Strefa rodzica » Artykuły

Jak zaplanować zabawy?

Jak zaplanować zabawy?

Niewątpliwe zabawy z dziećmi poza tym, że rozwijają, to stanowią jedną z najprzyjemniejszych form spędzania czasu ze swoją pociechą. Należy jednak pamiętać, że przygotowanie rodzica w tej kwestii jest nieocenione... więcej »
Dieta dla ucznia

Dieta dla ucznia

Żywienie dzieci w wieku szkolnym odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym wzroście i rozwoju młodego organizmu. Odpowiednio skomponowana dieta powinna pokrywać zapotrzebowanie na energię, składniki odżywcze, mineralne oraz witaminy. więcej »
Czy sowa huczy sobie, dziś przedszkolak się dowie…

Czy sowa huczy sobie, dziś przedszkolak się dowie…

Dzieci 3 - 5 lat
Ekologia, (Oikos- dom, domostwo + logos- nauka), tak często mylona z ochroną środowiska, jest nauką zajmująca się badaniem wzajemnych oddziaływań organizmów oraz ich zależności ze środowiskiem. więcej »
Nadszedł Twój czas na relaks!

Nadszedł Twój czas na relaks!

Kryspinów, to potężne spektrum możliwości dla Twoich potrzeb. Dla osób, które chcą poczuć ukojenie od miejskiego szumu przygotowaliśmy miejsce na rajskie plaży, gdzie każda upływająca sekunda smakuje co raz lepiej, kojąc spragnione zmysły. Osoby preferujące aktywny tryb spędzania wolnego czasu nie mogą ominąć Szkoły Windsurfingu, wypożyczalni sprzętu wodne, czy też lekcji aqua aerobicku. więcej »
Kreatywna zabawa z Glass Deco

Kreatywna zabawa z Glass Deco

Każdy rodzic szuka różnych sposobów, aby rozwijać wyobraźnię dziecka oraz jego zainteresowania, najlepiej w formie zabawy. Tylko poprzez radosne i ciekawe zajęcia można próbować odwrócić uwagę dziecka od telewizji czy też gier komputerowych. Nie bez powodu są one nazywane „złodziejami czasu”. więcej »
Przeziębienie czy grypa? Jak sobie z nimi radzić?

Przeziębienie czy grypa? Jak sobie z nimi radzić?

Dzieci przeziębiają się nawet kilka razy w roku. Dużo rzadziej chorują na grypę. Jak jednak rozpoznać czy mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem czy z dużo poważniejszą grypą? więcej »
Wiosenna alergia

Wiosenna alergia

Wiosna to świetny czas. Gdy tylko wychodzi słońce, pakujemy malucha i wychodzimy na spacer. Trzeba w końcu nabrać powietrza w płuca i obudzić się do życia. Czy jest coś co może zakłucić ten sielski nastrój? Niestety jest. Kolejne kichnięcie malca. więcej »
Będę miał rodzeństwo!

Będę miał rodzeństwo!

Będziesz miał rodzeństwo! Dla większości dzieci jest to informacja porównywalna do tego, że z marsa przylatują kosmici i będą naszymi sąsiadami. więcej »
Mądre zabawy

Mądre zabawy

Być może trudno w to uwierzyć, ale sposób w jaki dziecko bawi się jako dwu-, trzylatek będzie miał olbrzymi wpływ na to, jak potem będzie sobie radzić w szkole i na jakiego wyrośnie człowieka. Wszytko dlatego, że jak udowodnili naukowcy, aż 50 procent połączeń międzykomórkowych w mózgu powstaje do piątego roku życia. A to oznacza, że w naszym życiu najważniejszymi nauczycielami są rodzice, a nie szkoła czy uniwersytet.
więcej »
Jeśli Jaś się pisać nie nauczy...

Jeśli Jaś się pisać nie nauczy...

Staranne i czytelne pismo to pierwszy cel, jaki sobie stawia kaligrafia ? tego właśnie chcemy uczyć nasze dzieci. Staramy się, aby były wrażliwe na piękno własnego pisma, próbowały znaleźć własne rozwiązania, rozwijały swoją wyobraźnię i umiejętności, aby były twórcze i samodzielnie przygotowywały kartki dla najbliższych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019