Strefa rodzica » Artykuły

Chodź, pomaluj mój świat!

Chodź, pomaluj mój świat!

Czy anioły istnieją? Pamiętam różowe niebo o zachodzie słońca, które mnie – wrażliwego na kolory kilkulatka – niezwykle fascynowało.
więcej »
Dziecko to nasze oczko w głowie

Dziecko to nasze oczko w głowie

„Nie rokujesz! Jesteś niegrzeczny, nic z ciebie nie wyrośnie!” – gdy dziecko słyszy takie słowa, buntuje się i zaczyna sprawiać problemy. Staje się wtedy tym gorszym, nieważnym i pomijanym. Jest jednak wyjście. W Akademii Przyszłości dziecko, które dotychczas czuło się nieważne, może poczuć się wyjątkowe. więcej »
Jak uszczęśliwić nasze dziecko i nie przepłacać?

Jak uszczęśliwić nasze dziecko i nie przepłacać?

Prawda jest bolesna – wymagania naszych dzieci rosną, a nasze zarobki stoją w miejscu. Chcielibyśmy dać naszym dzieciom to, co najlepsze, ale ceny niektórych zabawek porażają. Jak sobie z tym poradzić? Zrobiliśmy małe śledztwo w gronie zaprzyjaźnionych rodziców i zebraliśmy kilka cennych rad. więcej »
Czas pomyśleć o świątecznych prezentach

Czas pomyśleć o świątecznych prezentach

Przed nami jeden z najwspanialszych momentów w roku – czas Świąt. Magia choinki, wspólnie śpiewanych kolęd i nasze pociechy, rozemocjonowane odpakowywaniem prezentów. By niespodzianki były naprawdę udane warto pomyśleć o tym już teraz. A przed samymi Świętami spokojnie skupić się na strojeniu choinki i przygotowywaniu wigilijnych potraw. więcej »
Sposoby na lekką gorączkę u dziecka

Sposoby na lekką gorączkę u dziecka

Gorączka u dziecka zawsze stanowi duży kłopot dla rodziców, bowiem dziecko jest „nieswoje”, płaczliwe, widzimy, że jest mu źle. Czy w takim razie powinniśmy zbijać nawet lekką gorączkę paracetamolem? więcej »
Jak planować finanse dużej rodziny?

Jak planować finanse dużej rodziny?

Planowanie wydatków w dużej rodzinie to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Jak zapewnić dzieciom pomoce naukowe, zabawki, odzież, obuwie, mając na względzie także wyżywienie, opłaty za rachunki, dojazdy itp.? więcej »
Włącz grę dla dobra dziecka

Włącz grę dla dobra dziecka

- wywiad z Martą Żysko – Pałubą, psychologiem i ekspertem merytorycznym edukacyjnej gry online „Kraina Tauronka”.
więcej »
Biegunki wirusowe – leczenie naturalne

Biegunki wirusowe – leczenie naturalne

Jesienią i wiosną często trafiają do gabinetów lekarskich pacjenci z ostrym wirusowym zapaleniem żołądkowo-jelitowym, potocznie zwanym ?grypą jelitową?. Choroba ta przybiera bardzo różną postać, od prawie bezobjawowej z nudnościami i bólami brzucha aż do pełnoobjawowej, z wysoką gorączką biegunką, wymiotami i ogólnym osłabieniem. więcej »
Naturalne kosmetyki najlepsze dla dziecka

Naturalne kosmetyki najlepsze dla dziecka

Nie da się zaprzeczyć, że kosmetyki naturalnie cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Tego typu produkty bazują, jak sama ich nazwa wskazuje, na składnikach naturalnych, przyjaznych środowisku. Nie ma w nich syntetycznych barwników, sztucznych konserwantów, pochodnych ropy naftowej oraz różnych olejów mineralnych ani parafiny. Co więcej, podczas prac nad recepturami kosmetyków naturalnych nie przeprowadza się eksperymentów na zwierzętach. więcej »
Top 5 najpraktyczniejszych plecaków szkolnych.

Top 5 najpraktyczniejszych plecaków szkolnych.

Praktyczność plecaków do szkoły jest pojęciem względnym, ponieważ zależy od tego, dla kogo model jest przeznaczony i jakie ma zaspokajać potrzeby. Tornistry i plecaki dla maluchów będą praktyczne wtedy, gdy wnętrze pozwoli na szybkie i łatwe pakowanie rzeczy. Gimnazjaliści noszą więcej drobiazgów, rzeczy osobistych czy elektronicznych gadżetów. Potrzebują też miejsca na kanapki i napoje, dlatego dla nich praktyczny plecak będzie miał wiele kieszonek i schowków. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! Oto kilka sposobów na słodką zabawę z wykorzystaniem budyniowych słodkości!  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Wycieczka na Czasie

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę.  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019