Warszawa

Co zabrać ze sobą na łyżwy? Niezbędnik dla całej rodziny

Co zabrać ze sobą na łyżwy? Niezbędnik dla całej rodziny

Iskrzący lód, świetna zabawa i nieustający śmiech – z tym właśnie kojarzy się najczęściej jazda na łyżwach. To ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu zimą razem z całą rodziną – dobrze bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Jak jednak przygotować się do wspólnego wyjścia na lodowisko?

 

Sprzęt – kupić czy wypożyczyć?

 

Często właśnie przed tym pytaniem stajemy, gdy postanawiamy pojeździć na łyżwach. Większość lodowisk posiada na swoim terenie wypożyczalnie sprzętu, z których można  skorzystać za niewielką opłatą. Nie wszystkim jednak takie rozwiązanie będzie pasowało – łyżwy z wypożyczalni nie zawsze będą odpowiednio dopasowane. Będzie to miało znaczenie - zwłaszcza w przypadku dzieci.

 

Jaki zatem model wybrać dla maluchów? Warto zapoznać się z ofertą łyżew w Empiku. Dobrym wyborem dla najmłodszych będą dwupłozowe łyżwy saneczkowe. Pomogą one w utrzymaniu równowagi podczas pierwszych wizyt na lodowisku. Nieco starszym dzieciom można zaproponować łyżworolki z wymiennymi płozami. Dzięki temu poza sezonem łyżwy nie będą kurzyły się na strychu, a służyły jako swój odpowiednik w skateparku.

 

W Empiku znajdziesz także duży wybór łyżew dla dorosłych. Możesz postawić na łyżwy hokejowe, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z lodowiskiem, albo na modele figurowe, jeśli czujesz się na lodzie pewnie. Podczas wyboru sugeruj się także tworzywem, z którego wykonana jest cholewka – powinna być wytrzymała.

 

Jak ubrać się na lodowisko?

 

Zimowe aktywności często budzą w nas także wątpliwości, jeśli chodzi o odpowiedni ubiór. Nikt nie chce, by zabawa skończyła się dla całej rodziny katarem i przeziębieniem. Co zatem włożyć, by nie przemarznąć i jednocześnie nie przegrzać się?

 

Zacznij od określenia, na jaki typ lodowiska zamierzacie się wybrać. Jest spora różnica między krytym a otwartym lodowiskiem – na tym drugim musisz dodatkowo zabezpieczyć się przed podmuchami wiatru. Niezależnie od tego dobrym pomysłem będzie odzież termoaktywna. Zarówno dzieci, jak i dorośli docenią jej dopasowanie i właściwości utrzymywania temperatury. Poza tym dzięki niej unikniesz konieczności ubioru na niewygodną „cebulkę”.

 

Pamiętajcie także, by chronić głowę i dłonie – to właśnie one najszybciej marzną podczas jazdy na lodzie. Włóżcie ciepłe rękawiczki i czapki, a także odpowiednie skarpetki, które ochronią stopy przed zimnem i otarciami. Warto też mieć ze sobą dodatkowe ubranie – w każdej chwili możecie zejść do szatni i założyć lub zdjąć część garderoby według potrzeby.

 

Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo

 

Nie jest tajemnicą, że na lodzie często trudno o utrzymanie równowagi, zwłaszcza jeśli do tej pory nieczęsto wybieraliście się na wspólne wypady na łyżwy. Warto w takiej sytuacji dodatkowo zatroszczyć się o bezpieczeństwo. Weźcie ze sobą kaski oraz ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki. Dzięki nim nawet niekontrolowany upadek nie musi oznaczać nabitego siniaka.

 

Co jeszcze spakować ze sobą? Butelkę wody, a jeszcze lepiej termos ciepłej herbaty – nic lepiej nie rozgrzeje po czasie spędzonym na lodzie, prawda?

 

Wspólne aktywności rodzinne, zwłaszcza na świeżym powietrzu, to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Skorzystajcie z uroków zimy i odwiedźcie lodowisko – niezapomniane chwile i dobra zabawa, gwarantowane!

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć