Strefa rodzica » Artykuły » Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawę

Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawępowiększ

Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawę

Już kilkuletnie dziecko zabrane na zajęcia w planetarium może zapragnąć w przyszłości zostać astronomem lub samemu przeżyć podróż kosmiczną. Idealną formą nauki dla najmłodszych są zabawy tematyczne, w których podczas wspólnych gier i konkursów przyswajane są przez dzieci wiadomości, ciekawostki z różnych dziecin nauki.  


Wiele szkół i przedszkoli poszukuje dla swoich podopiecznych możliwości wzięcia udziału w zabawie połączonej ze zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem zainteresowań najmłodszych.  Od lat standardową ofertą tego typu jest impreza kosmiczna z pokazem w planetarium przygotowana przez krakowskie Anikino. Udział w tej imprezie łączy w sobie różnego rodzaju konkurencje sportowe z interesującymi informacjami na temat konstelacji gwiezdnych, układu słonecznego i przyszłości podróży kosmicznych. To niezwykła szansa, aby najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawych faktów dotyczących wszechświata równocześnie unikając siedzenia w szkolnej ławce. Nie tylko fani sagi Star Wars odnajdą w tej imprezie coś dla siebie.

 

Również legendy i zwyczaje można poznawać przez zabawę, przykładem takiej oferty dla grup są imprezy: krakowska i jedna z nowości w Anikino - zabawa tematyczna „Poznaj Małopolskę”. Harce Lajkonika, tajemnice śpiących rycerzy, elementy stroju krakowskiego to wszystko można nie tylko zobaczyć, ale wręcz doświadczyć. Gdzie lepiej poznamy regionalne tradycje jeśli nie podczas wspólnego przebierania się w krakowskie stroje, samodzielnego budzenia uśpionych rycerzy czy odwiedzin u Wawelskiego Smoka. Takie imprezy wspaniale dopełnią naukę w szkolę czy przedszkolu i spowodują, że historia Krakowa i Małopolski nie będzie nudna i stanie się dzieciom bliska.

 

 

Dzieci kochają eksperymentować! Ich ciekawość świata sprawia, że niezwykle chętnie samodzielnie sprawdzają  jak działają wynalazki, rozmontowują zabawki i starają się spowodować eksplozję wykorzystując colę i cukierki typu mentos.  Chęć zrozumienia zjawisk występujących we wszechświecie bardzo łatwo zamienić na zainteresowanie naukami ścisłymi. Aby zachęcić  grupy szkolne i przedszkolne do zdobywania wiedzy w tym zakresie Anikino przygotowało imprezę naukową z pokazem chemicznym. W czasie imprezy dzieci nie tylko wspaniale się bawią, ale również dowiadują się jakie niezwykłe zjawiska chemiczne nas otaczają. To niesłychana szansa ukształtować zamiłowanie do chemii.

 

Inną imprezą bazującą na zainteresowaniu dzieci wynalazkami jest jedna z nowszych propozycji Anikino – zajęcia tematyczne pt. „Wspaniali Odkrywcy”.  Grupy, które zdecydują się na udział w tej zabawie będą miały szanse prześledzić powstanie wynalazków jakie przez ostatnie stulecia stanowiły kroki milowe naszej cywilizacji. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł samodzielnie skonstruować  prosty wynalazek jak kamera obscura czy kompas. To zajęcia pobudzające kreatywność i dające wiele satysfakcji, a może nawet pierwszy krok w niezwykłej karierze naukowca - wynalazcy. Podążając śladem Einsteina i Marii Skłodowskiej-Curie nie można się nudzić.


Przygotowując imprezy edukacyjne Animatorzy Anikno zastanowili się kim chcieli sami zostać będąc dziećmi, tak właśnie narodziła się jedna z najnowszych zabaw tematycznych „W 120 minut dookoła świata”. To wspaniała zabawa dla wszystkich tych, którzy marzą o podróżach, odkrywaniu najdalszych sekretów naszego globu i wspaniałej przygodzie. Podczas tej jednej imprezy dzieci odwiedzą wszystkie kontynenty, spotkają niezwykłych tubylców i nauczą się podstaw geografii.  Młodzi uczestnicy zabawy będą mogli czerpać radość z podróży, zabawić się Indiana Jonesa czy Lare Croft i przede wszystkim wybawią się za wszystkie czasy.

 

 

Wychowanie ekonomiczne najmłodszych nie musi ograniczać się do standardowych lekcji! Wybierając się do Anikino na imprezę tematyczną „Tajniki Ekonomii” można liczyć na porcję wiedzy połączonej z niestandardową zabawą. Jak stworzyć produkt, który będą chcieli kupić inni, czym jest prawo popytu i podaży i ile powinny kosztować zabawki? – wszystkie te pytania znajdą odpowiedź podczas wspólnej zabawy. Dzieci poznają siłę nabywczą pieniądza, dowiedzą się czym jest oszczędzanie i jak rozpoznać prawdziwy banknot od fałszywki. Wiedza podana jest w formie gry, dzięki czemu dzieci nawet nie zdają sobie sprawy jak wiele się nauczyły.


Sekret nauki kryje się w doświadczaniu, to właśnie dzięki możliwości samodzielnego wykonania, odnalezienia i zabawie możemy nauczyć się najwięcej w najkrótszym czasie. Wybierając imprezy edukacyjne możemy ułatwić grupie poznanie i sprawić, że dzieci same zapragną wiedzieć więcej.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas więcej » x
Zobacz » Artykuły
Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci potrzebują odpowiednich narzędzi czyli zabawek, by mogły realizować swój kreatywny potencjał. Nie muszą to być wcale skomplikowane zabawki. Wystarczy spojrzeć na klocki, by zobaczyć, jak proste przedmioty otwierają drogę do wielu godzin inspirującej zabawy. więcej »
Trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe

Jak wiadomo skakanie daje dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Z nadejściem wiosny, kiedy dzień staje się dłuższy, każdy szuka rozrywki poza domem... więcej »
"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

Wywiad z Dorotą Piwowarczyk ? specjalistką ds. edukacji w Bramie Poznania/CTK TRAKT. więcej »
Alergia u dziecka - jak rozpoznać przyczynę?

Alergia u dziecka - jak rozpoznać przyczynę?

Dzieciństwo jest okresem, kiedy to mały organizm, w tym układ immunologiczny, są w trakcie ciągłego rozwoju. Z tego powodu bardzo często okazuje się, że odporność dziecka jest wciąż niewystarczająca, aby obronić się przed czynnikami zewnętrznymi. Dochodzi wówczas do rozwoju różnego rodzaju alergii.
więcej »
Novakid.pl - nowoczesna nauka języka angielskiego dla dzieci

Novakid.pl - nowoczesna nauka języka angielskiego dla dzieci

Czas spędzony przed komputerem stają się produktywny i rozwijający. Dzieci są wciągnięte w świat języka angielskiego i nie mogą oderwać się od nauki. więcej »
Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Dajcie się ponieść ponadczasowym piosenkom, które zachwyciły miliony dzieci i dorosłych na całym świecie! Album zawiera piosenki w polskiej wersji językowej! więcej »
My3 - za3majMY radość

My3 - za3majMY radość

Prezentujemy Wam kolejną płytę dziewczyn z zespołu My3. Czwarty album dziewczyn nosi tytuł "za3majMY radość" jest utrzymany w kolorze zielonym i tak samo jak poprzednie krążki, tak i ten posiada zapachową książeczkę ? sprawdźcie sami jaki zapach tym razem wybrały: Natka, Julka oraz Gefi! więcej »
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia. więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Kiedy para stara się o dziecko to współżyje w okresie płodnym. Jest to w sumie około 7 dni w miesiącu, z czego najbardziej płodny jest dzień owulacji i dzień przed nim. Czy istnieje sposób, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy dziecko zostało poczęte? Jak to obliczyć? Podpowiadamy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  

Wydarzenie na Czasie

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Już po raz dziewiąty zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą.  
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019