Warszawa

Lara może wszystko

Lara może wszystko

Wydawnictwo: Wilga
od 3 do 9 lat
ISBN: 978-83-259-0691-7
tagi: zwierzęta  emocje 

Seria "Kto mnie przytuli" oczaruje wszystkich przyjaciół zwierząt. Psiaki i kotki, o których opowiadamy, mieszkały kiedyś w schronisku dla zwierząt - w Przytulisku. Marzyły o rodzinie, domu i tym, że ktoś je pokocha.

 

Kolejny tytuł z serii opowiada historię Lary, która była ciągle smutna, i Meli, która bardzo się przejęła losem nieszczęśliwej dalmatynki. Gdy Lara spędziła parę dni w domu Meli, stała się zupełnie innym psem, podbiła serca wszystkich domowników, a także...


Nie, nie zdradzimy, co było dalej. Lepiej przeczytajcie sami!

Kup teraz

Recenzje książki (Lara może wszystko)

Recenzja bibliotekarza
Razem możemy wszystko!

Lara może wszystko to historia Lary i Meli, dwóch zagubionych istot próbujących odnaleźć się w nowej dla nich rzeczywistości. Lara jest porzuconą, małą Dalmatynką, która znalazła azyl w schronisku o nazwie Przytulisko. Mela to ośmiolatka, która straciła matkę, a teraz stara się pomagać swojemu tacie w codziennych obowiązkach. Obie są zranione przez życie, ale dzięki wycieczce Meli do Przytuliska i dwutygodniowemu urlopowi Lary w domu Meli, mają szansę odnaleźć przyjaźń oraz radość życia. Czy im się to uda? Czy na drodze do nowego życia natrafią na jakieś przeszkody, a jeśli tak, to jak sobie z nimi poradzą? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie, gdy sięgniecie po książkę Lara może wszystko.


Przyznam się, że czytając ją niejednokrotnie się wzruszyłam. Autorka w cudowny sposób potrafi uwrażliwić na los skrzywdzonych zwierząt. Książka napisana jest w przyjemny, ciepły i ciekawy sposób. Pisarka nadała Larze niezwykłą osobowość, niejednokrotnie natrafiamy na fragmenty, w których możemy poznać myśli i uczucia Dalmatynki. Zabieg ten bez zwątpienia pozwoli czytelnikom uświadomić sobie, że zwierzęta także mają uczucia, bywają smutne, cierpią, ale też cieszą i za okazaną dobroć potrafią odwdzięczyć się jak mało który człowiek.


Książka Lara może wszystko autorstwa Agnieszki Stelmaszyk bez wątpienia stanie się hitem w każdej szkolnej bibliotece, wśród dziewczynek kochających zwierzęta, a może także wśród ich matek, które skuszą się do jej lektury!

Recenzja CzasDzieci.pl
Gotowi na zabawę z najwspanialszym psem na świecie?

Agnieszka Stelmaszyk przyznaje, że kocha psy, koty i inne zwierzęta. Nic więc dziwnego, że spod jej pióra wyszła wspaniała seria książek "Kto mnie przytuli?", opowiadająca o czworonożnych mieszkańcach Przytuliska, których los, za sprawą splotu różnych wydarzeń, diametralnie się zmienia.
Lara może wszystko, trzecia część serii, opowiada historię Lary i Meli, które połączyło Przytulisko, na zawsze odmieniając ich życie. Melanii to poważna ośmiolatka, spędzająca większość swojego czasu z ojcem, który po śmierci żony wychowuje dziewczynkę sam. Pewnego dnia, podczas wycieczki do schroniska, Mela poznaje opuszczoną i smutną dalmatynkę, której za przyzwoleniem pracowników Przytuliska, nadaje imię Lara. Po powrocie do domu z entuzjazmem opowiada ojcu o podopiecznej schroniska, z nadzieją prosząc o zabranie jej do domu na dwutygodniowy urlop. Pomysł dziewczynki okazuje się strzałem w dziesiątkę. Po kilku dniach pobytu u Meli Lara z nieufnego i cichego pieska staje się żywiołowym i szczęśliwym szczeniakiem, wnoszącym do smutnego domu pana Olka masę radości. Jednak to dopiero początek zmian. Co stanie się dalej i jakie przeszkody będzie musiała pokonać zarówno Mela, jak i Lara, aby spełnić swoje marzenia, musicie sprawdzić sami.
Kolejna część serii "Kto mnie przytuli?" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk to  historia z przesłaniem, przeznaczona dla dziewczynek do 10 roku życia, opowiedziana w ciepły i zachęcający sposób. Nacechowana emocjami, uwrażliwia na krzywdę zwierząt, a zarazem podnosi napięcie, wpływając na wartkość fabuły, co z pewnością spodoba się dzieciom i nie pozwoli oderwać się od lektury. Dodatkowo autorka w subtelny sposób uczy czytelników wrażliwości oraz kształtuje ich osobowość. Młodym czytelnikom spodoba się również ukazanie przeżyć i myśli Lary, która wnosi do historii wiele serdeczności i radości. Autorka obdarza ją wspaniałą osobowością, zwracając w ten sposób uwagę na fakt, że zwierzę to nie zabawka, ale stworzenie, które również może cierpieć.
Dzieci pochłoną tę książkę w zastraszającym tempie, gdyż przygody Meli i Lary wciągają od samego początku. Lekturę uprzyjemnią hipnotyzujące, estetyczne, czarno-białe rysunki Magdaleny Saramak i różowa okładka, z której uśmiecha się do dziecka sympatyczna dalmatynka.
Podsumowując, zachęcam do sięgnięcia zarówno po tę, jak i kolejne części serii Agnieszki Stelmaszyk. Książki takie jak Lara może wszystko to perełki, z którymi warto zapoznawać dzieci, gdyż od najwcześniejszych lat uczą odpowiedzialności i skłaniają do refleksji nad losem zwierząt, ich właściwym traktowaniem.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć