Warszawa

Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawę

Imprezy edukacyjne, czyli jak możemy uczyć nasze Dzieci przez zabawę

Już kilkuletnie dziecko zabrane na zajęcia w planetarium może zapragnąć w przyszłości zostać astronomem lub samemu przeżyć podróż kosmiczną. Idealną formą nauki dla najmłodszych są zabawy tematyczne, w których podczas wspólnych gier i konkursów przyswajane są przez dzieci wiadomości, ciekawostki z różnych dziecin nauki.  


Wiele szkół i przedszkoli poszukuje dla swoich podopiecznych możliwości wzięcia udziału w zabawie połączonej ze zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem zainteresowań najmłodszych.  Od lat standardową ofertą tego typu jest impreza kosmiczna z pokazem w planetarium przygotowana przez krakowskie Anikino. Udział w tej imprezie łączy w sobie różnego rodzaju konkurencje sportowe z interesującymi informacjami na temat konstelacji gwiezdnych, układu słonecznego i przyszłości podróży kosmicznych. To niezwykła szansa, aby najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawych faktów dotyczących wszechświata równocześnie unikając siedzenia w szkolnej ławce. Nie tylko fani sagi Star Wars odnajdą w tej imprezie coś dla siebie.

 

Również legendy i zwyczaje można poznawać przez zabawę, przykładem takiej oferty dla grup są imprezy: krakowska i jedna z nowości w Anikino - zabawa tematyczna „Poznaj Małopolskę”. Harce Lajkonika, tajemnice śpiących rycerzy, elementy stroju krakowskiego to wszystko można nie tylko zobaczyć, ale wręcz doświadczyć. Gdzie lepiej poznamy regionalne tradycje jeśli nie podczas wspólnego przebierania się w krakowskie stroje, samodzielnego budzenia uśpionych rycerzy czy odwiedzin u Wawelskiego Smoka. Takie imprezy wspaniale dopełnią naukę w szkolę czy przedszkolu i spowodują, że historia Krakowa i Małopolski nie będzie nudna i stanie się dzieciom bliska.

 

 

Dzieci kochają eksperymentować! Ich ciekawość świata sprawia, że niezwykle chętnie samodzielnie sprawdzają  jak działają wynalazki, rozmontowują zabawki i starają się spowodować eksplozję wykorzystując colę i cukierki typu mentos.  Chęć zrozumienia zjawisk występujących we wszechświecie bardzo łatwo zamienić na zainteresowanie naukami ścisłymi. Aby zachęcić  grupy szkolne i przedszkolne do zdobywania wiedzy w tym zakresie Anikino przygotowało imprezę naukową z pokazem chemicznym. W czasie imprezy dzieci nie tylko wspaniale się bawią, ale również dowiadują się jakie niezwykłe zjawiska chemiczne nas otaczają. To niesłychana szansa ukształtować zamiłowanie do chemii.

 

Inną imprezą bazującą na zainteresowaniu dzieci wynalazkami jest jedna z nowszych propozycji Anikino – zajęcia tematyczne pt. „Wspaniali Odkrywcy”.  Grupy, które zdecydują się na udział w tej zabawie będą miały szanse prześledzić powstanie wynalazków jakie przez ostatnie stulecia stanowiły kroki milowe naszej cywilizacji. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł samodzielnie skonstruować  prosty wynalazek jak kamera obscura czy kompas. To zajęcia pobudzające kreatywność i dające wiele satysfakcji, a może nawet pierwszy krok w niezwykłej karierze naukowca - wynalazcy. Podążając śladem Einsteina i Marii Skłodowskiej-Curie nie można się nudzić.


Przygotowując imprezy edukacyjne Animatorzy Anikno zastanowili się kim chcieli sami zostać będąc dziećmi, tak właśnie narodziła się jedna z najnowszych zabaw tematycznych „W 120 minut dookoła świata”. To wspaniała zabawa dla wszystkich tych, którzy marzą o podróżach, odkrywaniu najdalszych sekretów naszego globu i wspaniałej przygodzie. Podczas tej jednej imprezy dzieci odwiedzą wszystkie kontynenty, spotkają niezwykłych tubylców i nauczą się podstaw geografii.  Młodzi uczestnicy zabawy będą mogli czerpać radość z podróży, zabawić się Indiana Jonesa czy Lare Croft i przede wszystkim wybawią się za wszystkie czasy.

 

 

Wychowanie ekonomiczne najmłodszych nie musi ograniczać się do standardowych lekcji! Wybierając się do Anikino na imprezę tematyczną „Tajniki Ekonomii” można liczyć na porcję wiedzy połączonej z niestandardową zabawą. Jak stworzyć produkt, który będą chcieli kupić inni, czym jest prawo popytu i podaży i ile powinny kosztować zabawki? – wszystkie te pytania znajdą odpowiedź podczas wspólnej zabawy. Dzieci poznają siłę nabywczą pieniądza, dowiedzą się czym jest oszczędzanie i jak rozpoznać prawdziwy banknot od fałszywki. Wiedza podana jest w formie gry, dzięki czemu dzieci nawet nie zdają sobie sprawy jak wiele się nauczyły.


Sekret nauki kryje się w doświadczaniu, to właśnie dzięki możliwości samodzielnego wykonania, odnalezienia i zabawie możemy nauczyć się najwięcej w najkrótszym czasie. Wybierając imprezy edukacyjne możemy ułatwić grupie poznanie i sprawić, że dzieci same zapragną wiedzieć więcej.

 

1/2
1/2
2/2
2/2

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć