Warszawa

Rico, Oskar i Głębocienie - audiobook

Rico, Oskar i Głębocienie - audiobook

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
od 8 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7767-205-1

Opis książki

Czyta Artur Barciś

 

Fascynująca opowieść o dwóch "nieprzystosowanych" do życia chłopcach, którzy zawiązują wspaniałą przyjaźń i wspólnie próbują odnaleźć się w "normalnym" świecie, który nie zawsze rozumie inność.

 

Rico, dobroduszny, naiwny i nieco upośledzony nastolatek, ma trudności z rozróżnieniem kierunków i kolorów. Nie lubi zmian w ustalonym porządku. Nieraz wszystko miesza mu się w głowie. Oskar, geniusz intelektualny, opanowany i chłodny, ale pełen lęków i z wyraźnymi defektami w wyglądzie. Chłopcy, choć tak różni od siebie, z miejsca stają się sobie bliscy...

 

Niezwykła powieść. Czytanie jej było wielką rozkoszą. Uwielbiam książki, które są inne niż wszystkie.
Artur Barciś

 

Tą powieścią autor zdobył sobie uznanie wszystkich między ósmym a osiemdziesiątym rokiem życia.
"Berliner Zeitung"

 

W opakowaniu: 1 płyta CD w formacie mp3
Czas nagrania: 04:55:00

Fragmentu możesz posłuchać Tutaj

 


O autorze:
Andreas Steinhöfel ur. w 1962 r. w Battenberg, jest tłumaczem, recenzentem, twórcą scenariuszy, a przede wszystkich autorem licznych, wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży. Jego bestseller „Środek świata" zdobył w 1999 r. nominację do niemieckiej nagrody dla najlepszej powieści dla dzieci i młodzieży i został przetłumaczony na wiele języków (w tym także na polski). Anderas Steinhöffel jest laureatem nagrody im. Ericha Kästnera, przyznawanej najwybitniejszym pisarzom dla dzieci i młodzieży. Powieść „Rico, Oskar i głębocienie" przyniosła pisarzowi w 2009 r. niemiecką nagrodę dla najlepszej powieści dla dzieci i młodzieży, katolicką nagrodę dla najlepszej powieści dla dzieci i młodzieży. Sam autor otrzymał w 2009 roku wyróżnienie „dla bohatera najciekawszych wieczorów literackich" przyznawane przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich w trakcie Targów Książki we Frankfurcie.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Rico, Oskar i Głębocienie - audiobook

Recenzje rodziców:

Radości i cienie dnia codziennego

Do tej pory razem z dziećmi czytaliśmy bardzo dużo różnych książek. Pierwszy raz słuchaliśmy audiobooka. Przyznaję, że bardzo fajnie się słuchało. Artur Barciś fantastycznie czyta i... czytaj więcej »

Opowieść o największych wartościach

Lubimy czytać i czytamy naprawdę dużo, natomiast pierwszy raz wysłuchaliśmy powieści, nie mając przed sobą egzemplarza. Ba! Nawet nie mając wcześniej książki w ręce. Jednak mimo to fabuła... czytaj więcej »

Warto zobaczyć