Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - lateralizacja:

5,5-latek - nieokreślona lateralizacja

Witam, mam pytanie, synek miał badaną lateralizację, zakończone badanie wykazało nieokreśloną lateralizację. Syn dużo czynności wykonuje prawą ręką, wycina nożyczkami, ale zawsze che... więcej »

Problem z kaligrafią

Dzień dobry, jestem matką 7-letniego chłopca ze skrzyżowaną lateralizacją (LR LO PU PN), u którego zauważa się problem z kaligrafią. Syn rozpoczął edukację szkolną w wieku sześciu lat,... więcej »

4-letni chłopiec z nieokreśloną stroną dominującą

Dzień dobry, mam spory problem z 4-letnim synem. Od małego wydawało się, że będzie leworęczny. Wszystko praktycznie robił lewą rączką. W którymś momencie coś mu się poprzestawiało... więcej »

Lateralizacja

Witam, dostaliśmy od logopedy przedszkolnego karteczkę dotyczącą syna "głoska /r/ - lateralizacja lewostronna, dgra prawa strona języka". Co to dla nas oznacza? Ania więcej »

Jak pracować w przypadku nieustalonej lateralizacji?

Witam, mam pytanie odnośnie sześcioletniego chłopca. Chłopiec posługuje się raz ręką prawą, a raz lewą (lewą rysuje i pisze). Badanie lateralizacji ucha (słuchanie dźwięku z pudełka,... więcej »

Lateralizacja u 6-latki

Witam, mam pytanie dotyczące lateralizacji u mojej 6-letniej córki. Przeprowadziłam jej sama w domu badanie i jego wyniki były następujące: ręka prawa, ucho 2 próby prawe 3 próba lewe, oko... więcej »

Brak skupienia i problem z zapamiętywaniem

Witam, od kilku tygodni uczę mojego 4-letniego syna czytać na podstawie serii "Kocham czytać". Bardzo szybko opanował zeszyt numer 1, 2. Problem pojawił się natomiast z zeszytem nr 3, gdy przyszło... więcej »

Lateralizacja u 5-letniego chłopca

Witam, zaczęłam niedawno zajęcia z 5-letnim chłopcem, który ma obustronny głęboki ubytek słuchu. Rok temu dostał aparaty. Wcześniej nie był diagnozowany w tym kierunku. Komunikował się... więcej »

Córeczka mało mówi

Witam, mam problem: moja córeczka ma już 3 latka i 8 miesięcy, potrafi wszystko nazwać, więc na pewno nie ma problemów z wymową, tylko ewidentnie ma problem ze składaniem zdań i komunikacja...... więcej »

Mutyzm

Pani Profesor, wiem, że temat mutyzmu był już poruszany w paru wątkach, ale chciałabym się dowiedzieć, jak pracować z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Chłopiec ma 3,5 roku, w gabinecie... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Konkurs na czasie

Wakacyjny konkurs z Danusią

Wakacyjny konkurs z Danusią

Dom Spotkań z Historią i CzasDzieci.pl zapraszają do udziału w konkursie. Wakacje się kończą, ale nie kończą się letnie wspomnienia. Podzielcie się z nami najpiękniejszymi wakacyjnymi przygodami.  

Nowinki

Matematyka nie musi być wiedzą dla wybranych

Matematyka nie musi być wiedzą dla wybranych

Niesprawiedliwe byłoby twierdzenie, że jedyne co się robi z problemem nauczania matematyki, to szukanie winnych. Wiele wydawnictw, czy portali...  
Zadbaj o zdrowie i kondycję w każdym wieku!

Zadbaj o zdrowie i kondycję w każdym wieku!

O zdrowie warto zadbać w każdym wieku - to stwierdzenie może i banalne, ale prawdziwe. Nieważne, ile masz lat - 5, 30 czy 70 - inwestycja...  

Ważna sprawa

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Gdy szkolna wyprawka jest gotowa i czeka na rozpoczęcie roku, koniecznie zadbajcie również o ubezpieczenie swojej pociechy od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW).  
Advertisement

Poradnik rodzicielski

Różnorodność i wielozadaniowość tabletu

Różnorodność i wielozadaniowość tabletu

Do czego tak naprawdę służy tablet? Jakie funkcje spełnia? Dlaczego posiadanie tabletu ułatwia wykonywanie wielu czynności?  

W domu z dzieckiem

Ubezpieczenie dzieci1 BacktoSchool1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018