Strefa rodzica » Artykuły

Playhouse Disney - Seria na Czasie

Playhouse Disney - Seria na Czasie

Seria Playhouse Disney jest prezentowana na portalu od kilku miesięcy i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Rodzice piszą z podziękowaniami za filmy, które były dotychczas dostępne jedynie w telewizji więcej »
Jak przeżyć chorobę dziecka i nie zwariować…?

Jak przeżyć chorobę dziecka i nie zwariować…?

Katarek, kaszelek, chrypka zaczyna się niewinnie, a cały dom staje na głowie. Mama zawala projekty w pracy, tata opóźnia powroty do domu, by nie narazić się na rozdrażnienie żony... a co z chorym aniołkiem? więcej »
Powódź? Rada dobra - nie obwiniaj bobra

Powódź? Rada dobra - nie obwiniaj bobra

Bóbr europejski Castor fiber stał się w czasie powodzi 2010 roku, przedmiotem zażyłych dyskusji dotyczących jego wpływu na przerywanie wałów przeciwpowodziowych. więcej »
”W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku”

”W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku”

W tym roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych realizuje nowy projekt„W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku” dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. więcej »
O przyrodzie, nie tylko dla przyrody

O przyrodzie, nie tylko dla przyrody

Edukacja środowiskowa może być filozofią, narzędziem i profesją (Monroe i in. 2007). Jednocześnie jest edukacją w przyrodzie, o przyrodzie i dla przyrody (Lucas 1972). więcej »
Nie taka wydra straszna...

Nie taka wydra straszna...

Wydra to zwierzę o wyjątkowo zgrabnej budowie ciała, lśniącym futrze i sympatycznej mordce. Lubi ją każdy, kto przeczytał „Pamiętniki” Jana Paska i każdy, kto widział poświęcone jej filmy i fotografie. więcej »
Jak zaplanować zabawy?

Jak zaplanować zabawy?

Niewątpliwe zabawy z dziećmi poza tym, że rozwijają, to stanowią jedną z najprzyjemniejszych form spędzania czasu ze swoją pociechą. Należy jednak pamiętać, że przygotowanie rodzica w tej kwestii jest nieocenione... więcej »
Dieta dla ucznia

Dieta dla ucznia

Żywienie dzieci w wieku szkolnym odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym wzroście i rozwoju młodego organizmu. Odpowiednio skomponowana dieta powinna pokrywać zapotrzebowanie na energię, składniki odżywcze, mineralne oraz witaminy. więcej »
Czy sowa huczy sobie, dziś przedszkolak się dowie…

Czy sowa huczy sobie, dziś przedszkolak się dowie…

Dzieci 3 - 5 lat
Ekologia, (Oikos- dom, domostwo + logos- nauka), tak często mylona z ochroną środowiska, jest nauką zajmująca się badaniem wzajemnych oddziaływań organizmów oraz ich zależności ze środowiskiem. więcej »
Nadszedł Twój czas na relaks!

Nadszedł Twój czas na relaks!

Kryspinów, to potężne spektrum możliwości dla Twoich potrzeb. Dla osób, które chcą poczuć ukojenie od miejskiego szumu przygotowaliśmy miejsce na rajskie plaży, gdzie każda upływająca sekunda smakuje co raz lepiej, kojąc spragnione zmysły. Osoby preferujące aktywny tryb spędzania wolnego czasu nie mogą ominąć Szkoły Windsurfingu, wypożyczalni sprzętu wodne, czy też lekcji aqua aerobicku. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Lato na Czasie

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Wycieczka z dzieciakami powinna zaspokajać nie tylko ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, ale i ciekawość.  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018