Kraków

BARANKI W PIELUCHACH: "Wredne liściki"
Kraków, Śródmieście Seans filmowy

BARANKI W PIELUCHACH: "Wredne liściki"

11 lipca 2024
Wpis archiwalny

Wredne liściki to błyskotliwa i zabawna historia prawdziwej plotki, która rozpaliła całą Anglię.

 

Film ze świetnymi rolami Olivii Colman i Jessie Buckley będzie można zobaczyć przedpremierowo w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz w czwartek, 11 lipca, o godzinie 11.00.

 

Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith…

 

Wredne liściki to pełen uroku i humoru film osadzony na angielskiej prowincji w latach 20. poprzedniego wieku. Jego akcja inspirowana jest prawdziwym skandalem, który na początku XXI wieku pojawił się na nagłówkach największych brytyjskich gazet.

 

Gwiazdami komedii Wredne liściki są dwie znakomite aktorki: Olivia Colman (Faworyta, Ojciec) i Jessie Buckley (Men, Może pora z tym skończyć), które w 2021 roku spotkały się już na planie filmu Córka. Ponadto w obsadzie są: Anjana Vasan, Timothy Spall, Gemma Jones i Eileen Atkins.

 

Zdjęcia do produkcji powstawały w malowniczych miasteczkach Arundel i Worthing, a ich autorem jest doświadczony operator Ben Davis (Duchy Inisherin, King's Man: Pierwsza misja, Eternals).

 

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

 

BILETY: 24 zł

Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

 

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!

Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów to jeden bilet gratis na dowolny seans z cyklu Baranki w Pieluchach w Kinie Pod Baranami!

 

Od 28 czerwca do 29 sierpnia w Kinie Pod Baranami trwa 18. wakacyjny festiwal Letnie Tanie Kinobranie. Po raz pierwszy w historii imprezy filmy z programu Kinobrania będą prezentowane również w cyklu Baranki w Pieluchach! Kino Pod Baranami zaprasza opiekunów niemowlaków do udziału w ankiecie, która pomoże zdecydować, jakie filmy zostaną wyświetlone w kolejne czwartki wakacji. Głosowanie trwa do poniedziałku, 8 lipca. Link do ankiety: https://tinyurl.com/GlosowaniePieluchy

 

O FILMIE:

 

WREDNE LIŚCIKI | WICKED LITTLE LETTERS

reż. Thea Sharrock, Wielka Brytania/USA/Francja 2024, 100’

 

Farsa i skandal są osią tej zabawnej komedii kryminalnej opartej na absolutnie nieprawdopodobnej, choć prawdziwej historii. Konserwatywna Edith Swan (Olivia Colman) jest sąsiadką ordynarnej imigrantki z Irlandii, Rose Gooding (Jessie Buckley). Pewnego dnia kobieta otrzymuje list, który ma wyraźny podtekst seksualny. Podobne listy dostali również inni mieszkańcy miasteczka. Pierwszą podejrzaną jest oczywiście Rose, która staje się obiektem zainteresowania lokalnej policjantki, Gladys Moss (Anjana Vasan).

 

Premiera filmu: 26 lipca 2024.

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

www.e-kinopodbaranami.pl

Miejsce wydarzenia:
Rynek Główny 27,
31-010 Kraków
Organizator:

Kino Pod Baranami

Rynek Główny 27,
31-010 Kraków
tel.: 012 423 07 68

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć