Warszawa

Opowiedz mi bajkę. Warsztaty improwizacji dla dzieci
Warszawa Warsztaty 3–8 lat

Opowiedz mi bajkę. Warsztaty improwizacji dla dzieci

16 listopada 2024
Wpis archiwalny

Listopad to idealny miesiąc na poznawanie nowej muzyki i świata współczesnych dźwięków. Świetna okazja pojawi się w sobotę 16 listopada. Tego dnia o godz. 11:00 w Domu Kultury Dorożkarnia przy ul. Siekierkowskiej 28 ramach programu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej „Warszawa kreatywna” odbędą się ostatnie tegoroczne rodzinne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę”.

 

Zajęcia są dedykowane dzieciom w wieku 3-8 lat i ich rodzicom. Wspólnie spędzimy ok. 90 minut (z przerwą) na przyjemnej i mądrej zabawie, otoczeni improwizacjami i dźwiękami naszych czasów.

 

Warsztaty poprowadzą twórcy tego przedsięwzięcia świetni improwizatorzy: kompozytor i pianista Jarosław Siwiński i kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz znakomity gość – multiinstrumentalista i kompozytor Bartosz Smorągiewicz.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.

 

Szczegóły i formularz zapisów: https://tiny.pl/zq6k3d_c

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Szczegóły: www.ptmw.art.pl

 

Do zobaczenia!

_______________

 

Warsztaty mają na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez wspólną twórczą zabawę oraz rozwijanie umiejętności muzycznych i literackich. Dzięki integracji różnych form sztuki, dzieci uczą się ekspresji, współpracy w grupie, oraz rozwijania swojego własnego głosu artystycznego.


Cykl „Opowiedz mi bajkę” nie tylko rozwija zamiłowanie do muzyki i literatury, ale także pomaga tworzyć zdrowe i twórcze otoczenie, w którym najmłodsi mogą rozwijać się oraz wyrażać swoje emocje i pomysły.

_______________

 

Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w ramach projektu PTMW „Warszawa Kreatywna", który jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Zapraszamy również dzieci ze specjalnymi potrzebami i ich rodziców. Prosimy o informację, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w koncercie. Chętnie pomożemy.

_______________

 

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej | Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa | Współpraca: Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Agencja Muzyczna Art Deco Group | Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji POLMIC.PL, waw4free.pl, cameralmusic.pl, Presto Junior i wolnasobota.pl


#ptmw1923 #ptmw1924 #omb2024 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajke #warsztatyomb #muzykawspolczesna #przedszkole #stulecieptmw #jubileusz

 

ARTYŚCI:

 

Bartosz Smorągiewicz
saksofony


Ukończył saksofon jazzowy w Akademii Muzycznej w Wuerzburgu (Hochschule fuer Musik Wuerzburg) w klasie prof. Leszka Żądło oraz kompozycję jako student prof. Chrisa Beiera. Jako multiinstrumentalista (saksofonista, klarnecista i flecista) występował w Europie i Stanach Zjednoczonych. Z zespołem L'Ensemble Nuages koncertował na licznych festiwalach muzyki jazzowej: Bayerisches Jazzweekend in Regensburg, Heilbronne Jazztage, Wuerzburger Giterrentage, Django Festival in Burgthann, Jazztage Gaggenau, w Niemczech.


Bartosz Smorągiewicz jest laureatem wielu konkursów i stypendiów. Jednym z jego wielu osiągnięć jest wygrana w konkursie amerykańskiej organizacji „Meet The Composer”, w wyniku której otrzymał grant na realizację projektu „Diaspora Crossings”(serii koncertów w Nowym Jorku), który utworzył z japońskimi muzykami Nobuko Miyazaki, Emi Inabą, Yoko 'Layio' Nakahashi oraz polską wiolonczelistką Izabelą Buchowską. W roku 2003 otrzymał 1-szą nagrodę w kategorii „Tematów jazzowych” na IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, a w roku 2011 III nagrodę w kategorii „Open” na tym samym konkursie. Podczas studiów w Niemczech dwukrotnie został laureatem stypendium fundacji Leni Geisler Stiftung.


Skomponował piosenki do kilku odcinków serialu TVP1 „Wszystko przed nami". Z zespołem Propabanda był półfinalistą w 5 edycji Must Be the Music.


Jarosław Siwiński
syntezator


Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych, absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.


Małgorzata Kołcz
kontrabas


Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.


Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i  „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Miejsce wydarzenia:
Dom Kultury „Dorożkarnia” w Dzielnicy Mokotów
m.st. Warszawy, ul. Siekierkowska 28
Organizator:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć