Strefa rodzica » Artykuły » Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawę

Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawępowiększ

Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawę

Już kilkuletnie dziecko zabrane na zajęcia w planetarium może zapragnąć w przyszłości zostać astronomem lub samemu przeżyć podróż kosmiczną. Idealną formą nauki dla najmłodszych są zabawy tematyczne, w których podczas wspólnych gier i konkursów przyswajane są przez dzieci wiadomości, ciekawostki z różnych dziecin nauki.  


Wiele szkół i przedszkoli poszukuje dla swoich podopiecznych możliwości wzięcia udziału w zabawie połączonej ze zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem zainteresowań najmłodszych.  Od lat standardową ofertą tego typu jest impreza kosmiczna z pokazem w planetarium przygotowana przez krakowskie Anikino. Udział w tej imprezie łączy w sobie różnego rodzaju konkurencje sportowe z interesującymi informacjami na temat konstelacji gwiezdnych, układu słonecznego i przyszłości podróży kosmicznych. To niezwykła szansa, aby najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawych faktów dotyczących wszechświata równocześnie unikając siedzenia w szkolnej ławce. Nie tylko fani sagi Star Wars odnajdą w tej imprezie coś dla siebie.

 

Również legendy i zwyczaje można poznawać przez zabawę, przykładem takiej oferty dla grup są imprezy: krakowska i jedna z nowości w Anikino - zabawa tematyczna „Poznaj Małopolskę”. Harce Lajkonika, tajemnice śpiących rycerzy, elementy stroju krakowskiego to wszystko można nie tylko zobaczyć, ale wręcz doświadczyć. Gdzie lepiej poznamy regionalne tradycje jeśli nie podczas wspólnego przebierania się w krakowskie stroje, samodzielnego budzenia uśpionych rycerzy czy odwiedzin u Wawelskiego Smoka. Takie imprezy wspaniale dopełnią naukę w szkolę czy przedszkolu i spowodują, że historia Krakowa i Małopolski nie będzie nudna i stanie się dzieciom bliska.

 

 

Dzieci kochają eksperymentować! Ich ciekawość świata sprawia, że niezwykle chętnie samodzielnie sprawdzają  jak działają wynalazki, rozmontowują zabawki i starają się spowodować eksplozję wykorzystując colę i cukierki typu mentos.  Chęć zrozumienia zjawisk występujących we wszechświecie bardzo łatwo zamienić na zainteresowanie naukami ścisłymi. Aby zachęcić  grupy szkolne i przedszkolne do zdobywania wiedzy w tym zakresie Anikino przygotowało imprezę naukową z pokazem chemicznym. W czasie imprezy dzieci nie tylko wspaniale się bawią, ale również dowiadują się jakie niezwykłe zjawiska chemiczne nas otaczają. To niesłychana szansa ukształtować zamiłowanie do chemii.

 

Inną imprezą bazującą na zainteresowaniu dzieci wynalazkami jest jedna z nowszych propozycji Anikino – zajęcia tematyczne pt. „Wspaniali Odkrywcy”.  Grupy, które zdecydują się na udział w tej zabawie będą miały szanse prześledzić powstanie wynalazków jakie przez ostatnie stulecia stanowiły kroki milowe naszej cywilizacji. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł samodzielnie skonstruować  prosty wynalazek jak kamera obscura czy kompas. To zajęcia pobudzające kreatywność i dające wiele satysfakcji, a może nawet pierwszy krok w niezwykłej karierze naukowca - wynalazcy. Podążając śladem Einsteina i Marii Skłodowskiej-Curie nie można się nudzić.


Przygotowując imprezy edukacyjne Animatorzy Anikno zastanowili się kim chcieli sami zostać będąc dziećmi, tak właśnie narodziła się jedna z najnowszych zabaw tematycznych „W 120 minut dookoła świata”. To wspaniała zabawa dla wszystkich tych, którzy marzą o podróżach, odkrywaniu najdalszych sekretów naszego globu i wspaniałej przygodzie. Podczas tej jednej imprezy dzieci odwiedzą wszystkie kontynenty, spotkają niezwykłych tubylców i nauczą się podstaw geografii.  Młodzi uczestnicy zabawy będą mogli czerpać radość z podróży, zabawić się Indiana Jonesa czy Lare Croft i przede wszystkim wybawią się za wszystkie czasy.

 

 

Wychowanie ekonomiczne najmłodszych nie musi ograniczać się do standardowych lekcji! Wybierając się do Anikino na imprezę tematyczną „Tajniki Ekonomii” można liczyć na porcję wiedzy połączonej z niestandardową zabawą. Jak stworzyć produkt, który będą chcieli kupić inni, czym jest prawo popytu i podaży i ile powinny kosztować zabawki? – wszystkie te pytania znajdą odpowiedź podczas wspólnej zabawy. Dzieci poznają siłę nabywczą pieniądza, dowiedzą się czym jest oszczędzanie i jak rozpoznać prawdziwy banknot od fałszywki. Wiedza podana jest w formie gry, dzięki czemu dzieci nawet nie zdają sobie sprawy jak wiele się nauczyły.


Sekret nauki kryje się w doświadczaniu, to właśnie dzięki możliwości samodzielnego wykonania, odnalezienia i zabawie możemy nauczyć się najwięcej w najkrótszym czasie. Wybierając imprezy edukacyjne możemy ułatwić grupie poznanie i sprawić, że dzieci same zapragną wiedzieć więcej.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym kierować się podczas wyboru?

Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym kierować się podczas wyboru?

W jaki sposób dobrać fototapetę, by uzyskać wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni lub też przeciwnie ? nadać jej przytulnego klimatu? Czy każda fototapeta sprawdzi się w przypadku salonu? Podpowiadamy czym kierować się podczas wyboru opisywanego rozwiązania wnętrzarskiego.
więcej »
Fototapety do salonu - nowoczesne dekoracje na ścianę

Fototapety do salonu - nowoczesne dekoracje na ścianę

Pragniesz diametralnie odmienić wnętrze swojego mieszkania nie przeprowadzając przy tym generalnego remontu? W takim razie sięgnij po fototapetę!
więcej »
Magia wspólnych posiłków

Magia wspólnych posiłków

Wspólne posiłki na wczesnym etapie życia mają fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju. więcej »
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję? więcej »
Recenzja aplikacji mobilnej Blix

Recenzja aplikacji mobilnej Blix

Zastanawiasz się, czy warto zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną Blix? więcej »
Świąteczne rodzinne Multikino

Świąteczne rodzinne Multikino

W świątecznym tygodniu Multikino zaprasza na rodzinne seanse. Jeśli lubicie przygody, magiczne historie oraz chwile wzruszeń, na pewno znajdziecie coś dla siebie. więcej »
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jednak po czasie odpoczynku należy jednak sumiennie odrobić lekcje. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością? Czy to w ogóle możliwe? więcej »
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Kiedy pogoda dopisuje chyba nikt nie lubi siedzieć w domu. Wiosna to idealna pora roku do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak zrobić to kreatywnie? więcej »
Jak zwalczać agresywne zachowania u dzieci?

Jak zwalczać agresywne zachowania u dzieci?

Krzyki, płacz, tupanie nogami czy agresywne zachowania jednak mogą pojawić się także w każdym wieku nie tylko w stosunku do rodziców, ale także rówieśników. więcej »
Przecinek i Kropka łamią stereotypy

Przecinek i Kropka łamią stereotypy

Po pierwsze: Polacy czytają książki. Po drugie: kochają teatr. Po trzecie: mają mnóstwo pasji, wiedzy i zapału do jej poszerzania. Niektóre smutne stereotypy krążące o Polakach legły w gruzach podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, które odbyły się 6 i 7 kwietnia 2019 r. w Centrum Koneser na warszawskiej Pradze.. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w promieniach słońca jest mnóstwo pomysłów.  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Wycieczka na Czasie

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę.  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019