Artykuły

5 najlepszych gier planszowych na koniec lata

Podczas letniego wypoczynku mamy do dyspozycji mnóstwo rozrywek, które możemy zaproponować naszym dzieciom – różnorodne leśne wycieczki, pikniki, wędrówki po górach, zwiedzanie zabytkowych miast, uprawianie sportów na świeżym powietrzu, pływanie w morzu lub jeziorze, czytanie książek leżąc na hamaku czy też wszelkie zabawy na podwórku. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy pogoda krzyżuje nasze plany i musimy zostać w domu. W takim wypadku z pomocą przychodzą nam wszelkiego rodzaju gry planszowe, które nie tylko pomogą zorganizować czas naszym pociechom, ale sprawią przyjemność całej rodzinie.

 

Podwodne Królestwo (od 4 lat) to pięknie ilustrowana gra przenosząca nas w świat morskich głębin. Spotkamy tam przeróżne stworzenia – magiczne syreny, przyjacielskie delfiny, wielobarwne ryby czy zamyślone kraby. Każdy z graczy będzie miał szansę poznać tę niesamowitą krainę i odkryć jej tajemnice, przy okazji rozwijając wyobraźnię oraz ucząc się cierpliwości w dążeniu do celu.

 

 

Dla tych, którzy wolą bardziej odległe zakątki, świetną propozycją będzie planszówka Galaktyczni zdobywcy (od 6 lat). To wyprawa w kosmos, dzięki której możemy pogłębić naszą wiedzę na temat innych galaktyk i krążących po nich planet. Zestaw ciekawostek, pytań quizowych oraz puzzli pozwoli nam przyjemnie spędzić wolne chwile i zmienić się, choć na kilkadziesiąt minut, w nieustraszonych kosmonautów.

 

 

Wszechświat to intrygujące miejsce, ale nie trzeba przenosić się aż tak daleko, by przeżyć fascynujące przygody. Pokaż to! oraz Odkrywcy: Amazonia (obie planszówki dla dzieci w wieku od 6 lat) są grami, dzięki którym lepiej poznamy krainy znajdujące się na Ziemi, poćwiczymy pamięć i spostrzegawczość. Pierwsza z nich przybliża nam piękno naszego kraju, pomaga poznać polską faunę i florę oraz odkryć najciekawsze zabytki, zaś druga to okazja do egzotycznej podróży za ocean. Na kilka chwil możemy stać się odważnymi badaczami przyrody i wspólnie z innymi uczestnikami stworzyć własną amazońską puszczę, pełną wyjątkowych gatunków zwierząt oraz niesamowitych roślin.

 


Natomiast jeśli mamy w domu fanów sportu, radość sprawi im z pewnością gra
w Sportostworki (od 4 lat). Niezwykle kolorowa plansza z zabawnymi rysunkami przyciągnie nawet tych najbardziej opornych, pomagając im pobudzić do działania nie tylko umysł, ale i ciało, bowiem do zadań graczy należą także różnego typu ćwiczenia ruchowe.

 

 

Kiedy poznamy zalety różnorodnych planszówek edukacyjnych, przekonamy się, że gry są doskonałą rozrywką tak naprawdę bez względu na pogodę. Wspaniale integrują, pobudzają do aktywności nasze szare komórki ucząc logicznego myślenia, wzbogacając słownictwo i rozwijając zdolności organizacyjne, a przede wszystkim są świetną zabawą, zarówno dla małych, jak i dużych!

 

Małgorzata Woźniak

 

Artykuły – pozostałe:

 • Przyjaciel to skarb czyli jak dbać o nasze przyjaźnie

  O przyjaźń, tak jak o ogród, trzeba dbać. Warto zatem przypomnieć sobie, czym ona jest i na jakich zasadach się opiera...

  więcej
 • Nie bójmy się rozmawiać czyli zalety dobrej komunikacji

  Rozmowa to podstawowa forma kontaktu między ludźmi. Na przestrzeni dziejów posługiwano się różnymi metodami, by się dogadać ? używano gestów, mimiki twarzy czy wysokich i niskich dźwięków. Jednak od momentu pojawienia się konkretnych języków, człowiek zaczął pełniej wyrażać siebie, budować głębsze relacje i ustalać reguły rządzące społecznością, w której żył...

  więcej
 • Jak ośmielić dziecko i dodać mu pewności siebie

  Każde dziecko rodzi się z zestawem pewnych cech, zaś w trakcie dorastania uczy się nowych zachowań i rozwija poszczególne umiejętności. Nieśmiałość, choć często dziedziczona, ewoluuje i można nad nią częściowo zapanować.

  więcej
 • Nauka przez zabawę, czyli jak gry planszowe mogą wspomóc rozwój Twojego dziecka

  Warto byśmy skorzystali z bogatej oferty rynku gier planszowych, bowiem takie gry nie tylko staną się dla nas wspaniałą rozrywką, ale mogą wspomóc nasze dzieci w rozwijaniu poszczególnych umiejętności, ponieważ...

  więcej
 • 5 pomysłów na deszczowe dni!

  Wrzesień, październik i listopad to specyficzne miesiące, dla części z nas ponure i zimne, ale wcale tak być nie musi – bowiem ta pora roku kryje w sobie mnóstwo ciepłych kolorów i pozytywnych skojarzeń.

  więcej
 • Jak nauczyć dziecko opieki nad zwierzętami?

  Większość dzieci, prędzej czy później, marzy o posiadaniu własnego zwierzątka. Bez względu na to, czy chodzi o czworonoga, ptaka czy gryzonia, każde stworzenie wymaga odpowiedniej opieki, dlatego musimy być pewni, że nasze dziecko jest gotowe na taką odpowiedzialność...

  więcej
 • Jak przygotować dziecko do samodzielnego wyjazdu na kolonie lub obóz?

  Nadchodzi taki moment, kiedy rodzice postanawiają wysłać swoją pociechę na wakacje w większej grupie rówieśników oraz pod opieką innych dorosłych. Chcą, aby ich córki lub synowie usamodzielnili się, zawiązali nowe przyjaźnie, a przede wszystkim miło spędzili czas...

  więcej
 • Jakie książki spakować do wakacyjnego plecaka?

  Nadeszły wakacje. Każdy z nas chciałby odpocząć, ale też spędzić ten czas przyjemnie i w radosnym nastroju. Jedni pragną udać się w egzotyczne podróże, drudzy chcą popływać w jeziorze albo powspinać się na górskie szczyty, a jeszcze inni marzą o tym, by wyciągnąć się na zawieszonym między drzewami hamaku i oderwać myśli od obowiązków.

  więcej
 • Wiosenne wyprawy czyli o tym, jak zachowywać się w lesie

  Wreszcie nadeszły ciepłe dni i słońce co rusz zachęca nas do dłuższych rodzinnych spacerów. W tym czasie odwiedzamy nie tylko miejskie parki czy ogrody, ale chętnie wyjeżdżamy również poza miasto, do okolicznych lasów. W przypadku takich wycieczek musimy przestrzegać pewnych określonych zasad, które sprawiają, że zarówno my, jak i różne zwierzęta, czujemy się miło i bezpiecznie.

  więcej
 • Dlaczego warto czytać dzieciom na dobranoc?

  Tak jak nam, dorosłym, tak i naszym dzieciom, potrzeba wieczornego relaksu i wyciszenia. Odgonienia trosk i zapomnienia o sytuacjach, które mogły nas zdenerwować albo sprawić nam przykrość. Jednym z najlepszych sposobów na takie rozluźnienie jest czytanie na dobranoc, sprawiające radość nie tylko maluchom, ale również nam samym.

  więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 12 następna »
© CzasDzieci.pl 2022