Konkursy

Słowa mają moc (Rozwiązany)

Nie każdy konflikt musi być kłótnią!*

 

Poproś dziecko, aby opowiedziało Ci, jak radzi sobie w sytuacjach konfliktowych, gdy jego rówieśnik ma inne zdanie. Niech zastanowi się nad konfliktem, w którym ostatnio brał udział. Czy pełni emocji uczestnicy dążyli do postawienia na swoim, czy raczej wspólnie szukali najlepszego możliwego rozwiązania. Jakie emocje towarzyszyły mu podczas tego sporu i po nim? Odpowiedzi prześlijcie na nasz adres: konkurs@zielonasowa.pl. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książką „Franek i siła słów” autorstwa Ewy i Łukasza Świerżewskich.

 

 

*Zadanie, które wykorzystaliśmy w konkursie pochodzi z książki „Franek i siła słów”, z której dowiecie się więcej na temat rozwiązywania konfliktów, słuchania drugiego człowieka, komunikowania się w przypadku trudnych spraw, prowadzenia dyskusji i  argumentowania. Pamiętajcie, słowa mają moc!

 

Zgłoszenia konkursowe wysyłajcie na adres: konkurs@zielonasowa.pl, w tytule wiadomości „KONKURS: SŁOWA MAJĄ MOC”.

 

Czas trwania konkursu: 17.01.2018 do 31.01.2018
Data ogłoszenia wyników: 01.02.2018

 

Jury wybierze 3 ODPOWIEDZI i nagrodzi je książką „Franek i siła słów” autorstwa Ewy i Łukasza Świerżewskich.

 

REGULAMIN

 

Zwycięzcy:

 • Patryk Stopka

Gratulujemy!

 •  

Konkursy – pozostałe:

 • Przyjaciel

  Zapytaj dziecko, kim dla niego jest przyjaciel i co dla niego oznacza to słowo? Wybrane odpowiedzi nagrodzimy książkami ?Słoń Eriki? autorstwa Sylvii Bishop.

  więcej
 • Ulubiony zwierzak (Rozwiązany)

  Poproś dziecko, aby narysowało swojego ulubionego zwierzaka! Może to być np. groźny lew, mała myszka, leniwy kotek lub zawsze zadowolony piesek. Najciekawsze rysunki nagrodzimy jedną z książek idealnych do czytania na dobranoc: ?Mysz, która chciała być lewem?, ?Koala, który się trzymał?.

  więcej
 • Nauka przez zabawę (Rozwiązany)

  Napiszcie nam, jakie macie kreatywne lub po prostu sprytne pomysły na zachęcenie dziecka do nauki! Gry planszowe to tylko jedna z możliwości. Być może podróżujecie, chodzicie na edukacyjne spacery, czytacie ciekawe magazyny…?

  więcej
 • Kreatywna zabawa

  Prześlij opis, zdjęcie lub rysunek ukazujący, co kreatywnego robicie wraz z dziećmi, gdy za oknem pada deszcz! Wybierzemy trzy najlepsze prace i nagrodzimy je najnowszą książką z serii „Misia i jej mali pacjenci” – „Deszczowy pacjent”.

  więcej
 • Wymarzone zwierzę

  Poproś dziecko, aby narysowało swoje wymarzone zwierzątko. 3 najciekawsze rysunki nagrodzimy książką „Dziennik Tośki Marzec. Kłopoty i… chomik. Tom 4”.

  więcej
 • Deszczowa pogoda (Rozwiązany)

  Poproś dziecko, aby przygotowało rysunek, na którym przedstawi swoje ulubione zajęcie w czasie deszczowej pogody. Najciekawsze prace nagrodzimy jedną z naszych najnowszych gier planszowych: „Odkrywcy: Amazonia” lub „Galaktyczni zdobywcy”!

  więcej
 • Samodzielność (Rozwiązany)

  Czym dla Twojego dziecka jest samodzielność? Zadaj mu to pytanie, a odpowiedź prześlij do nas. Te najciekawsze nagrodzimy książkami!

  więcej
 • Konkurs Wakacyjny (Rozwiązany)

  A Wy, w jaki sposób spędzacie wakacje? Wybieracie się nad morze, nad jezioro, do ukochanej babci, a może spędzacie wakacje wspólnie z przyjaciółmi na podwórku lub czytacie książki?

  więcej
 • Przyjaciele zwierząt (Rozwiązany)

  A czy Wy lubicie wyprawy na łono natury - do lasu, nad jezioro, na łąkę lub do parku? Obserwujecie zwierzęta i piękne okazy roślin? Jeżeli tak, podeślijcie nam swoje zdjęcie z tego typu wypraw! Najciekawsze prace nagrodzimy najnowszą książką z serii "Przyjaciele zwierząt"

  więcej
 • Misia i jej mali pacjenci (Rozwiązany)

  Czy Wy też pomagacie zwierzętom jak Misia z naszej najnowszej serii „Misia i jej mali pacjenci”? Może odwiedzacie schronisko, dokarmiacie zimą ptaki lub przygarnęliście kiedyś małego kotka? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami – w formie rysunku, zdjęcia lub filmiku! Najciekawsze prace nagrodzimy najnowszą książką z serii „Misia i jej mali pacjenci”.

  więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 12 następna »
© CzasDzieci.pl 2024