Warszawa

Warszawa Spotkanie

Pielgrzymka z Kliniką Leczenia Jąkania

9 listopada 2019
Wpis archiwalny

Zapraszamy w dniu 09.11.2019 roku do Częstochowy do Klasztoru o. Paulinów na Jasną Górę do udziału w XII Pielgrzymce Pacjentów Kliniki Leczenia Jąkania oraz Osób Wyleczonych z Jąkania.

 

Idea pielgrzymowania do klasztoru na Jasnej Górze zrodziła się w listopadzie 2008 roku za sprawą o. Jana Tyburczego – jasnogórskiego Paulina. Zaprosił on pacjentów Kliniki na Jasną Górę, aby tam w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, przed jej cudownym obliczem podziękować za doświadczane łaski powrotu do zdrowia i prosić o siłę „…podołania trudom terapii”. Wtedy też powstał zamysł aby każdego roku w listopadzie spotykać się na Jasnej Górze.

 

I tak też się stało. Dzięki życzliwości oo. paulinów z klasztoru na Jasnej Górze co roku, w listopadzie, pacjenci kliniki stają przed cudownym obliczem Matki Bożej Częstochowskiej – Uzdrowieniem Chorych i dziękują za otrzymany dar łaski powrotu do zdrowia, proszą o dar wytrwałości w trudach terapii oraz powierzają Jej opiece wszystkich pacjentów i terapeutów Kliniki Leczenia Jąkania.

 

Pielgrzymka, w naszym zamyśle, oprócz wymiaru religijnego i duchowego, również ma być miejscem spotkania się wyleczonych pacjentów z tymi, którzy jeszcze się leczą i z tymi, którzy po wielu próbach nieefektywnych terapii zwątpili w możliwość wyleczenia się z jąkania. Spotkanie na Jasnej Górze przywraca im wiarę w możliwość powrotu do „życia bez jąkania” i daje im nadzieję na „życie, w którym będą doświadczali radości z bycia sobą”.

 

Program XII Pielgrzymki:

  • 09:30 –  Droga Krzyżowaspotykamy się przy I stacji Drogi Krzyżowej na wałach klasztoru. Rozważania na stacjach Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB
  • 11:00 –  Msza Św. w Kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski
  • 12:30 – Rekolekcje – Warsztaty duchowe dla najmłodszych  pt. „Twórcza szkoła Modlitwy” oraz dla młodzieży i dorosłych pt. „Rozwijanie i kształtowanie wewnętrznego dialogu: ;  warsztaty poprowadzi: ks. Jacek Krzypkowski SDB,  sala w Domu Pielgrzyma
Miejsce wydarzenia:
Warszawa-Częstochowa
Organizator:

Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa Galewska

02-449 Warszawa ul. Plastyczna 7
tel.: tel/ fax 0 22 621 39 41 tel. 501 619 643

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć