Strefa rodzica » Artykuły

Śledzenie dziecka... przez telefon?

Śledzenie dziecka... przez telefon?

Każdy rodzic martwi się o swoje dziecko – jest to całkowicie zrozumiałe i oczywiste. Stale chcemy wiedzieć, gdzie znajduje się nasz maluch, co robi w danym momencie i z jakimi ludźmi się zadaje. Niektórzy rodzice oczywiście nieco przesadzają, odbierając swojemu dziecku zbyt wiele prywatności, do której ma przecież prawo. więcej »
Jak dbać o podrażnioną skórę dzieci i niemowląt?

Jak dbać o podrażnioną skórę dzieci i niemowląt?

Skóra niemowląt i małych dzieci jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Jest też cienka, więc gdy zostanie podrażniona wskutek np. reakcji alergicznej, może dojść do jej uszkodzenia, które powoduje u dziecka dyskomfort, a nawet bywa bolesne. Troszcząc się o skórę malucha sięgamy po specjalne produkty, przy czym są to nie tylko hipoalergiczne kremy czy delikatne kosmetyki do kąpieli, ale również sprawdzone i bezpieczne proszki do prania. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza, jeśli nasze dziecko cierpi z powodu zmian skórnych. więcej »
Pozwól dziecku wybrać zabawkę od świętego Mikołaja

Pozwól dziecku wybrać zabawkę od świętego Mikołaja

Kupowanie mikołajkowych prezentów dla dziecka to wcale nie jest łatwe zadanie. Półki w marketach i sklepach z zabawkami uginają się od przeróżnych misiów, gier, samochodzików, gadżetów, w różnych cenach i niestety o bardzo zróżnicowanej jakości. Prezenty od świętego Mikołaja powinny być dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka oraz…. trwałe, bezpieczne i pozwalające dzieciom na wykorzystanie własnej wyobraźni podczas długich zabaw z ulubionymi lalkami, misiami czy samochodzikami. więcej »
Metody antykoncepcji - warto wiedzieć

Metody antykoncepcji - warto wiedzieć

Antykoncepcja i planowanie rodziny to tematy, które zawsze cieszą się zainteresowaniem, a także wywołują różne emocje. Nie ulega wątpliwości jednak, że na pewno warto mieć na te tematy jak najwięcej informacji. Szczególnie, że jest to dziedzina, która stale się rozwija. Mimo to jednak, wiedza na temat nowoczesnych metod antykoncepcji jest nadal dość ograniczona. więcej »
Inteligentne dziecko. Zacznij od zabawy

Inteligentne dziecko. Zacznij od zabawy

Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle ciekawe świata i błyskawicznie chłoną przekazywaną im wiedzę. Aby nauka przyniosła spodziewane rezultaty, trzeba jednak wiedzieć, nie tyle jak uczyć dziecko, ale jak zachęcać je do nauki. W ten sposób przedszkolak ma szansę stać się uczniem, który lubi chodzić do szkoły. więcej »
Znana Położna dla matki i dziecka

Znana Położna dla matki i dziecka

Jak najlepiej urodzić dziecko i o co zadbać w pierwszych dniach życia dziecka? Pomocna w odpowiedzi na to pytanie może być położna! Projekt Znana Położna nie tylko przybliża kompetencje i umiejętności położnej, ale wspiera wirtualnie kobietę w trosce o zdrowie i poznanie macierzyństwa. więcej »
Tripp Trapp® - krzesełko, które rośnie razem z dzieckiem

Tripp Trapp® - krzesełko, które rośnie razem z dzieckiem

Krzesełko Tripp Trapp® zaprojektowane jest w sposób umożliwiający korzystanie
z niego od narodzin po wiek dorosły. Zarówno oparcie, jak i regulowany podnóżek zapewniają stabilność i wygodę oraz możliwość swobodnego przenoszenia ciężaru ciała. Dzięki temu Tripp Trapp jest idealnym krzesłem dla dziecka na wszystkich etapach jego rozwoju. więcej »
Daj się zaprosić, czyli powrót do formy tradycji zapraszania

Daj się zaprosić, czyli powrót do formy tradycji zapraszania

Historia zaproszeń jest tak długa jak sama historia celebrowania uroczystości. Setki lat temu czynność ta była bardzo oficjalna, nieomal rytualna. Później pojawiły się nowe środki komunikacji - i tak oto dziś obdzwaniamy naszych gości lub wykonujemy kilka kliknięć, a każdy otrzymuje powiadomienie. więcej »
Śpiewaj z Zosią i Przyjaciółmi

Śpiewaj z Zosią i Przyjaciółmi

Na kanale Disney Junior zagościł specjalny program „Śpiewaj z Zosią i przyjaciółmi”, w którym mali widzowie mogą nucić swoje ulubione serialowe piosenki razem z bohaterami produkcji „Jej Wysokość Zosia”, „Klinika dla pluszaków, „Klub przyjaciół Myszki Miki” i innych. więcej »
5 Kreatywnych gier dla dzieci

5 Kreatywnych gier dla dzieci

Gry przeglądarkowe na stałe zagościły w domach niektórych dzieci, co zdecydowanie zaniepokoiło wielu rodziców. Coraz więcej młodzieży przesiaduje przed ekranem swojego komputera i codziennie odwiedza różnorodne portale z darmowymi grami online. Jak z tym walczyć? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019