Warszawa

Aniołki z pasków papieru

Aniołki z pasków papieru

Świąteczne aniołki, które proponujemy, mogą stanowić dekorację choinki, stołu bożonarodzeniowego, domu, szkoły oraz stać się sympatycznymi podarunkami świątecznymi.

 

Materiały:
 

 • papier kolorowy do fotokopii i rysunków,
 • biały papier do rysowania lub biały kartonik,
 • flamastry,
 • klej (uniwersalny lub tapicerski),
 • rurka z kartonu o średnicy 3 cm (tuby od rolek aluminium lub papieru śniadaniowego).

 

 

Jak zrobić?

 1. Odciąć z rurki kawałek długości ok. 18 cm. Można użyć piłki do metalu z delikatnymi ząbkami i wyrównać następnie brzegi za pomocą cienkoziarnistego papieru ściernego.
 2. Wyciąć i przykleić na końcu rurki pasek z różowego papieru (jako twarz) o długości 10 cm i wysokości 4,5 cm.
 3. Wyciąć i przykleić na rurkę pasek z papieru kolorowego (10 x 14 cm) – stanowić będzie on podstawę stroju. Nakleić na niego paski papieru (w kwiatki, w paski, w figury geometryczne) ozdobionego flamastrami. Będą mogły mieć różną wysokość, ale długość zawsze musi wynosić 10 cm. Należy zatroszczyć się o to, aby połączenia umieszczane były wszystkie jedno pod drugim (będzie to część grzbietowa).
 4. Po wybraniu koloru włosów, wyciąć z papieru kolorowego pasek o rozmiarach 3,5 cm na 1,5 cm. Dłuższy bok (dwóch uzyskanych kawałków) pociąć na wiele paseczków, ale nie szerszych niż 2 mm. Pozostawić nietknięty brzeg o długości pół cm.
 5. Skręcone włosy (przy pomocy ostrza noża) umieścić z odrobiną kleju na szczycie rurki, która będzie mogła zostać zamknięta krążkiem z kolorowego papieru.
 6. Oczy wycięte zostaną z białego papieru i pokolorowane flamastrami. W taki sam sposób zostaną zrobione usta. Jeśli chodzi o nos, należy wyciąć z różowego papieru, wykorzystywanego wcześniej do twarzy, trójkąt równoramienny o podstawie 1 cm i wysokości 7/8 mm; zgiąć go na pół wzdłuż wysokości i przykleić (regulując rozwarcie za pomocą nożyczek lub ołówka).
 7. Z różowego papieru wyciąć ręce i przykleić na pasku z białego papieru, który będzie stanowił zwój (odległość między rękami powinna odpowiadać szerokości korpusu). Po umieszczeniu napisu na zwoju, zaokrąglić końcówki nożyczkami i przykleić go do korpusu aniołka.
 8. Na białym papierze narysować skrzydło z „języczkiem”, który
  będzie służył do przyczepienia. Następnie wyciąć je. Tak uzyskany element przyłożyć do takiego samego papieru i odrysować ołówkiem; wyciąć. Dwa „języczki” muszą zostać zgięte do wewnątrz. Przytwierdzić skrzydła klejem (na wysokości ramion).
 9. Krążek z żółtego papieru o średnicy 6 cm będzie stanowił aureolę.

 

 

Uwaga! Podane materiały i sposób przygotowania mają być dla Was inspiracją, więc jeżeli nie posiadacie któregoś z wymienionych przedmiotów zastąpcie go czymś innym. Bądźcie kreatywni!

 


 

Zobacz prezentację książek: www.czasdzieci.pl/ro_recenzje/ lub www.jednosc.com.pl

 

Komentarze

do rysowania aniołkuw

dodany: 2011-12-07 18:07:49, przez: Magda

Polecamy

Więcej z działu: Inspiracje plastyczne

Warto zobaczyć