Warszawa

Zabawy do druku

Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania

Dzień dobry!
Nazywam się Bajetan Hops i z zawodu jestem świerszczykiem. To znaczy – jestem bohaterem magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. To moje główne zajęcie od 75 lat. Ogromnie je lubię i nigdy się nim nie męczę.


Znam wiele osób, które lubią swoją pracę.


Redaktor naczelna pisma „Świerszczyk” bardzo lubi czytać piękne opowiadania i wiersze, oglądać cudne świerszczykowe ilustracje i dostawać wiadomości od czytelników.


Albo pan Witold, kierowca autobusu, który przejeżdża obok naszej redakcji, troszczy się o pasażerów i ostrożnie kręci kierownicą, żeby wszystkim dobrze się jechało.


W aptece naprzeciwko lekarstwa sprzedaje pani Basia. Jak się z nią chwilę porozmawia, to człowiek od razu lepiej się czuje.


Na świecie jest tyle ciekawych zawodów. Można być strażakiem albo strażaczką. Śpiewakiem albo śpiewaczką. Można budować domy, leczyć zwierzęta, grać w teatrze, gotować w restauracji, a nawet rzeźbić w czekoladzie.


Dziś zastanowimy się nad różnymi rodzajami pracy. Zapraszam Was do wspólnej zabawy i do rozmyślań o tym, kim chcecie być, kiedy dorośniecie.

 


 

Pobierz materiały do scenariusza "Świerszczyk i zawody". Zabawy do poniższych materiałów znajdziesz TUTAJ

Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (1) Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (2) Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (3)
Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (4) Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (5) Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (6)
Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (7) Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (8) Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (9)
Świerszczyk i zawody - materiały do pobrania (10)
 

Zobacz inne zabawy do druku: