Scenariusze zabaw

 • Warzywa - pyszne, zdrowe, kolorowe

  Scenariusz zabaw z dziećmi

  więcej
 • Pożegnanie lata

  Scenariusz zabaw z dziećmi

  więcej
 • Podróże palcem po mapie... w indiańskiej wiosce

  Scenariusz zabaw z dziećmi. Jeśli podczas naszych wakacji nie możemy zapuścić się zbyt daleko, wówczas niech wspomoże nas wyobraźnia. Podróże „palcem po mapie” mogą być równie ciekawe – np. wyprawa do indiańskiej wioski…

  więcej
 • Po co te podróże?

  W tym tygodniu polecamy scenariusz, w którym proponujemy jak zachęcić dzieci do podróżowania... Mamy dla Was również konkurs z nagrodami!

  więcej
 • Wakacje z bajką - scenariusz zabaw z dziećmi

  Wakacje są znakomitą okazją do wyrobienia w sobie nawyków czytelniczych oraz do nadrobienia literackich zaległości. Nie wszystkie dzieci i młodzież mają skrzętnie zaplanowane wakacyjne obozy czy zagraniczne podróże – część z nich pozostaje w domu, wyjeżdża na działkę bądź spędza ten czas z dziadkami. Te miesiące relaksu warto spędzić wśród pięknych baśni i historii rozpalających wyobraźnię.

  więcej
 • Burza w szklance wody. Scenariusz zabaw z dziećmi

  Letni czas oprócz gorącego słońca przynosi nam również deszcze i burze. Czy jednak zawsze, gdy pada deszcz, musimy się nudzić? Deszczowe wakacyjne dni można wykorzystać również do różnorodnych zabaw i eksperymentów, ciekawych lektur oraz rodzinnej integracji.

  więcej
 • Mamo, Tato, pójdźmy na łąkę!

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to nie tylko znakomity sposób na wspólną rodzinną rozrywkę – jest to również świetna okazja do edukacji naszego malucha. Jak pokazuje współczesna psychologia dzieci najlepiej uczą się poprzez wielozmysłowe doświadczenie, a właśnie takie łatwo jest zdobyć wśród skarbów natury. Aby dobrze z tego czasu skorzystać warto się do takiej wizyty przygotować.

  więcej
© CzasDzieci.pl 2023