Strefa rodzica » Artykuły

Metody antykoncepcji - warto wiedzieć

Metody antykoncepcji - warto wiedzieć

Antykoncepcja i planowanie rodziny to tematy, które zawsze cieszą się zainteresowaniem, a także wywołują różne emocje. Nie ulega wątpliwości jednak, że na pewno warto mieć na te tematy jak najwięcej informacji. Szczególnie, że jest to dziedzina, która stale się rozwija. Mimo to jednak, wiedza na temat nowoczesnych metod antykoncepcji jest nadal dość ograniczona. więcej »
Inteligentne dziecko. Zacznij od zabawy

Inteligentne dziecko. Zacznij od zabawy

Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle ciekawe świata i błyskawicznie chłoną przekazywaną im wiedzę. Aby nauka przyniosła spodziewane rezultaty, trzeba jednak wiedzieć, nie tyle jak uczyć dziecko, ale jak zachęcać je do nauki. W ten sposób przedszkolak ma szansę stać się uczniem, który lubi chodzić do szkoły. więcej »
Znana Położna dla matki i dziecka

Znana Położna dla matki i dziecka

Jak najlepiej urodzić dziecko i o co zadbać w pierwszych dniach życia dziecka? Pomocna w odpowiedzi na to pytanie może być położna! Projekt Znana Położna nie tylko przybliża kompetencje i umiejętności położnej, ale wspiera wirtualnie kobietę w trosce o zdrowie i poznanie macierzyństwa. więcej »
Tripp Trapp® - krzesełko, które rośnie razem z dzieckiem

Tripp Trapp® - krzesełko, które rośnie razem z dzieckiem

Krzesełko Tripp Trapp® zaprojektowane jest w sposób umożliwiający korzystanie
z niego od narodzin po wiek dorosły. Zarówno oparcie, jak i regulowany podnóżek zapewniają stabilność i wygodę oraz możliwość swobodnego przenoszenia ciężaru ciała. Dzięki temu Tripp Trapp jest idealnym krzesłem dla dziecka na wszystkich etapach jego rozwoju. więcej »
Daj się zaprosić, czyli powrót do formy tradycji zapraszania

Daj się zaprosić, czyli powrót do formy tradycji zapraszania

Historia zaproszeń jest tak długa jak sama historia celebrowania uroczystości. Setki lat temu czynność ta była bardzo oficjalna, nieomal rytualna. Później pojawiły się nowe środki komunikacji - i tak oto dziś obdzwaniamy naszych gości lub wykonujemy kilka kliknięć, a każdy otrzymuje powiadomienie. więcej »
Śpiewaj z Zosią i Przyjaciółmi

Śpiewaj z Zosią i Przyjaciółmi

Na kanale Disney Junior zagościł specjalny program „Śpiewaj z Zosią i przyjaciółmi”, w którym mali widzowie mogą nucić swoje ulubione serialowe piosenki razem z bohaterami produkcji „Jej Wysokość Zosia”, „Klinika dla pluszaków, „Klub przyjaciół Myszki Miki” i innych. więcej »
5 Kreatywnych gier dla dzieci

5 Kreatywnych gier dla dzieci

Gry przeglądarkowe na stałe zagościły w domach niektórych dzieci, co zdecydowanie zaniepokoiło wielu rodziców. Coraz więcej młodzieży przesiaduje przed ekranem swojego komputera i codziennie odwiedza różnorodne portale z darmowymi grami online. Jak z tym walczyć? więcej »
Najnowsze trendy w kolekcjach obuwia dziecięcego na sezon jesień/zima

Najnowsze trendy w kolekcjach obuwia dziecięcego na sezon jesień/zima

Park mieniący się ferią barw, biały puch podczas mroźnych poranków to obraz nadchodzącego sezonu widziany oczyma dziecka. Marka BARTEK przypomina, że jesień i zima to okres szaleńczych zabaw na świeżym powietrzu. Należy tylko pamiętać, że do tych harców i figli należy się odpowiednio przygotować – ciepła czapka, kurtka, szalik …, a podstawa to BUTY. więcej »
Opieka nad dzieckiem w trakcie wakacji

Opieka nad dzieckiem w trakcie wakacji

Minimum 62 dni, czyli pełne dwa letnie miesiące. To czas, który wielu rodzicom w Polsce spędza sen z powiek. Konieczność zapewnienia dzieciom opieki w czasie wakacji bywa naprawdę trudna w realizacji. Sprawia to, że oferta zajęć w formie obozów wyjazdowych, ale i półkolonii, kursów i warsztatów w miastach staje się coraz szersza. więcej »
Łuszczyca - nowe metody leczenia

Łuszczyca - nowe metody leczenia

Do niedawna łuszczyca była chorobą bardzo trudną do wyleczenia, na ogól genetyczną, cechującą się reemisjami. Choroba ta wpływa poważnie na jakość życia cierpiących. Cechą łuszczycy są płaskie grudki mające tendencje do rogowacenia, pokryte nierzadko srebrzystą łuską. Łuszczyca należy do najczęstszych chorób skóry. Wyróżnia się co najmniej kilkanaście typów łuszczycy, choćby pospolitą, plackowatą i krostkową. Do najgroźniejszych należy łuszczyca stawowa (łuszczycowe zapalenie stawów), która może spowodować trwałe kalectwo. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019