Warszawa

Zabawy do druku

Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania

Dzień dobry!
Nazywam się Bajetan Hops i jestem świerszczykiem. Takim małym, zielonym owadem, który żyje na łące albo w przydomowym ogrodzie. Ja akurat mam swój dom w czasopiśmie dla dzieci – słynnym „Świerszczyku”. Ale w wolnych chwilach lubię skoczyć gdzieś, gdzie jest zielono, bo tam zwykle spotykam mnóstwo znajomych. Pomiędzy źdźbłami trawy maszerują mrówki i biedronki, a nieco wyżej brzęczą pszczoły. Czasem słychać węszenie – to pies rozpoznaje zapach nornicy albo tropi kota. W wilgotnych zaroślach odpoczywają żaby, a ponad nimi jaskółki w locie łapią muchy.
Uwielbiam przyglądać się zwierzętom. Interesują mnie wszystkie, od malutkiej myszki po potężną krowę. Interesuję się egzotycznymi gatunkami – bardzo lubię żyrafy i kangury. Przyznam też, że mam słabość do leniwców (mają takie słodkie pyszczki!) i nosorożców, bo wyglądają trochę jak stworzenia z czasów dinozaurów.
Dlatego dziś zapraszam Was do wspólnej zabawy, której tematem będą zwierzęta. Te domowe i te dziko żyjące. Mam nadzieję, że każda i każdy z Was znajdzie w tej zabawie jakieś ulubione zwierzątko.

 


 

Pobierz materiały do scenariusza "Świerszczyk i zwierzęta". Zabawy do poniższych materiałów znajdziesz TUTAJ

Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (1) Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (2) Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (3)
Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (4) Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (5) Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (6)
Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (7) Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (8) Świerszczyk i zwierzęta - materiały do pobrania (9)
 

Zobacz inne zabawy do druku: