Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - lateralizacja:

5,5-latek - nieokreślona lateralizacja

Witam, mam pytanie, synek miał badaną lateralizację, zakończone badanie wykazało nieokreśloną lateralizację. Syn dużo czynności wykonuje prawą ręką, wycina nożyczkami, ale zawsze che... więcej »

Problem z kaligrafią

Dzień dobry, jestem matką 7-letniego chłopca ze skrzyżowaną lateralizacją (LR LO PU PN), u którego zauważa się problem z kaligrafią. Syn rozpoczął edukację szkolną w wieku sześciu lat,... więcej »

4-letni chłopiec z nieokreśloną stroną dominującą

Dzień dobry, mam spory problem z 4-letnim synem. Od małego wydawało się, że będzie leworęczny. Wszystko praktycznie robił lewą rączką. W którymś momencie coś mu się poprzestawiało... więcej »

Lateralizacja

Witam, dostaliśmy od logopedy przedszkolnego karteczkę dotyczącą syna "głoska /r/ - lateralizacja lewostronna, dgra prawa strona języka". Co to dla nas oznacza? Ania więcej »

Jak pracować w przypadku nieustalonej lateralizacji?

Witam, mam pytanie odnośnie sześcioletniego chłopca. Chłopiec posługuje się raz ręką prawą, a raz lewą (lewą rysuje i pisze). Badanie lateralizacji ucha (słuchanie dźwięku z pudełka,... więcej »

Lateralizacja u 6-latki

Witam, mam pytanie dotyczące lateralizacji u mojej 6-letniej córki. Przeprowadziłam jej sama w domu badanie i jego wyniki były następujące: ręka prawa, ucho 2 próby prawe 3 próba lewe, oko... więcej »

Brak skupienia i problem z zapamiętywaniem

Witam, od kilku tygodni uczę mojego 4-letniego syna czytać na podstawie serii "Kocham czytać". Bardzo szybko opanował zeszyt numer 1, 2. Problem pojawił się natomiast z zeszytem nr 3, gdy przyszło... więcej »

Lateralizacja u 5-letniego chłopca

Witam, zaczęłam niedawno zajęcia z 5-letnim chłopcem, który ma obustronny głęboki ubytek słuchu. Rok temu dostał aparaty. Wcześniej nie był diagnozowany w tym kierunku. Komunikował się... więcej »

Córeczka mało mówi

Witam, mam problem: moja córeczka ma już 3 latka i 8 miesięcy, potrafi wszystko nazwać, więc na pewno nie ma problemów z wymową, tylko ewidentnie ma problem ze składaniem zdań i komunikacja...... więcej »

Mutyzm

Pani Profesor, wiem, że temat mutyzmu był już poruszany w paru wątkach, ale chciałabym się dowiedzieć, jak pracować z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Chłopiec ma 3,5 roku, w gabinecie... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Disney on Ice

Spotkaj się z Myszką Miki, Myszką Minnie, Kaczorem Donaldem, Goofym i wraz z nimi oddaj się magii i rodzinnej zabawie. Odkrywaj podwodny świat wraz z Dory i jej kompanami z animacji Disney Pixar...  

Temat na Czasie

Jak uczyć dziecko empatii?

Jak uczyć dziecko empatii?

Dzieci, które są empatyczne, z reguły okazują się być weselsze, bardziej pewne siebie oraz mniej agresywne.  

Nowinki

Dziecko na emigracji

Dziecko na emigracji

Co czuje dziecko, kiedy musi dostosować się do nowych warunków życia? Jak mu pomóc, by zmiana miejsca zamieszkania nie była dla niego...  
Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Jak uchronić swoje dziecko przed wadliwą postawą i wiążącymi się z tym konsekwencjami?  

Wideorecenzja na Czasie

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft

O pamiętniku wieśniaka, który chciał być wojownikiem opowiada młody fan gry Minecraft - Karol (lat 6). Zobaczcie sami czy warto tą książkę przeczytać!  

Książki na Czasie

Premiery Października

Premiery Października

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto sięgnąć!  

W domu z dzieckiem

Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018