a
Przejdź na CzasDzieci.pl

Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Ciągnięcie za włosy

Witam, jestem mamą 14-miesięcznej dziewczynki. Córka praktycznie odkąd tylko potrafi lubiła łapanie za włosy. Jak była malutka to to nie było większym problemem, jednakże teraz to wyrywa mi włosy garściami, najbardziej jak jest zmęczona, wtedy rzuca się na mnie i na moje włosy. Związane w kitkę nie stanowią żadnej przeszkody - łapie gdzie popadnie, aż coś sobie wyszarpie. Następnie wkłada je sobie do buzi. W nocy śpi niespokojnie. Nie zdarzyło się jej jeszcze przespać całej nocy. Mniej więcej w połowie nocy już nie chce spać w łóżeczku, sama więc zazwyczaj "ląduje" w naszym łóżku i wtedy to dopiero się zaczyna ciągnięcie - nie uśnie o ile nie złapie mnie za włosy. Jak tylko się wyślizgnę to się budzi i znowu, łapie i ciągnie nawet przez sen, rzuca się na mnie do momentu złapania za włosy. Ciągnie tak mocno, że powoduje to u mnie łzy i wiecznie wstaję z bólem głowy. Proszę o pomoc jak oduczyć dziecko takiego zachowania.

Agnieszka
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Agnieszko,

koniecznie trzeba sprawdzić inne funkcje poznawcze Córeczki. Takie zachowanie nie jest normatywne i wskazuje na problemy rozwojowe. Radzę skorzystać z diagnozy u psychologa rozwojowego.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: ciągnięcie za włosy

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)