Warszawa

Zabawy do druku

Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku

Dzień dobry!


To ja, Bajetan Hops, bohater magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Zapraszam Was dziś na warsztaty na temat zdrowia. Trochę poczytamy, trochę się pobawimy, będzie też okazja, by poćwiczyć myślenie.


Ostatnio mój przyjaciel Klemens był chory: bolało go gardło i miał okropny katar. Cała nasza paczka przyjaciół życzyła mu wtedy zdrowia. Klemens powiedział wtedy (między jednym a drugim kichnięciem), że właściwie dopiero teraz poczuł, jak dobrze jest być zdrowym. Ma się wtedy siłę, dobry humor, apetyt, można spotykać się ze znajomymi i dobrze bawić. Wtedy Pola opowiedziała o swoim wujku. Ten wujek nie dbał o zdrowie. Jadł dużo pączków i chipsów, ciągle siedział przed telewizorem albo komputerem i w końcu od tego zachorował. Nawet trafił do szpitala! Wtedy postanowił sobie, że zacznie o siebie dbać. Zaczął jeść warzywa i owoce, jeździ do pracy na rowerze, chodzi na spacery. Ma więcej siły i dużo się uśmiecha. Lekarz mu powiedział, że jest naprawdę dzielnym pacjentem i że będzie zupełnie zdrowy, jeśli dalej będzie tak o siebie dbał.


Powiem Wam, że ja też dbam o zdrowie. Wcześnie chodzę spać, dużo skaczę po łące, jem sałatki. I zobaczcie sami – mam już 75 lat, a jestem zdrów jak ryba. Albo… jak świerszczyk. I wam też życzę dużo zdrowia!

 


 

Pobierz materiały do scenariusza "Zdrowie ze Świerszczykiem". Zabawy do poniższych materiałów znajdziesz TUTAJ

Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (1) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (2) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (3)
Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (4) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (5) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (6)
Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (7) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (8) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (9)
Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (10) Świerszczyk i zdrowie - materiały do druku (11)
 

Zobacz inne zabawy do druku: