Warszawa

Podróż dookoła świata – Wakacyjne warsztaty dla dzieci
Warszawa Warsztaty 6–10 lat Wstęp wolny

Podróż dookoła świata – Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacje to czas podróżowania, odkrywania nowych miejsc oraz poznawania różnych kultur i zwyczajów. Ciekawość świata wyznacza horyzonty naszego życia, a pasja decyduje o jego smaku i pełni. Podczas licznych podróży natura zaskakuje nas swym pięknem i mądrością, a napotkani ludzie uczą zrozumienia i otwartości.

 

Niestety nie zawsze jest możliwość wyjechania poza miejsce zamieszkania, dlatego w tegoroczne letnie ferie Fotoplastikon Warszawski po raz kolejny zaprosi najmłodszych w podróż dookoła świata oraz zainspiruje do poznawania i odkrywania naszego globu.


W każdym tygodniu wakacji „zabierzemy” dzieci do innego kraju lub zakątka świata poprzez niesamowite opowieści podróżników, książki, artystyczne zabawy oraz budowanie z uwielbianych przez wszystkich klocków.

 

Tygodniowy rozkład wakacyjnych przygód:

 

  • 26-28.06 – Morskie opowieści
  • 03-05.07 – Ciao Italia
  • 10-12.07 – Niemiecka bajka
  • 17-19.07 – W wiosce indiańskiej
  • 24-26.07 – Pustynie świata
  • 31.07-02.08 – Sztuka Japonii
  • 07-09.08 – Śladami Aborygenów
  • 21-23.08 – Ciekawe instrumenty
  • 28-30.08 – Przyprawy Z Dziecięcej Manufaktury

 

Tą niesamowitą podróż zaczniemy 26 czerwca:


ŚRODY – razem z podróżnikami dzieci będą odkrywać kraje poprzez zabawę, która angażuje zmysły, pozwala przeżyć przygodę, wychowuje i uczy. Nasi prowadzący stworzą atmosferę odległych zakątków globu, wykorzystując własne zdjęcia, etniczną muzykę, stroje, instrumenty, rekwizyty i eksperymenty.
Warsztaty poprowadzą podróżnicy z grupy „Poznajemy świat”.


CZWARTKI – w podróż zabiorą uczestników zajęć książki (m.in. seria książek pt. „Świat dla Dociekliwych” z „Wydawnictwa Dwie Siostry”), dzięki którym w sposób nieograniczony będą one wędrować w czasie i przestrzeni. Podczas warsztatów dzieci „zwiedzą” różne kraje, a kierunek tych podróży będą wyznaczały bajki, egzotyczne potrawy, zwyczaje, znani ludzie. Spotkania składają się z dwóch części: literackiej i plastycznej. Warsztaty poprowadzi Joanna Michalska – artystka, animatorka.


PIĄTKI – zapraszamy na kreatywne zajęcia z wykorzystaniem klocków pobudzające dziecięcą ciekawość i pomysłowość. Warsztaty podzielone będą na 2 części: w pierwszej części uczestnicy, korzystając z zestawów oraz instrukcji Bricks 4 Kidz, będą budować obiekty charakterystyczne dla danego państwa, w drugiej części będą korzystać z zestawów klocków zawierających zasilacze i silniczki, dzięki którym swoje modele będą mogli samodzielnie wprawić w ruch. Warsztaty poprowadzi: Bricks 4 Kidz.

 

KIEDY:
od 26 czerwca do 30 sierpnia
środy, czwartki i piątki
w godz. 11.30 – 13.00


DLA KOGO:
dzieci w wieku 6-10 lat


WSTĘP WOLNY, zapisy na: rejestracjafw@1944.pl lub tel. 22 629 60 78

Organizator:

Fotoplastikon Warszawski

al. Jerozolimskie 51
00-697 Warszawa
tel.: 22 629 60 78

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć