w świątecznym przedstawieniu. Najpierw jednak odwiedzi Krainę Czarów, aby upewnić się, że u jej przyjaciół Gwiazdka odbędzie się bez przeszkód. Do książki dołączona jest płyta z muzyką najpiękniejszych baletów Piotra Czajkowskiego. Razem z Delfiną zatańcz układ z „Jeziora łabędziego” i „Dziadka do orzechów”!

 

Pozwól, żeby taniec poniósł Cię ku wielkiej przygodzie!


Ilość stron: 144

Oprawa: twarda

Kup teraz

Recenzje książki (Magiczne baletki. Święta w Krainie Czarów)

Recenzja rodzica
Szczęśliwych świąt!

Już drugi raz za sprawą Magicznych Baletek przeniosłyśmy się do Krainy Czarów. Wraz z  Delfiną znajdziemy się w pałacu Królewskim, w którym miało odbyć się wielkie wigilijne przyjęcie. Lecz Król Myszy znów wszystko zepsuł. Trzeba ratować elfy, roznieść zaproszenia i odzyskać choinkę! Przyjęcia nie można odwołać, a mają na nim być wszyscy mieszkańcy Krainy Czarów. Wszyscy mają tańczyć, łącznie z Królem Myszy. I tak się dzieje - za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Cukrowej Wieszczki szczur zmienia się i nawet odczarowuje wszystkie choinki, które wcześniej zamienił w... kaktusy! I tak kolejna przygoda dobiegła do szczęśliwego finału, a Delfina mogła pięknie zatańczyć z dziadkiem do orzechów. Książka tanecznym krokiem wprowadza nas w nastrój świąteczny, zatem powiedzmy za bohaterką: "Szczęśliwych świąt!". Czego wszystkim Państwu życzę.

Recenzja rodzica
Na ratunek Świętom!

Ta książka zdecydowanie zyskuje przy czytaniu. Bo na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie dość kiczowatej, jak na mój gust – co w takim razie mogłaby ciekawego przekazać? Tymczasem wprowadza czytelnika bezpośrednio w libretto baletu, (przedstawiając bohaterów) w którym, jak to w świecie baśni, toczą się niecodzienne przygody. Jest i Cukrowa Wieszczka, i Król Myszy, i Dziadek do Orzechów. Spotkała się z nimi mała dziewczynka – Delfina – uwielbiająca balet i posiadająca magiczne czerwone baletki przenoszące ją do Krainy Czarów. Tym razem po to, by z rąk Króla Myszy uratować elfy i choinkę. Tak bardzo pragnął popsuć Święta... Towarzyszymy Delfinie i jej przyjaciołom w zmaganiu się z Królem Myszy, tak by na końcu razem triumfować i cieszyć się świeżutkim śniegiem!

Książka wprowadza w świat baletu również dzięki dołączonej płycie – z utworami z dzieł Czajkowskiego: „Jeziora łabędziego” i „Dziadka do orzechów” - osobiście prośbę o włączenie baletowych dźwięków spełniam co najmniej kilka razy dziennie. Podziwiając jednocześnie choreografię proszącej, również - jak Delfina - wielbicielki baletu! Ech, mieć takie magiczne baletki... Może chociaż uruchamiać wyobraźnię przy słuchaniu tych i innych magicznych dźwięków?


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Faajna. ;D Niewiecie gdzie można znaleśc opis ?

dodany: 2012-01-02 19:12:50, przez: Aguuus

ta książka jest bardzo fajna

dodany: 2011-11-24 20:27:00, przez: zuzia

Warto zobaczyć