„Było sobie życie” to kultowy program, który pomógł kilku pokoleniom zrozumieć, jak funkcjonuje gigantyczna machina jaką jest ludzkie ciało.
Inspirując się tym francuskim serialem dokumentalnym tworzymy na jego podstawie spektakl skierowany do dzieci i młodzieży od siódmego roku życia, którego celem będzie odkrycie tajemnic ludzkiego organizmu.
Przewodnikiem po najważniejszych organach i układach będzie charyzmatyczny i lekko ekscentryczny mędrzec, łączący w sobie pasję biologa i dociekliwość filozofa. A w każdym z tych miejsc widzowie spotkają się z ich osobliwymi lokatorami – wytrzymałymi mięśniami, delikatnymi tkankami, opryskliwymi wirusami i grzybami czy z humorzastymi hormonami. Celem spektaklu będzie odpowiedzenie na pytania poważne, wstydliwe, zabawne – dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają? Co sprawia, że odróżniamy kwaśny smak od słonego? Dlaczego odbija nam się po jedzeniu? No i czym tak naprawdę są te niewidoczne, a tak bardzo kłopotliwe gazy?
Ideą przyświecającą temu projektowi jest zabawa i nauka. Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że poznawanie własnego ciała i organizmu może być dobrą zabawą, dlatego w scenariuszu pojawi się dużo żartów i gier językowych, zabawnych dialogów, elementów komediowych, jeśli nawet nie komicznych.
Zapraszamy do Teatru Nowego Proxima!
reżyseria: Piotr Sieklucki
tekst: Piotr Sieklucki / Tomasz Kireńczuk
występują: Joanna Falkowska, Marta Saciuk-Sędzielarz, Tomasz Schimscheiner, Michał Misza Czorny, Marek Bula, Konrad Stein, Piotr Zwolski, Piotr Sieklucki, Artur Świetny
charakteryzacja: Artur Świetny, Kaja Jałoza.
muzyka: Paweł Harańczyk
scenografia: Łukasz Błażejewski
światło: Wojciech Kiwacz
dźwięk: Tadeusz Sawka
choreografia: Karol Miękina
* Spektakl dla dzieci od 6 roku życia
* Czas trwania: 60 min