Kraków

Historia i przygoda w Muzeum Armii Krajowej - Ferie zimowe
Kraków Zima! od 5 lat

Historia i przygoda w Muzeum Armii Krajowej - Ferie zimowe

Wpis archiwalny

Muzeum Armii Krajowej zaprasza do skorzystania z bogatej oferty zajęć, jaką przygotowało na czas ferii.

 

  • W poniedziałek, 20 stycznia o godz. 12.00 zajęcia dla studentów pt. „Na tropie tajemnic konspiracyjnego Krakowa”. Uczestnicy odkrywać będą historię Krakowa w czasie II wojny światowej. Odbędzie się specjalna gra, a następnie studenci wyruszą w podróż po zakątkach miasta, by z wykorzystaniem specjalnej aplikacji mobilnej poznać jego konspiracyjną historię.
  • We wtorek, 21 stycznia o godz. 10.00 warsztaty pt. „Na tropie rodzinnych historii”. W związku z Dniem Babci na zajęcia zaproszeni są także seniorzy. Uczestnicy nie tylko poznają dzieje rodzin żyjących podczas wojny w okupowanej Polsce, ale także zapoznają się z różnymi sposobami upamiętniania rodzinnej historii.
  • W środę, 22 stycznia o godz. 11.00 zajęcia pn. „Pionierzy lotnictwa”. Z okazji Dnia Dziadka na warsztaty zaproszeni są również seniorzy. Uczestnicy samodzielnie wykonają modele samolotów. Poznają także sylwetki wybitnych polskich pilotów czasów II wojny światowej. Warsztaty współprowadzone będą przez przedstawicieli Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
  • W środę, 29 stycznia o godz. 10.00 najmłodszych miłośników historii w wieku 7–10 lat muzeum zaprasza na zajęcia „Mali konspiratorzy”. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób ich rówieśnicy w czasie II wojny światowej mogli włączać się w walkę o wolną Polskę. Podczas zajęć każdy będzie mógł własnoręcznie ozdobić materiałową torbę symbolami patriotycznymi.
  • W czwartek, 30 stycznia o godz. 10.00 osoby w wieku 10–13 lat mogą przyjść na zajęcia pn. „Odkryj tajemnice konspiracji”. Uczestnicy odkrywać będą konspiracyjne sposoby na ukrywanie tożsamości, poznają sekrety szyfrowania oraz wykonają zadania z zakresu łączności. Na zakończenie odbędzie się gra terenowa przeprowadzona na terenie muzealnej ekspozycji.
  • W piątek, 31 stycznia o godz. 11.00 warsztaty dla rodzin pt. „Wojtek pomaga”. Uczestnicy wykonywać będą samodzielnie maskotki przedstawiające legendarnego czworonożnego żołnierza – niedźwiedzia Wojtka. Każdy z obecnych zabierze do domu wykonaną przez siebie maskotkę. Zajęcia są projektem realizowanym przez „Dom Wschodni” i poprowadzone zostaną przez jego autorkę Magdę Sontag. W czasie zajęć odbędzie się zbiórka funduszy na cele charytatywne – każdy będzie mógł wesprzeć innych, inspirując się historią misia Wojtka, który chętnie pomagał żołnierzom.


Koszt udziału w zajęciach wynosi każdorazowo 5 zł od osoby. Na zajęcia należy dokonać rezerwacji: telefonicznie pod numerem 12 410 07 96 lub mailowo na adres rezerwacja@muzeum-ak.pl.

Organizator:

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila"

Wita Stwosza 12, Kraków
tel.: 12 410 07 70

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)