Warszawa

Półkolonie 2024: Detektyw Piętka. Tajemnica Średniowiecznego Grodziska
Warszawa Lato! 7–11 lat

Półkolonie 2024: Detektyw Piętka. Tajemnica Średniowiecznego Grodziska

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w Lecie w Mieście na Zaciszu. Z sympatycznym detektywem Piętką oraz jego wesołymi towarzyszami odkryjemy niezwykłą tajemnicę związaną z początkami Targówka i Warszawy.

 

Podczas pięciodniowej przygody zrealizujemy scenariusz fabularny oparty na autorskiej historii detektywistycznej. Wybierzemy się w podróże po Targówku w poszukiwaniu poszlak. Stworzymy detektywistyczne centrum dowodzenia, z którego poprowadzimy śledztwo. Przygód będzie o wiele więcej! Sami sprawdźcie!   

 

I TURNUS: 24-28 czerwca 2024, poniedziałek-piątek

Opłata: 890 zł/turnus. Zapisy od 22.05.2024, godz. 10.00

Istnieje możliwość wykupienia wycieczki całodniowej. Opłata: 160 zł/os

 

Program:

 

Dzień 1 

Na początku zaprosimy Was do wspólnych gier i zabaw integracyjnych, które pozwolą nam lepiej się poznać. Następnie wprowadzimy Was w fabułę historii detektywistycznej i przygotujemy do roli detektywa. Każdy stworzy swoją własną unikalną legitymację. Tego dnia czekają Was warsztaty charakteryzacji i kamuflażu, bo przecież każdy dobry detektyw powinien wtopić się w otoczenie. Wspólnie przygotujemy detektywistyczne centrum dowodzenia i stworzymy portret pamięciowy. 

Dzień 2 

Czy wiecie czym jest sztuka dedukcji? Przygotowane przez nas gry i zabawy pomogą Wam się w tym rozeznać. Wyruszymy w teren w poszukiwaniu wskazówek. Będziemy zbierać elementy układanki, rozwiązywać znalezione zagadki i łączyć pozornie niepasujące do siebie fakty. W tym zadaniu niezbędna będzie współpraca zespołowa. A co, jeśli detektyw napotka w trakcie swojego śledztwa zaszyfrowaną wiadomość? Podczas warsztatów nauczycie się tworzyć i rozwiązywać różne szyfry, m.in. alfabet Morse’a, Gaderypoluki, czy szyfr Cezara. Na koniec przybliżymy Wam postaci wielkich detektywów z książek i filmów. Może staną się dla Was inspiracją? 

Dzień 3 

Kolejny dzień detektywistycznej przygody rozpoczniemy od warsztatów daktyloskopii, czyli techniki śledczej, która pozwala porównywać linie papilarne dłoni w celu ustalenia tożsamości przestępcy. Wyruszymy też do Grodziska Bródno w poszukiwaniu kolejnych poszlak. W centrum dowodzenia przeprowadzimy ich wnikliwą analizę. Będzie na Was czekał również Quiz wiedzy. 

Dzień 4  

To dzień pełen wrażeń. Odwiedzimy Hangar 646, gdzie poznacie kolejne elementy fabuły i poszalejecie na trampolinach. W drugiej części dnia zaprosimy Was na warsztaty literackie i teatralne, podczas których będziecie kreować własne postacie z książki detektywistycznej, bo czyż dobry detektyw nie powinien posiadać również umiejętności aktorskich? 

Dzień 5  

Wyjazd do Milanówka o godz. 8.30

Całodniowa wycieczka autokarowa z posiłkiem w postaci kiełbasek, pieczywa, herbaty i ciasta drożdżowego. 

W programie: Zwiedzanie Fabryki Krówek.  

Na miejscu poznacie pełen proces przygotowywania krówek. Zobaczycie, a nawet powąchacie każdy ich składnik. Poobserwujecie, jak pracownice fabryki zawijają ręcznie cukierki w etykietki. Będziecie mieli okazję spróbować świeżutkich krówek. Co ciekawe otrzymacie i zaprojektujecie etykietki do cukierków według własnej fantazji. Samodzielnie zaprojektowane etykietki i zapakowane w nie krówki sprawią Wam mnóstwo radości. Podczas zwiedzania Fabryki zobaczycie etykietki zaprojektowane specjalnie na życzenie klientów. Począwszy od bardzo dobrze znanych, prężnie działających firmy, po koncerny samochodowe, seriale i programy telewizyjne. Zakończeniem wycieczki do Fabryki Krówek będzie odlotowy konkurs rysunkowy. Zwycięzcy otrzymają słodkie niespodzianki. 

Ognisko integracyjne z kiełbaskami oraz gry i zabawy integracyjne.  

Rozwiązanie zagadki detektywistycznej

Podsumowanie półkolonii

Wręczenie odznak. 

Powrót do Domu Kultury Zacisze około godz. 16.00 

 

Planowany harmonogram dnia: 

godz. 7.30-10.00 Zabawy świetlicowe 

godz. 10.00-13.00 Zajęcia programowe 

godz. 13.00-13.30 Przerwa obiadowa 

godz. 13.30-15.00 Zajęcia programowe 

godz. 15.00-16.30 Zabawy świetlicowe 

 

 

Istnieje możliwość zamówienia obiadów w Zacisze Cafe. Kontakt: tel. 696 030 281. Zamówienie posiłków z jednodniowym wyprzedzeniem osobiście, telefonicznie lub mailowo.  

 

Menu: 

Poniedziałek: Spaghetti bolognese 

Wtorek: Kurczak z ryżem i mizerią 

Środa: Paluszki rybne z ziemniakami i marchewka z jabłkiem 

Czwartek: Kluski z truskawkami i śmietaną  

Cena: 20 zł/dzień. 
Dla chętnych możliwość zamówienia dań ze stałej oferty Zacisze Cafe m.in.: zapiekanka, hot-dog, tortilla. 

 

Szczegóły: https://zacisze.waw.pl/pl/lato-w-miescie-polkolonie-z-tajemnica-sredniowiecznego-grodziska

Miejsce wydarzenia:
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Zacisze

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć