Warszawa

Dzień Dziecka w Muzeum
Warszawa Impreza okolicznościowa 6–12 lat Wstęp wolny

Dzień Dziecka w Muzeum

2 czerwca 2024
Wpis archiwalny

Zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Muzealnego Dnia Dziecka! W niedzielę drugiego czerwca będą na Was czekać takie punkty programu jak:


11.00–14.00 Plener malarski dla dzieci i młodzieży (ogród historyczny)
Bezpłatne wejściówki do pobrania z muzealnych kas lub online>>
Kwitnący ogród w Muzeum Józefa Piłsudskiego odżył po zimowym śnie, stając się miejscem do wzajemnej inspiracji w serdecznej atmosferze sąsiedzkiej! Zapraszamy wszystkich, dla których rysowanie i malowanie są źródłem radości. Razem będziemy rozwijać kreatywność, uczyć się od siebie nawzajem i doskonalić swój warsztat.
◊ Warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży poprowadzi Kamila Trochimiak.
◊ Spotykamy się na poziomie “0” przy muzealnej szatni.
◊ Oferta w ramach Festiwalu Zofiówka.


11.30–12.00 Wernisaż wystawy dziecięcych kolekcji (sala Tokio, poziom -3)
Wstęp wolny, nie obowiązują wejściówki
Zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy, na której zostaną zaprezentowane niesamowite zbiory młodych kolekcjonerów. Podczas wernisażu dzieci same zaprezentują Wam swoje wyjątkowe kolekcje i opowiedzą Wam o nich. Musicie to zobaczyć, bo może zainspiruje Was to do zgłoszenia swoich zbiorów w kolejnym roku?


12.00–13.30 Fechtunek (plac muzealny)
Bezpłatne wejściówki do pobrania z muzealnych kas lub online>>  Uwaga: jeśli nie uda się Wam zdobyć wejściówki na warsztaty jako uczestnik (by samemu stanąć w szranki), to i tak Was zapraszamy jako widzów.
Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w fascynującej lekcji fechtunku! Pod okiem doświadczonego instruktora będziemy mieli okazję nauczyć się szlachetnej sztuki posługiwania się bronią białą. Zajęcia rozwijają umiejętności techniczne, kształtują taktyczne myślenie i zmysł strategiczny.
◊ Zajęcia poprowadzi Michał Witkowski.
◊ Oferta w ramach Festiwalu Zofiówka.


12.30–16.30 Gra terenowa dla rodzin (start przy wejściu głównym do Muzeum)
Wstęp wolny, nie obowiązują wejściówki, można dołączyć w dowolnym momencie!
Czy macie swoje ulubione książki? A piosenki, filmy, komiksy, słuchowiska, ilustracje? Pewnie każdy z nas ma swoją listę ukochanych utworów, do których lubi wracać. Sto lat temu dzieci zapewne też takie miały. Ale czy uwierzycie, że to mogły być te same dzieła? Weźcie udział w grze terenowej o nazwie „Przy pracy gwiżdż jak kos!” i odkryjcie, do czego odnosi się ten tytuł! Przekonajcie się, że niektóre utwory, jak na swój wiek, mają się znakomicie i cieszą nas równie mocno jak naszych pradziadków. Zdradzimy Wam, że na wytrwałych uczestników naszej zabawy, którzy odwiedzą wszystkie punkty gry terenowej, czekają niespodzianki!


12.30–16.30 Stanowisko gry w krokieta dla rodzin z dziećmi (plac muzealny)
Wstęp wolny, nie obowiązują wejściówki, można dołączyć w dowolnym momencie!
Historyczna gra sportowa dla dzieci. Dawniej grały w nią damy w falbaniastych sukniach na krynolinie. Za czasów Marszałka była jedną z ulubionych rozrywek jego córek – Wandy i Jadwigi. Dziś jest dostępna dla wszystkich!
◊ Oferta w ramach Festiwalu Zofiówka.


13.00–14.30 Czy 100 lat temu dziewczynki miały komórki? Ścieżkami Wandzi i Jagódki, czyli specjalne oprowadzanie dla dzieci po ogrodzie historycznym i dworku „Milusin” (zbiórka przy szatni)
Obowiązują bilety, do nabycia w muzealnych kasach lub online

 

Zastanawialiście się jak bawiły się 100 lat temu dzieci? Dajcie się zaskoczyć opowieścią w naszym historycznym ogrodzie, a przekonacie się, że słowa krokiet i komórka nie zawsze oznaczały to samo co dziś. Podpowiadamy, że były one oczywiście związane z frajdą i zabawą. A czy wiecie, że być może tutejsza puszcza milusińska, okalająca dom rodzinny Piłsudskich, skrywa skarby? By odkryć jakie oraz inne tajemnice tego miejsca, dołącz do spaceru i wspólnie podążajmy ścieżkami Wandzi i Jagódki – córek Marszałka i jego żony, Aleksandry. Miniemy starą, drewnianą furtkę i wejdziemy do zupełnie innego świata zieleni, wręcz do leśnej gęstwiny. Pełnej oczywiście wspomnień. Porozmawiamy między innymi o tym, jakie zwierzęta chodziły wokół dworku „Milusin”, gdy mieszkały tu siostry Piłsudskie oraz poszukamy śladów dziecięcych harców, psot i zabaw!
◊ Dzieci na wycieczkę po ogrodzie historycznym i dworku „Milusin” zaprasza przewodniczka Agnieszka Aptowicz.
◊ Oferta w ramach cyklu Od-przewodnik, czyli autorskich spacerów przewodników naszego muzeum.

 

https://muzeumpilsudski.pl/muzealny-dzien-dziecka/

 

Miejsce wydarzenia:
Aleja Piłsudskiego 29
05-070 Sulejówek
Organizator:

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Aleja Piłsudskiego 29
05-070 Sulejówek

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć