Strefa rodzica » Artykuły

Kreatywna zabawa z Glass Deco

Kreatywna zabawa z Glass Deco

Każdy rodzic szuka różnych sposobów, aby rozwijać wyobraźnię dziecka oraz jego zainteresowania, najlepiej w formie zabawy. Tylko poprzez radosne i ciekawe zajęcia można próbować odwrócić uwagę dziecka od telewizji czy też gier komputerowych. Nie bez powodu są one nazywane „złodziejami czasu”. więcej »
Przeziębienie czy grypa? Jak sobie z nimi radzić?

Przeziębienie czy grypa? Jak sobie z nimi radzić?

Dzieci przeziębiają się nawet kilka razy w roku. Dużo rzadziej chorują na grypę. Jak jednak rozpoznać czy mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem czy z dużo poważniejszą grypą? więcej »
Wiosenna alergia

Wiosenna alergia

Wiosna to świetny czas. Gdy tylko wychodzi słońce, pakujemy malucha i wychodzimy na spacer. Trzeba w końcu nabrać powietrza w płuca i obudzić się do życia. Czy jest coś co może zakłucić ten sielski nastrój? Niestety jest. Kolejne kichnięcie malca. więcej »
Będę miał rodzeństwo!

Będę miał rodzeństwo!

Będziesz miał rodzeństwo! Dla większości dzieci jest to informacja porównywalna do tego, że z marsa przylatują kosmici i będą naszymi sąsiadami. więcej »
Mądre zabawy

Mądre zabawy

Być może trudno w to uwierzyć, ale sposób w jaki dziecko bawi się jako dwu-, trzylatek będzie miał olbrzymi wpływ na to, jak potem będzie sobie radzić w szkole i na jakiego wyrośnie człowieka. Wszytko dlatego, że jak udowodnili naukowcy, aż 50 procent połączeń międzykomórkowych w mózgu powstaje do piątego roku życia. A to oznacza, że w naszym życiu najważniejszymi nauczycielami są rodzice, a nie szkoła czy uniwersytet.
więcej »
Jeśli Jaś się pisać nie nauczy...

Jeśli Jaś się pisać nie nauczy...

Staranne i czytelne pismo to pierwszy cel, jaki sobie stawia kaligrafia ? tego właśnie chcemy uczyć nasze dzieci. Staramy się, aby były wrażliwe na piękno własnego pisma, próbowały znaleźć własne rozwiązania, rozwijały swoją wyobraźnię i umiejętności, aby były twórcze i samodzielnie przygotowywały kartki dla najbliższych. więcej »
Jak chwalić swoje dziecko?

Jak chwalić swoje dziecko?

Czy chcesz aby Twoje dziecko miało wysoką samoocenę? Czy chcesz aby było zmotywowane i pewne siebie? Jeśli tak, to przeczytaj ten krótki "przewodnik po chwaleniu", bo dużo zależy od Ciebie. więcej »
Dieta na piątkę!

Dieta na piątkę!

Wrzesień i złota polska jesień. Powroty do szkół, do biur, koniec wakacji? Co włączyć do menu, by zachować piękną opaleniznę i umilić sobie chwile spędzone nad książkami? Jak zmodyfikować swoją dietę, by w szkolnej ławce nasze myśli nie błądziły gdzieś daleko po wakacyjnych szlakach? więcej »
Jestem mamą i co teraz? Czyli jak się bawić z dzieckiem w wieku 0 - 3 miesiące

Jestem mamą i co teraz? Czyli jak się bawić z dzieckiem w wieku 0 - 3 miesiące

Właśnie zostałaś mamą i w Twoim życiu pojawił się ktoś wyjątkowy. Niezwykłej radości może towarzyszyć obawa, czy będziesz potrafić odpowiednio zająć się maleństwem i zapewnić mu wszystko czego potrzebuje. więcej »
Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe!

Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe!

Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny zwłaszcza u dzieci, integrują, zacieśniają więzi międzyludzkie, łączą pokolenia, uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania. Uczą również zasad komunikacji, kontrolowania emocji, dystansowania się do porażek i przyjmowania ról społecznych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  

Wydarzenie na Czasie

Król Maciuś jedzie na wakacje - finisaż wystawy

Król Maciuś jedzie na wakacje - finisaż wystawy

Tylko do 1 lipca możecie oglądać wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019