Każdy z orszaków będzie prowadzony przez króla symbolizującego jeden z trzech kontynentów. Monarchowie przejdą w asyście swoich dworów – kilkuset małych rycerzy i dwórek, których role odtwarzać będą uczniowie krakowskich szkół. Straż orszaku będą stanowić ojcowie dzieci w przebraniach pasterzy. Do organizacji orszaku dołączyły kolejne krakowskie szkoły.
Orszak zielony – symbolizujący kontynent azjatycki będzie się zbierał i wyruszy z Placu Sikorskiego. Już tradycyjnie dalekowschodnim akcentem będzie dźwięk gongów a wśród pielgrzymów będzie harcował Lajkonik. Zbiórka o godz. 11.00. Przed wyruszeniem można wziąć udział w mszy w kościele Sercanek lub kolegiacie św. Anny (oba nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 10.00). Trasa orszaku: Garncarska, Studencka, do kościoła św. Anny i przed nim skręt w Planty do ulicy Szewskiej i dalej nią do Rynku.
Orszak czerwony – europejski przejdzie jak w ubiegłych latach trasą z Wawelu, ulicami Droga do Zamku i Grodzką. Po mszy św. w Katedrze Wawelskiej (rozpoczęcie o godz. 10.00) ks. kardynał Stanisław Dziwisz powita króla i jego orszak (ok. 11.00), a potem jako gospodarz miejsca poprowadzi monarchę za gwiazdą do Stajenki. Śpiew będzie prowadzić Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.
Orszak niebieski – afrykański wyruszy z Placu Matejki (11.00) i przejdzie ulicą Floriańska na Rynek. Tradycyjnie ten orszak ma charakter misyjny. Przed wyruszeniem można wziąć udział w mszy św. w kościele św. Floriana (godz. 9.30).