aa
a
aKocie przepisy i nie tylko, czyli co słychać u Hello Kitty i jej przyjaciół?

Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Nocne moczenie

Mój syn skończył w listopadzie 7 lat. Od urodzenia do tej pory potrzebuje na noc pampersa. Sika w pieluchę prawie każdej nocy. Wyjątkiem były okresy, kiedy przyjmował Ditropan. Wtedy sikał raz w tygodniu. USG jamy brzusznej i analiza moczu, nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Lekarz rodzinny sugeruje wykonanie cystografii, ale ja nie wiem jak ją zrobić u syna. On panicznie boi się wizyt u lekarza, nawet najprostszego badania. Cystografię, można by wykonać chyba po uśpieniu go(ma niepolakowane zęby, bo nie można go było wyciągnąć z samochodu!). Nie wiem, co dalej robić. Proszę o radę. Zapomniałam dodać, że mąż w dzieciństwie miał podobny problem tylko, że on ponoć posikał bieliznę, a nie moczył się w nocy.

Pytanie przysłała pani Wiesława
 Dr n. med. Adrianna Wilczek - Specjalista neurologii dziecięcej

Dr n. med. Adrianna Wilczek

Specjalista neurologii dziecięcej

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
to zagadnienie powinien rozwiązać przede wszystkim pediatra w oparciu o badania specjalistyczne (badania urodynamiczne pęcherza,psychologiczne etc.) Proszę zajrzeć na stronę www.maluch.pl - tam jest artykuł specjalisty od tego problemu - myślę, iż będzie pomocny.

Życzę powodzenia
dr Adrianna Wilczek


I nigdy, przenigdy nie zawstydzamy dziecka.

Zobacz inne porady w tematyce: nocne moczenie

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
a

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)