Warszawa

Zabawy do druku

Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania

Dzień dobry!


Nazywam się Świerszczyk Bajetan Hops i od 75 lat jestem bohaterem magazynu czytanego przez pokolenia polskich dzieci. To znaczy, że pismo „Świerszczyk” czytali Wasi dziadkowie i rodzice, a teraz czytacie Wy. To polskie pismo dla dzieci jest najstarszym takim magazynem w Europie i wszyscy możemy czuć się z niego dumni.


Z wielu rzeczy w Polsce możemy czuć się dumni. Mamy piękny kraj: góry, morze, jeziora, lasy, a nawet małą pustynię! Mamy wspaniałe miasta, a w nich zabytki, parki, muzea, teatry i kina. Wielu Polaków to wybitni naukowcy, artyści, wynalazcy, czy po prostu dobrzy ludzie.


Mówimy jednym z najtrudniejszych języków świata. Spróbujcie szybko powiedzieć „W Szczebrzeszynie świerszcz brzmi w trzcinie”! No, dobrze, wiem, że tak naprawdę w powiedzeniu jest: „chrząszcz”, a nie: „świerszcz”, ale przyznacie, że „świerszcz” to także gimnastyka dla języka. Zawsze cieszę się, kiedy polskie dzieci uczą się poprawnej polszczyzny i dbają o to, by ładnie mówić w ojczystym języku.


W ogóle bardzo jestem szczęśliwy, że urodziłem się właśnie w Polsce. Jestem patriotą – to znaczy, że kocham mój kraj, szanuję flagę narodową, znam słowa hymnu. A także: dbam o porządek, nie śmiecę, staram się być miły, uczciwy i dobry. Co jeszcze wiąże się ze słowem „patriotyzm”? O tym właśnie zaraz porozmawiamy!

 

Pobierz materiały do scenariusza "Patriotyzm ze Świerszczykiem". Zabawy do poniższych materiałów znajdziesz TUTAJ

Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (1) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (2) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (3)
Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (4) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (5) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (6)
Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (7) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (8) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (9)
Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (10) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (11) Patriotyzm ze Świerszczykiem - materiały do pobrania (12)
 

Zobacz inne zabawy do druku: