Jak co roku Centrum Kultury Jidysz przygotowało w semestrze zimowym zajęcia dla dzieci.
Już 26 października ruszają pierwsze z warsztatów edukacyjno-plastycznych, „Nature morte”, podczas których najmłodsi poznają twórczość Artura Nachta Samborskiego oraz spróbują swoich sił w malowaniu martwej natury, nie tylko w realistyczny sposób. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-8 lat.
Warsztaty odbywać się będą cyklicznie i każdy z nich będzie inspirowany twórczością innego artysty pochodzenia żydowskiego. Kolejne zaplanowane zajęcia, 16 listopada 2019r., będą poświęcone Ernie Rosenstein. W trakcie warsztatów „Światło księżyca” dzieci wspólnie z prowadzącymi będą czytać bajki tej uznanej poetki i malarki, po to by finalnie stworzyć krótki, poklatkowy film na podstawie jednej z nich.
30 listopada odbędzie się warsztat projektowania etykiet czekolady – „Biały-czerwony-czarny”. Będzie to prawdopodobnie pierwsze zetknięcie się dzieci z Henrykiem Berlewim i jego koncepcją Mechanofaktury.
14 grudnia Mela Muter i jej francuskie inspiracje będą okazją do zapoznania się z ważnymi nurtami w sztuce, m.in. impresjonizmem przy pomocy zróżnicowanych technik plastycznych.
Wszystkie zajęcia prowadzą: Dominika Ludwig, absolwentka Historii Sztuki UW, od 2011 opiekun artystyczny projektu Filmowa Kolekcja Opowieści Pogranicza. Właścicielka atelier miniaturowych wnętrz Tiny Places oraz Natalia Chmielarz – absolwentka Instytutu Kultury Współczesnej UŁ, koordynatorka projektów edukacyjno-kulturalnych w CKJ, znana również jako DJ Rachel, prowadzącą audycję o muzyce bliskowschodniej.
Zapisy: ckj@jidysz.org.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły na stronie www.jidyszland.pl