Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - lateralizacja:

5,5-latek - nieokreślona lateralizacja

Witam, mam pytanie, synek miał badaną lateralizację, zakończone badanie wykazało nieokreśloną lateralizację. Syn dużo czynności wykonuje prawą ręką, wycina nożyczkami, ale zawsze che... więcej »

Problem z kaligrafią

Dzień dobry, jestem matką 7-letniego chłopca ze skrzyżowaną lateralizacją (LR LO PU PN), u którego zauważa się problem z kaligrafią. Syn rozpoczął edukację szkolną w wieku sześciu lat,... więcej »

4-letni chłopiec z nieokreśloną stroną dominującą

Dzień dobry, mam spory problem z 4-letnim synem. Od małego wydawało się, że będzie leworęczny. Wszystko praktycznie robił lewą rączką. W którymś momencie coś mu się poprzestawiało... więcej »

Lateralizacja

Witam, dostaliśmy od logopedy przedszkolnego karteczkę dotyczącą syna "głoska /r/ - lateralizacja lewostronna, dgra prawa strona języka". Co to dla nas oznacza? Ania więcej »

Jak pracować w przypadku nieustalonej lateralizacji?

Witam, mam pytanie odnośnie sześcioletniego chłopca. Chłopiec posługuje się raz ręką prawą, a raz lewą (lewą rysuje i pisze). Badanie lateralizacji ucha (słuchanie dźwięku z pudełka,... więcej »

Lateralizacja u 6-latki

Witam, mam pytanie dotyczące lateralizacji u mojej 6-letniej córki. Przeprowadziłam jej sama w domu badanie i jego wyniki były następujące: ręka prawa, ucho 2 próby prawe 3 próba lewe, oko... więcej »

Brak skupienia i problem z zapamiętywaniem

Witam, od kilku tygodni uczę mojego 4-letniego syna czytać na podstawie serii "Kocham czytać". Bardzo szybko opanował zeszyt numer 1, 2. Problem pojawił się natomiast z zeszytem nr 3, gdy przyszło... więcej »

Lateralizacja u 5-letniego chłopca

Witam, zaczęłam niedawno zajęcia z 5-letnim chłopcem, który ma obustronny głęboki ubytek słuchu. Rok temu dostał aparaty. Wcześniej nie był diagnozowany w tym kierunku. Komunikował się... więcej »

Córeczka mało mówi

Witam, mam problem: moja córeczka ma już 3 latka i 8 miesięcy, potrafi wszystko nazwać, więc na pewno nie ma problemów z wymową, tylko ewidentnie ma problem ze składaniem zdań i komunikacja...... więcej »

Mutyzm

Pani Profesor, wiem, że temat mutyzmu był już poruszany w paru wątkach, ale chciałabym się dowiedzieć, jak pracować z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Chłopiec ma 3,5 roku, w gabinecie... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Wideorecenzja na Czasie

Max. Kot detektyw

Max. Kot detektyw

Zupełnie nowy detektyw - Max. Kot detektyw! Zobaczcie i posłuchajcie co o Maxie opowie Wam Ania!  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Nowinki

Skutki mycia włosów nad wanną

Skutki mycia włosów nad wanną

Cały czas jesteśmy uświadamiane w jaki sposób powinnyśmy podnosić cięższe przedmioty, jak odpowiednio siedzieć w pracy, jak rozkładać...  
Nowy newsletter Domowej Akademii - Sprawdź

Nowy newsletter Domowej Akademii - Sprawdź

Nie czekaj! Zapisz się już dzisiaj na nowego newslettera Domowej Akademii i ODBIERZ PREZENT! Dla pierwszych 100 osób ebook GRATIS! Bądź...  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019