Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - lateralizacja:

5,5-latek - nieokreślona lateralizacja

Witam, mam pytanie, synek miał badaną lateralizację, zakończone badanie wykazało nieokreśloną lateralizację. Syn dużo czynności wykonuje prawą ręką, wycina nożyczkami, ale zawsze che... więcej »

Problem z kaligrafią

Dzień dobry, jestem matką 7-letniego chłopca ze skrzyżowaną lateralizacją (LR LO PU PN), u którego zauważa się problem z kaligrafią. Syn rozpoczął edukację szkolną w wieku sześciu lat,... więcej »

4-letni chłopiec z nieokreśloną stroną dominującą

Dzień dobry, mam spory problem z 4-letnim synem. Od małego wydawało się, że będzie leworęczny. Wszystko praktycznie robił lewą rączką. W którymś momencie coś mu się poprzestawiało... więcej »

Lateralizacja

Witam, dostaliśmy od logopedy przedszkolnego karteczkę dotyczącą syna "głoska /r/ - lateralizacja lewostronna, dgra prawa strona języka". Co to dla nas oznacza? Ania więcej »

Jak pracować w przypadku nieustalonej lateralizacji?

Witam, mam pytanie odnośnie sześcioletniego chłopca. Chłopiec posługuje się raz ręką prawą, a raz lewą (lewą rysuje i pisze). Badanie lateralizacji ucha (słuchanie dźwięku z pudełka,... więcej »

Lateralizacja u 6-latki

Witam, mam pytanie dotyczące lateralizacji u mojej 6-letniej córki. Przeprowadziłam jej sama w domu badanie i jego wyniki były następujące: ręka prawa, ucho 2 próby prawe 3 próba lewe, oko... więcej »

Brak skupienia i problem z zapamiętywaniem

Witam, od kilku tygodni uczę mojego 4-letniego syna czytać na podstawie serii "Kocham czytać". Bardzo szybko opanował zeszyt numer 1, 2. Problem pojawił się natomiast z zeszytem nr 3, gdy przyszło... więcej »

Lateralizacja u 5-letniego chłopca

Witam, zaczęłam niedawno zajęcia z 5-letnim chłopcem, który ma obustronny głęboki ubytek słuchu. Rok temu dostał aparaty. Wcześniej nie był diagnozowany w tym kierunku. Komunikował się... więcej »

Córeczka mało mówi

Witam, mam problem: moja córeczka ma już 3 latka i 8 miesięcy, potrafi wszystko nazwać, więc na pewno nie ma problemów z wymową, tylko ewidentnie ma problem ze składaniem zdań i komunikacja...... więcej »

Mutyzm

Pani Profesor, wiem, że temat mutyzmu był już poruszany w paru wątkach, ale chciałabym się dowiedzieć, jak pracować z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Chłopiec ma 3,5 roku, w gabinecie... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie

Zanim przyjmiesz nianię

Zanim przyjmiesz nianię

Praca bardzo często ogranicza czas spędzany wspólnie z dziećmi. W czasie wakacji nie zawsze można liczyć na codzienną opiekę instytucji państwowych. Wtedy pozostaje nam poszukać kogoś, kto...  

Lato na Czasie

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Wycieczka z dzieciakami powinna zaspokajać nie tylko ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, ale i ciekawość.  

Nowinki

Kolejne wydanie e-magazynu Kakadu już dostępne!

Kolejne wydanie e-magazynu Kakadu już dostępne!

Z przyjemnością informujemy, że dostępny jest już piąty numer e-magazynu Kakadu. Oczywiście jak zwykle za darmo.  
Projekty edukacyjne Fundacji Polskie Forum Migracyjne

Projekty edukacyjne Fundacji Polskie Forum Migracyjne

Przedstawiamy działalność Fundacji Polskie Forum Migracyjne szczególnie projekty edukacyjnyjne „Cały świat w naszej klasie”...  
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co powinien wiedzieć i czym się kierować w życiu maluch, aby wyrósł na wartościowego i mądrego człowieka  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018