Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Wstręt do jedzenia

Witam,

mam taki problem: mój sześcioletni syn wcale nie chce jeść. Rano pije mleko normalnie, ale jak chce mu dać kanapkę lub parówkę, które bardzo lubi, to mówi, że zje, jednak jak już mu przyniosę, zaczyna płakać. Jak pytam, czemu płacze, nie chce nic powiedzieć. Boję się, bo nigdy tak nie było. Jadł zawsze to, co lubi, był wybredny, ale nigdy mu nie dawałam tego, czego nie chciał. Nawet jak mu daje paluszki czy czekoladę to jest to samo. Martwię się, bo wcale nie jest lepiej. Zaczyna mu brzuch burczeć, a on dalej nie chce nic tylko pije picie i mleko - więcej nic. Proszę mi coś poradzić, bo już byłam u lekarzy, ale nikt nie jest w stanie mnie zrozumieć twierdząc, że przesadzam. A ja się martwię. On ma wstręt do jedzenia. Ale nie wiem, czemu. Nie wiem, jak mam mu pomóc.

Ewelina
Agnieszka Kuczewska - Specjalista żywienia człowieka

Agnieszka Kuczewska

Specjalista żywienia człowieka

Odpowiedź:

Witam Pani Ewelino,

 

trudno jest mi ocenić powagę problemu, bo nie pisze Pani od kiedy taka sytuacja ma miejsce. Czy stan ten ma już przełożenie na wagę i wzrost Synka? Ważne też jest, jaki nastrój ma Synek poza porami posiłku: czy jest radosny, ma chęć do zabawy, czy wręcz przeciwnie – jest smutny, apatyczny i bierny. Dodatkowo warto przeanalizować, czy zmiany w odżywianiu można skojarzyć z jakimś wydarzeniem, które miało miejsce w życiu Synka. Często utrata apetytu spowodowana jest czynnikami psychologicznymi, np. przeżywanym stresem.

 

Długotrwałe zaburzenia odżywiania prowadzą do niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu organizmu. Dlatego bardzo ważne jest, aby poszukała Pani lekarza, który przeanalizuje problem całościowo, wykluczy chorobę, jako przyczynę tego stanu i zaproponuje odpowiednią terapię.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Kuczewska

Zobacz inne porady w tematyce: zaburzenia odżywiania, problemy z jedzeniem

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć