Kraków

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Archeologicznym w Krakowie
Kraków Lato! do 12 lat

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Archeologicznym w Krakowie

Wpis archiwalny

Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty edukacyjne.

 

Zajęcia odbywają się codziennie od wtorku do piątku o godz. 11:00 (czas trwania ok. 1,5 godz.). Można uczestniczyć w całym tygodniowym cyklu lub w pojedynczym wydarzeniu w terminie od 02 lipca do 30 sierpnia.

 

  • wtorki, godz. 11:00 – Od Jowisza do Odyna: mitologia rzymska i wierzenia barbarzyńców

Jowisz, najpotężniejszy z bogów rzymskich, bóg nieba i władca bogów, jest często kojarzony z piorunami i burzami. W mitologii nordyckiej, Odyn, choć także związany z burzą, jest bardziej znany jako bóg wojny, magii i mądrości. O tych i innych bogach oraz herosach dowiesz się więcej podczas zajęć w muzeum.

 

  • środy, godz. 11:00 –  Świat oczami archeologa

Rdzeń, kabłączek i fibula. Jednozadziorzec, tylczak i pięściak. Trapez, szpila i czarka. A do tego wiór, odłupek, paciorek, strug, sprzączka, wylew, brzusiec, głownia i jelec.
Dużo słów, wiele haseł, jeszcze więcej znaczeń. Naukowy, archeologiczny język potrafi być onieśmielający. No bo jak tu odnaleźć sens w nazwach przedmiotów, których funkcja, rola i sposób wykonania są dla nas najczęściej zupełną niewiadomą?
Spokojna głowa! Podczas wakacyjnych zajęć „Świat oczami archeologa” nie tylko spróbujemy rozsupłać zawiły język archeologiczny, ale przede wszystkim zrozumiemy, w jaki sposób współcześni naukowcy potrafią odnaleźć pracę, trud i życie człowieka w niemej bryle zabytku.
No i najważniejsze! Czy ktoś z Was wie czym się odróżnia zawieszka od wisiorka?

 

  • czwartki, godz. 11:00 – Kiedy mamuty chodziły po ziemi – wierzenia społeczności epoki kamienia

Na zajęciach dotyczących wierzeń w paleolicie zgłębimy fascynującą sztukę tej epoki oraz zachowane dowody na istnienie wierzeń paleolitycznych myśliwych. Szczególną uwagę poświęcimy malowidłom z jaskiń Lascaux i Chauveta, które ukazują sceny z udziałem szamanów. Ponadto, uczestnicy zajęć poznają tajemnicze przedstawienia czarowników pochodzące z jaskiń Les Trois Frères i Cougnac. Te unikalne dzieła nie tylko świadczą o duchowych praktykach i symbolice tamtego okresu, ale także pozwalają nam lepiej zrozumieć, jak nasi przodkowie wyrażali swoją wiarę. Zapraszamy do udziału, aby odkrywać te niezwykłe aspekty życia w paleolicie i ich znaczenie dla codzienności naszych przodków.

 

  • piątki, godz. 11:00 – Skarby prehistorii

Zajęcia będą odbywać się w formie rodzinnej gry na wystawie. Uczestnicy, rozwiązując kolejne zadania, będą znajdować „skarby” ukryte na ekspozycji. Wygra ta drużyna, która najszybciej odnajdzie wszystkie przypisane jej trofea.


Oferta skierowana jest do rodziców/dziadków/cioć itd. z dziećmi w wieku 8-12 lat.

 

Zapraszamy do rezerwacji miejsc na warsztaty: rezerwacjegrupy@ma.krakow.pl  lub tel. (12) 422 71 00, wew. 3  (w godzinach 9-15)

Obowiązuje limit miejsc (max. 15 os.) – dorośli plus dzieci. W miarę wolnych miejsc można dołączyć bez rezerwacji.

Cena: 18 zł/os.

 

27 lipca (sobota) , godz. 11:00 Bobas w muzeum  oferta specjalna
Zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców dzieci w wieku 0-2 lat na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Pradzieje i średniowiecze Małopolski”.

Cena: 12 zł od rodzica

 

Sierpniowe soboty w Muzeum                                   
3 sierpnia, godz. 11:00 –   Zagraj w gry starożytnych
10 sierpnia, godz. 11:00 – Tajemnice Starego Krakowa
17 sierpnia, godz. 11:00 – Dzieci, skarby i zabytki: młodość w pradziejach.
Cena: 18 zł/os.

 

24 sierpnia, godz. 11:00 Bobas w muzeum  oferta specjalna
Zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców dzieci w wieku 0-2 lat na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Pradzieje i średniowiecze Małopolski”.

Cena: 12 zł od rodzica

 

Organizator:

Muzeum Archeologiczne

ul. Senacka 3,
31-002 Kraków
tel.: 012 422 75 60

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć