Warszawa

Gra przygodowa z literaturą w tle - warsztat rodzinny na Łące Leśmiana
Warszawa Warsztaty

Gra przygodowa z literaturą w tle - warsztat rodzinny na Łące Leśmiana

25 sierpnia 2019
Wpis archiwalny

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN.

 

Nasi najmłodsi goście są tu traktowani w duchu pedagogiki Janusza Korczaka jak "mali dorośli". Wprowadzamy ich w świat żydowskiej kultury i tradycji, uczymy otwartości, empatii i współpracy. Wszystkie organizowane tu zajęcia opierają się na połączeniu nauki z kreatywną zabawą i rodzinną atmosferą. Czekają na Was bogato wyposażone sale edukacyjne, duża biblioteka i zabawki.

 

W CZASIE WAKACJI

W tygodniu jesteśmy dostępni codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 15.00-18.00. a w weekendy w godz. 11.00-18.00. To czas wolnych i bezpłatnych zabaw - można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce oraz wsparcia naszych animatorów.

Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

 

CO JESZCZE NA WAS CZEKA?

Warsztaty rodzinne na Łące Leśmiana:

28 lipca (niedziela), godz. 11.00, Poetycko o rzeczach pięknych – warsztat rodzinny na Łące Leśmiana”
wstęp bezpłatny, POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

 

Na podstawie wybranych utworów Juliana Tuwima i Bolesława Leśmiana stworzymy prace plastyczne z wykorzystaniem drewna i gliny. Przekonamy się, że literatura może być inspiracją dla projektantów i rzemieślników oraz nauczymy się, jak  twórczo z niej korzystać. Warsztat poprowadzi Adam Kaczmarek.

25 sierpnia (niedziela), godz. 11.00, Gra przygodowa z literaturą w tle – warsztat rodzinny na Łące Leśmiana
wstęp bezpłatny, POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

 

Zapraszamy do udziału w grze przygodowej. Z mapą w ręku uczestnicy poszukiwać będą kolejnych punktów, gdzie ukryte zostaną zagadki i zadania koncentrujące się wokół wybranych cytatów literackich. Po wykonaniu zadań gracze odkryją kolejne wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu.
Grę przygodową z literaturą w tle przygotował Szymon Gotowski.


Wydarzenie teatralne na Łące Leśmiana

20 lipca (sobota), godz. 11.00,  Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze – Teatr Babainu
wstęp wolny, bez konieczności rezerwacji miejsc

 

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny rozwijający wyobraźnię dzieci: opowieść o poszukiwaniu szczęścia i spełnianiu marzeń. Przedstawienie przeniesie nas w świat magii i duchów, dobra i zła wyczarowany językiem poezji Leśmiana.
Pomysłodawczynią spektaklu jest aktorka i lalkarka Beata Łuczak, która przygotowała adaptację baśni. Do współpracy zaprosiła wokalistki i pedagożki - Agatę Konador i Monikę Wierzbicką. Efekt jest niesamowity! Usłyszymy elementy tradycyjnego śpiewu Innuitów z Ameryki Północnej, diabelskie skrzypce kaszubskie i bęben obręczowy.


Gra rodzinna "Raz dwa trzy Warszawiakiem jesteś Ty":

Już po raz dziewiąty Muzeum Historii Polski POLIN bierze udział w grze międzymuzealnej skierowanej do rodzin z dziećmi. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. Przygotowaliśmy dla Was dwie wersje KART DO GRY, do wykorzystania na naszej wystawie stałej. Na wszystkich graczy czekają nowe wyzwania i ciekawe miejsca, a dla wytrwałych nagrody!

>> przeczytaj regulamin

 

mat. Organizatora

fot. M_Starowieyska_Muzeum_POLIN

Miejsce wydarzenia:
ul. Anielewicza 6
00-157 Warszawa
Organizator:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

ul. Anielewicza 6
00-157 Warszawa
tel.: +48 22 47 10 301

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć