W ramach „Projekt: Miasto” zapraszamy dzieci i ich rodziców do pięciu akcji twórczych, reżyserowanych przez artystki i artystów z różnych stron Polski (i Krakowa).
W jesienne soboty aktywujemy ciekawość świata, kreatywność i wrażliwość na otaczającą przestrzeń. Budujemy, konstruujemy, projektujemy, inspirując się tkanką miejską Nowej Huty. Powstaną tymczasowe instalacje, ulotne performansy albo całkiem trwałe ślady.
Na każde ze spotkań obowiązują zapisy przez FORMULARZ ONLINE.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Akcja 2. – Instrument dla miasta
Czas: 14 września, godz. 10-13
Miejsce: Plac Centralny
Opis: Miasto pełne jest dźwięków. Szumią samochody, skrzypią tramwaje, piszczą sygnalizatory. A gdyby zbudować instrument, który pozwalałby tworzyć muzykę dla miasta? Zapraszamy do wspólnego tworzenia dużego instrumentu, który mógłby stanąć na środku Placu Centralnego.
Prowadzenie: Jakub Gucik - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Zajmuje się muzyką współczesną i improwizowaną, poszukując nowych możliwości brzmieniowych wiolonczeli. Członek zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, Attack of the Mugatu oraz IPT Wójciński/Bańdur/Gucik. Autor muzyki teatralnej, elektroakustycznej i elektronicznej. We współpracy z Cricoteką, Muzeum MOCAK, Spółdzielnią Muzyczną contemporary ensemble i KBF prowadzi warsztaty dla muzyków, melomanów i poszukiwaczy dźwięków.
Ernest Ogórek - absolwent krakowskiej Akademii Pedagogicznej (obecny Uniwersytet im. KEN), gdzie zdobył również tytuł doktora. Twórca obiektów i instalacji dźwiękowych. Kontrabasista i basista od lat związany z krakowską sceną muzyki eksperymentalnej. Autor muzyki do spektakli teatralnych, audiobooków i słuchowisk. Współtwórca kilkunastoosobowego zespołu zajmującego się improwizacją kolektywną i dyrygowaną – Krakow Improvisers Orchestra.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Projekt: Miasto.
Kuratorka projektu: Barbara Pasterak
Współpraca: Ernest Ogórek, Agnieszka Pięta-Jadczak, Urszula Tłomak, Elżbieta Urbańska-Kłapa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna 2024.
Więcej informacji na stronie