Warszawa

Top 10 propozycji DIY na Dzień Matki

Top 10 propozycji DIY na Dzień Matki

Najlepsze prezenty to takie wykonane własnoręczne. Wyrażają miłość i zaangażowanie. Na pewno każda mama ucieszy się z laurki, poduszki czy innego prezentu zrobionego przez jej malucha. Zobaczcie nasze propozycje. 

 

1/10
1/10
Laurka dla mamy

Zacznijmy od laurek. One zawsze były, są i będą dobrym pomysłem. Głównie dlatego, że mogą je wykonać już te najmłodsze dzieci. I dlatego, że można je zrobić w dowolny sposób. Mogą być bardzo osobiste i nawiązywać do zainteresowań mamy oraz wspólnych chwil. Mogą być rysowane, wydzierane, malowane, wycinane. Cokolwiek dziecko wymyśli, na pewno będzie uwielbiane przez jego mamę. 

2/10
2/10
Laurka dla mamy w kształcie bukietu

A tutaj laurka, która będzie przy okazji bukietem. W dodatku kwiatki nigdy nie zwiędną. W środku oczywiście miejsce na życzenia lub wspólne zdjęcie. Wykonanie nie jest trudne, a pomysł oryginalny. Oczywiście lepiej użyć kartek z bloku technicznego lub kolorowej tekturki.

3/10
3/10
Bukiet dla mamy z odcisków dłoni

Nie każdy bukiet musi się składać z kwiatów. Niektóre można wykonać z odcisków dłoni. Taka laurka będzie bardzo osobista. A jej wykonanie sprawi dzieciom dużo radości. Maczanie dłoni w farbie to zawsze dobra zabawa. Taki prezent może być wspólny od rodzeństwa. Każde z dzieci zostawia w bukiecie swój ślad. 

4/10
4/10
Prezent dla mamy paluszkami zdobiony

Odciskami palców można ozdobić nie tylko kartki, ale także inne prezenty, np. kubki. Oczywiście należy użyć odpowiednich farbek. Z odcisków palców mogą powstać dowolne kształty. Serduszka, kwiatki, motylki lub uśmiechnięte buźki. Dzieci na pewno wymyślą coś ciekawego. 

5/10
5/10

I kolejny osobisty pomysł związany z dłońmi. Wystarczy je odrysować na kolorowych kartkach i połączyć w "książeczkę" pod tytułem "5 rzeczy, które kocham w mojej mamie" lub "5 najlepszych życzeń". Pomysłów może być oczywiście o wiele więcej. 

6/10
6/10

Książeczkę "mama i ja" można wykonać także w tradycyjnej formie. Na małych karteczkach można przygotować obrazki i podpisy mówiące o ulubionych sposobach spędzania czasu z mamą, o miejscach, które wspólnie odwiedziliście, o miłych rzeczach, które dziecko chciałoby mamie powiedzieć. Przedstawienie takiej wspólnej historii na pewno będzie wzruszające dla mam. 

7/10
7/10

Do wykonania tego prezentu przyda się pomoc osób dorosłych. Oryginalna ramka do zdjęć, która zmieści więcej niż jedną fotografię. Drewnianą kostkę znajdziecie w sklepie plastycznym. Wystarczy kupić jeszcze klej i wydrukować zdjęcia w odpowiednim formacie. Prezent idealny do postawienia na biurku w pracy czy na półce w domu. Mama będzie mogla zawsze spojrzeć na swojego uśmiechniętego malucha. 

8/10
8/10

Kolejny pomysł jest prosty, ale efektowny. Kwiatki można wykonać nie tylko z papieru. Do zrobienia tego bukietu potrzebujemy widelca, włóczki i zielonego drucika. Układamy drucik na widelcu i owijamy go kolorową włóczką kilkanaście razy. Następnie składamy drucik i obwiązujemy zieloną włóczką. Na końcu włóczkę na czubku kwiatka można przeciąć i ładnie ułożyć. 

9/10
9/10

I jeszcze jedna papierowa laurka. Ale inna niż wszystkie inne. Wygląda bardzo atrakcyjnie, a niewiele trzeba do jej wykonania. Tworzy się ją rolując paski kolorowego papieru. Ten pomysł przyda się prawdopodonie starszym dzieciom.  

10/10
10/10

Własnoręcznie można przygotować także... śniadanie. Albo inny posiłek z okazji Dnia Mamy. Starsze dzieci pewnie poradzą sobie same ze zrobieniem chociażby kanapek czy słodkiego poczęstunku. Młodsze o pomoc mogą poprosić tatę czy babcię. Taki prezent na pewno ucieszy wszystkie mamy i odciąży z codziennego przygotowywania posiłków. 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć